Radio Opole » Loża Radiowa » Aktualności » 'Prosto z sejmu' w Loży Radiowej. Magdalena Ogórek…
2020-08-13, 12:20 Autor: Joanna Matlak

"Prosto z sejmu" w Loży Radiowej. Magdalena Ogórek rozmawia z Wojciechem Skurkiewiczem, sekretarzem stanu w MON m.in. o sytuacji na Białorusi

Wojciech Skurkiewicz [fot. Ministerstwo Obrony Narodowej]
Wojciech Skurkiewicz [fot. Ministerstwo Obrony Narodowej]
Tematy, które zostały poruszone to niepokojąca sytuacja na Białorusi po wyborach prezydenckich, 100-lecie "Cudu nad Wisłą" oraz przylot Mike'a Pompeo w Święto Wojska Polskiego i kwestia współpracy wojskowej między USA z Polską.
- Spoglądamy w stronę Białorusi i stamtąd płyną do nas rozpaczliwe obrazy, bo to nie tylko zakrwawieni ludzie ale i przedziwne wiadomości, które dostają się do opinii publicznej. Wczoraj poseł Michał Szczerba w Polskim Radiu mówił i pochwalił polską dyplomację, że pracuje z ambasadorem, a po drugie, że na miejscu KGB przejęło Swiatłane Cichanouską. Mieli jej pokazać zdjęcia jej dzieci, pokazać, że wiedzą gdzie są i dlatego ona złamana zaapelowała na słynnym filmie, żeby przerwać ten ferment, który toczy się na Białorusi - mówiła Magdalena Ogórek.

- Bez wątpienia służby białoruskie w pełni inwigilują to co się dzieje na Białorusi w różnych organizacjach i może być coś na rzeczy odnośnie tego zachowania kandydatki na urząd prezydenta Białorusi i jej dość szybkiej i tajemniczej podróży na Litwę. Służby państw ze Wschodu - Białorusi, Rosji ale i Ukrainy, czyli państw dawnego bloku sowieckiego, działają w sposób specyficzny i niestety na porządku dziennym jest inwigilowanie, ale też zastraszanie osób, które mogą być kluczowe jeśli chodzi o sferę polityczną czy gospodarczą – mówił sekretarz Wojciech Skurkiewicz.

- Jednak bez wątpienia te wybory, które się odbyły na Białorusi mimo wszystko dają nadzieję, że przyjdzie taki dzień w którym Białoruś będzie kroczyła w kierunku państw demokratycznych – dodał gość Magdalena Ogórek.

Magdalena Ogórek i Wojciech Skurkiewicz rozmawiali także o 100-leciu Bitwy Warszawskiej oraz przyjeździe szefa amerykańskiej dyplomacji Mike’a Pompeo do Polski w dniu Święta Wojska Polskiego i współpracy wojskowej między USA a Polską.
Z Wojciechem Skurkiewiczem rozmawia Magdalena Ogórek

Zobacz także

2020-09-21, godz. 14:23 Piotr Wach m.in. o tym czy istnieje jeszcze Zjednoczona Prawica i czy grożą nam przedterminowe wybory parlamentarne - Problemy Zjednoczonej Prawicy nie wynikają z działalności opozycji – zastrzegł Piotr Wach z Nowoczesnej, wiceprzewodniczący sejmiku województwa opol… » więcej 2020-09-18, godz. 15:00 Młodzieżowa Loża Radiowa (18.09.2020): O ustawie "futerkowej" i lojalności koalicyjnej W naszej Loży uczestniczyli: Grzegorz Krukowski z PiS Jan Zimoch z Porozumienia Michał Maliński z Konfederacji Tobiasz Gajda z Platformy Obywatelskiej… » więcej 2020-09-18, godz. 14:52 Marian Jagielski o zawodzie adwokata i działaniach Okręgowej Rady Adwokackiej w Opolu » więcej 2020-09-17, godz. 12:44 Debata "Pracodawcy, związkowcy - wspólna sprawa". O przemyśle futrzarskim oraz kredytach bankowych W debacie naszymi gośćmi byli: Piotr Pancześnik z Kongregacji Przemysłowo - Handlowej Grzegorz Adamczyk z NSZZ Solidarność Grzegorz Kuliś z BCC » więcej 2020-09-17, godz. 12:27 "Prosto z Sejmu" w Loży Radiowej. Magdalena Ogórek rozmawia z Wojciechem Skurkiewiczem, sekretarzem stanu w MON o kampanii… » więcej 2020-09-16, godz. 15:20 Piotr Moc o jesiennej ramówce, nowych słuchowiskach, nowych prowadzących i "złotej" muzyce w Radio Opole - Idzie jesień i ochłodzenie, wracamy do studiów radiowych, ale też zabezpieczenia w związku z COVID-19. A nasza ramówka jesienna ruszy już w zasadzie od… » więcej 2020-09-16, godz. 15:19 Dr Jarosław Szarek o działalności IPN i dbałości o pamięć narodową - Przystanek Historia to miejsce, gdzie IPN opowiada o naszych dziejach, o naszej aktywności - powiedział dr Jarosław Szarek, prezes Instytut Pamięci Narodowej… » więcej 2020-09-16, godz. 15:18 Dr Agnieszka Gawlik o tym, jak zorganizowana jest nasza służba zdrowia i jak poprawić jej funkcjonowanie - Wydaje mi się, że jest to krok naprzód – tak oceniła przekazanie kompetencji w zakresie zlecania testów na koronawirusa lekarzom podstawowej opieki zdrowotnej… » więcej 2020-09-15, godz. 14:30 Bartosz Maziarz i Bartłomiej Pater o sytuacji na Białorusi i naszym bezpieczeństwie - Mamy patową sytuację na Białorusi – powiedział dr Bartosz Maziarz z Uniwersytetu Opolskiego. – Na pewno widzimy osłabienie Łukaszenki. - To jest… » więcej 2020-09-15, godz. 13:25 Ryszard Galla o tym, że opozycja powinna wychodzić ze swoimi propozycjami i uważnym przyglądaniu się rekonstrukcji… - Dogadywanie się rządzącym idzie jak po grudzie, a jeśli mówimy o opozycji to życzyłbym sobie by była bardziej mobilna - mówił w Loży Radiowej Ryszard… » więcej
45678
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »
***