Radio Opole » Loża Radiowa » Aktualności » Aneta Gniazdowska o wypoczynku nad wodą
2020-08-11, 14:03 Autor: Marcin Boczek

Aneta Gniazdowska o wypoczynku nad wodą

Aneta Gniazdowska o wypoczynku nad wodą
- Cały czas pracujemy nad tym, by woda była bezpieczna, przede wszystkim w kąpieliskach i basenach - zastrzegła Aneta Gniazdowska z Wojewódzkiej Stacji Sanitarno - Epidemiologicznej w Opolu.
Lecz nie tylko w tych miejscach, bowiem również w miejscach "okazjonalnie wykorzystywanych do kąpieli". To akweny, które nie są kąpieliskami w pełnym tego słowa znaczenia, ani basenami, ale latem po prostu wykorzystywane do ochłody przez na przykład okres miesiąca. Na Opolszczyźnie mamy 12 typowych kąpielisk objętych kontrolami Sanepidu.

- COVID -19 nie jest chorobą wodo zależną – tłumaczyła Aneta Gniazdowska apelując jednocześnie, byśmy na kąpieliskach czy basenach zachowywali wszelkie środki ostrożności. Wiadomo: pływamy bez maseczek, ale na kąpieliska, do szatni wchodźmy w maseczkach, na basenach i plażach zachowujmy odpowiedni dystans do innych wczasowiczów.

Jak kontrolowana jest jakość wody? Próbki pobierają pracownicy Sanepidu, albo wysyłają je administratorzy lub właściciele obiektów. Po analizie laboratoryjnej (wstępne wyniki są po ok. 2-3 dniach) jest wydawana decyzja. Jeśli woda nie jest bezpieczna dla kąpiących – administrator obiektu wzywany jest do usunięcia bakterii czy innych zagrożeń.

Ponadto nasz gość apelował, by wybierając się na kąpielisko, skorzystać z informacji zawartych na stronie internetowej poświęconej właśnie takim obiektom, na której dowiemy się niemal wszystkiego o danym akwenie.

Jedną z przeszkód dla dopuszczenia kąpieliska do użytku jest zakwit sinic. Na szczęście jak na razie na opolskich akwenach w tym roku zakwitu nie odnotowano. Jednak sinice zakwitły już w niektórych nadmorskich kąpieliskach. Ostrożnie więc, bo kontakt z nimi może spowodować obrażenia na skórze, ale także problemy z układem trawiennym. Zwłaszcza u dzieci.

Zobacz także

2020-10-01, godz. 12:50 "Prosto z sejmu" w Loży Radiowej. Magdalena Ogórek rozmawia z poseł Violettą Porowską o porozumieniu prawicy i nowym… Gościem Magdaleny Ogórek była Violetta Porowska, poseł PiS i szefowa tej partii w regionie » więcej 2020-09-30, godz. 14:28 Bartłomiej Kolanoś o myśliwych i stereotypach o ich pasji - Ja przygodę z zawodowym łowiectwem kontynuuję już 14 lat - zastrzegł łowczy okręgowy Bartłomiej Kolanoś – swoją funkcję pełni od dwóch i pół… » więcej 2020-09-30, godz. 14:20 Alicja Wujec-Kaczmarek i dr Joanna Wawrzyniak o międzynarodowym projekcie malowania fresków - Program został podjęty we wrześniu zeszłego roku - dr Joanna Wawrzyniak przypomniała założenia programu z Erasmusa. - Czeska uczelnia z Litomyśla… » więcej 2020-09-29, godz. 13:53 Wacław Bortnik o pracy inspekcji weterynaryjnej, ASF i ptasiej grypie - Nie wchodzimy na siłę, staramy się pracować online – przyznał wojewódzki lekarz weterynarii Wacław Bortnik. » więcej 2020-09-28, godz. 15:17 Violetta Porowska o porozumieniu w prawicy oraz przygotowaniach do wewnątrzpartyjnych wyborów - To wielkie wydarzenie i wielka satysfakcja, że umowa koalicyjna została podpisana – oceniła Violetta Porowska, posłanka Prawa i Sprawiedliwości i szefowa… » więcej 2020-09-28, godz. 14:50 Rajmund Miller o porozumieniu prawicy i sytuacji opozycji - Tak naprawdę dla nas to jest nieważne – powiedział o podpisaniu porozumienia w Zjednoczonej Prawicy poseł Platformy Obywatelskiej Rajmund Miller. » więcej 2020-09-25, godz. 17:54 Młodzieżowa Loża Radiowa o porozumieniu w Zjednoczonej Prawicy Gośćmi Młodzieżowej Loży Radiowej byli Ludwik Skubała (Młodzi Demokraci, Platforma Obywatelska), Arkadiusz Domeredzki (Federacja Młodych Socjaldemokratów… » więcej 2020-09-25, godz. 14:53 Dr Jolanta Maj o pracy zdalnej, która jest przyszłością - Przed pandemią pracowników zatrudnionych w ramach pracy zdalnej było relatywnie niewielu - przyznała dr Jolanta Maj z Politechniki Opolskiej. » więcej 2020-09-24, godz. 15:18 Debata "Pracodawcy, związkowcy - wspólna sprawa". O strajkach w kopalniach i konieczności reformy górnictwa Naszym gośćmi byli: dr Jerzy Szteliga - OPZZ Grzegorz Adamczyk - Solidarność Grzegorz Kuliś - BCC dr Witold Potwora - ekonomista z WSzZiA dr Artur Żurakowski… » więcej 2020-09-24, godz. 12:03 "Prosto z Sejmu" w Loży Radiowej. Magdalena Ogórek rozmawia z Tomaszem Kostusiem o wyborze szefa klubu KO, "Nowej Solidarności"… - Może Pan słyszał kiedy inauguracja "Nowej Solidarności"? Ja słyszałam o sierpniu, może że we wrześniu, ale nieszczęsna Czajka chyba pokrzyżowała… » więcej
12345
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »
***