Radio Opole » Loża Radiowa » Aktualności » Tomasz Kostuś o tym, że orędzie prezydenta 'nie…
2020-08-10, 14:32 Autor: Joanna Matlak, Witold Żurawicki

Tomasz Kostuś o tym, że orędzie prezydenta "nie rzuciło go na kolana"

Tomasz Kostuś o tym, że orędzie prezydenta "nie rzuciło go na kolana"
- Zaprzysiężenie oglądałem w telewizji, nie uczestniczyłem w nim na Sali plenarnej, dlatego że cenię sobie bezpieczeństwo moje i najbliższych, a biorąc pod uwagę liczbę zachorowań i to, że wybory nie były do końca ani uczciwe ani równe, świadomie w zaprzysiężeniu nie wziąłem udziału – powiedział w Loży Radiowej Tomasz Kostuś, poseł Platformy Obywatelskiej.
Poseł PO stwierdził, że orędzie wygłoszone przez prezydenta Andrzeja Dudę „nie rzuciło go na kolana”.

- Słyszałem lepsze. Ale mogę powiedzieć co mi się podobało, a co nie. Podobało mi się to, że prezydent podziękował swoim rywalom, że zaprosił ich na zaprzysiężenie, że dużo mówił o wspólnocie, porozumieniu i jedności, mówił o koalicji polskich spaw i takim działaniu ponadpolitycznym i tego się dobrze słuchało. Podobało mi się, że podziękował wyborcom, nie tylko swoim ale w ogóle tym, którzy wzięli udział w wyborach, bo przecież mieliśmy rekord frekwencyjny – podkreślił nasz gość i wskazał również na to, czego w przemówieniu prezydenta zabrakło.

- To np. brak odniesienia do kwestii strategicznych. Takich najważniejszych za które odpowiada prezydent jako najważniejsza osoba w państwie, jako pierwszy obywatel RP i zwierzchnik sił zbrojnych. Czy były odniesienia do Unii Europejskiej? Nie, zero, a przecież jesteśmy ważnym elementem UE, więc tutaj prezydent zawiódł jako osoba, która odpowiada za politykę zagraniczną. Zabrakło mi odniesień do kwestii światowych i tego co się dzieje w geopolityce – mówił Tomasz Kostuś.

Wspomniał też o tym, że prezydent odnosił się do kwestii inwestycyjnych czyli np. budowy Centralnego Portu Komunikacyjnego czy przekopu Mierzei Wiślanej. – Przecież takimi sprawami zajmuje się rząd i Prezes Rady Ministrów, a nie prezydent. Prezydent trochę zapomniał, że kampania się skończyła i on odpowiada za inne kwestie – mówił poseł Kostuś.

Zobacz także

2020-09-14, godz. 14:33 Jerzy Czerwiński o opozycji, rekonstrukcji rządu i najważniejszych celach politycznych - Rozmowy trwają, mam nadzieje, że skończą się jak najszybciej – o rozmowach koalicyjnych w Zjednoczonej Prawicy powiedział senator Prawa i Sprawiedliwości… » więcej 2020-09-14, godz. 14:32 Beniamin Godyla o wyborach na szefa klubu PO w senacie i "Nowej Solidarności" Rafała Trzaskowskiego - Rafał Trzaskowski powinien projekt „Nowej Solidarności” z kimś przedyskutować i komuś ten projekt przekazać, żeby zagospodarować tę rzeszę ludzi… » więcej 2020-09-11, godz. 16:18 Młodzieżowa Loża Radiowa o kontroli w Opolskim urzędzie marszałkowskim oraz o "Piątce dla zwierząt" Naszymi gośćmi byli: Paulina Klag z Lewicy Grzegorz Krukowski z Forum Młodych PiS Jarosław Draguć z Młodych Demokratów Michał Maliński z Konfederacji… » więcej 2020-09-11, godz. 16:10 Aneta Paczos o funkcjonowaniu agencji pracy i rynku pracy - Wśród naszych wartości jest orientacja na klienta, ale przy pełnej uczciwości wobec pracownika - powiedziała Aneta Paczos, współwłaścicielka agencji… » więcej 2020-09-10, godz. 15:22 Debata "Pracodawcy - związkowcy. Wspólna sprawa" O recesji na Zachodzie i za oceanem, która może zagrozić Posce Naszymi gośćmi byli: Piotr Pancześnik z Kongregacji Przemysłowo - Handlowej Grzegorz Kuliś z BCC dr Witold Potwora z WSzZiA w Opolu » więcej 2020-09-10, godz. 14:40 Prosto z Sejmu: gościem Magdaleny Ogórek był wiceminister rodziny, pracy i polityki społecznej Stanisław Szwed - To bardzo ciekawe spotkanie biznesu z rządem, ale także z opozycją - powiedział między innymi o Forum Gospodarczym w Karpaczu wiceminister rodziny, pracy… » więcej 2020-09-09, godz. 15:54 Bartłomiej Stawiarski o inwestycjach w Namysłowie i stanie finansów gminy - Przez pandemię straty w budżecie to około 4-5 mln złotych na 130 mln budżet - powiedział w Loży Radiowej burmistrz Namysłowa, Bartłomiej Stawiarski. » więcej 2020-09-09, godz. 15:53 Bartosz Kuświk o tym, jak uczcić powstania śląskie - Chodzi o to, by także poza Opolszczyzną pokazać, że mamy powstanie zakończone sukcesem - powiedział dr Bartosz Kuświk, dyrektor Instytutu Śląskiego… » więcej 2020-09-08, godz. 13:28 Dorota Piechowicz-Witoń o działalności trzeciego sektora w pandemii, inicjatywie lokalnej i Opolskiej Radzie Działalności… Dla organizacji pozarządowych to będzie pracowita jesień… O inicjatywie lokalnej, ale i o starcie głosowania na kandydatów do Opolskiej Rady Działalności… » więcej 2020-09-08, godz. 13:19 Lesław Tomczak o wyzwaniach dla oświaty na pandemiczny czas - Wspólnym mianownikiem tych dwóch instytucji jest dobro szkoły, ucznia i nauczyciela- wyjaśnił Lesław Tomczak, dyrektor Regionalnego Zespołu Placówek… » więcej
56789
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »
***