Radio Opole » Loża Radiowa » Aktualności » Tomasz Kostuś o tym, że orędzie prezydenta 'nie…
2020-08-10, 14:32 Autor: Joanna Matlak, Witold Żurawicki

Tomasz Kostuś o tym, że orędzie prezydenta "nie rzuciło go na kolana"

Tomasz Kostuś o tym, że orędzie prezydenta "nie rzuciło go na kolana"
- Zaprzysiężenie oglądałem w telewizji, nie uczestniczyłem w nim na Sali plenarnej, dlatego że cenię sobie bezpieczeństwo moje i najbliższych, a biorąc pod uwagę liczbę zachorowań i to, że wybory nie były do końca ani uczciwe ani równe, świadomie w zaprzysiężeniu nie wziąłem udziału – powiedział w Loży Radiowej Tomasz Kostuś, poseł Platformy Obywatelskiej.
Poseł PO stwierdził, że orędzie wygłoszone przez prezydenta Andrzeja Dudę „nie rzuciło go na kolana”.

- Słyszałem lepsze. Ale mogę powiedzieć co mi się podobało, a co nie. Podobało mi się to, że prezydent podziękował swoim rywalom, że zaprosił ich na zaprzysiężenie, że dużo mówił o wspólnocie, porozumieniu i jedności, mówił o koalicji polskich spaw i takim działaniu ponadpolitycznym i tego się dobrze słuchało. Podobało mi się, że podziękował wyborcom, nie tylko swoim ale w ogóle tym, którzy wzięli udział w wyborach, bo przecież mieliśmy rekord frekwencyjny – podkreślił nasz gość i wskazał również na to, czego w przemówieniu prezydenta zabrakło.

- To np. brak odniesienia do kwestii strategicznych. Takich najważniejszych za które odpowiada prezydent jako najważniejsza osoba w państwie, jako pierwszy obywatel RP i zwierzchnik sił zbrojnych. Czy były odniesienia do Unii Europejskiej? Nie, zero, a przecież jesteśmy ważnym elementem UE, więc tutaj prezydent zawiódł jako osoba, która odpowiada za politykę zagraniczną. Zabrakło mi odniesień do kwestii światowych i tego co się dzieje w geopolityce – mówił Tomasz Kostuś.

Wspomniał też o tym, że prezydent odnosił się do kwestii inwestycyjnych czyli np. budowy Centralnego Portu Komunikacyjnego czy przekopu Mierzei Wiślanej. – Przecież takimi sprawami zajmuje się rząd i Prezes Rady Ministrów, a nie prezydent. Prezydent trochę zapomniał, że kampania się skończyła i on odpowiada za inne kwestie – mówił poseł Kostuś.

Zobacz także

2020-10-01, godz. 12:50 "Prosto z sejmu" w Loży Radiowej. Magdalena Ogórek rozmawia z poseł Violettą Porowską o porozumieniu prawicy i nowym… Gościem Magdaleny Ogórek była Violetta Porowska, poseł PiS i szefowa tej partii w regionie » więcej 2020-09-30, godz. 14:28 Bartłomiej Kolanoś o myśliwych i stereotypach o ich pasji - Ja przygodę z zawodowym łowiectwem kontynuuję już 14 lat - zastrzegł łowczy okręgowy Bartłomiej Kolanoś – swoją funkcję pełni od dwóch i pół… » więcej 2020-09-30, godz. 14:20 Alicja Wujec-Kaczmarek i dr Joanna Wawrzyniak o międzynarodowym projekcie malowania fresków - Program został podjęty we wrześniu zeszłego roku - dr Joanna Wawrzyniak przypomniała założenia programu z Erasmusa. - Czeska uczelnia z Litomyśla… » więcej 2020-09-29, godz. 13:53 Wacław Bortnik o pracy inspekcji weterynaryjnej, ASF i ptasiej grypie - Nie wchodzimy na siłę, staramy się pracować online – przyznał wojewódzki lekarz weterynarii Wacław Bortnik. » więcej 2020-09-28, godz. 15:17 Violetta Porowska o porozumieniu w prawicy oraz przygotowaniach do wewnątrzpartyjnych wyborów - To wielkie wydarzenie i wielka satysfakcja, że umowa koalicyjna została podpisana – oceniła Violetta Porowska, posłanka Prawa i Sprawiedliwości i szefowa… » więcej 2020-09-28, godz. 14:50 Rajmund Miller o porozumieniu prawicy i sytuacji opozycji - Tak naprawdę dla nas to jest nieważne – powiedział o podpisaniu porozumienia w Zjednoczonej Prawicy poseł Platformy Obywatelskiej Rajmund Miller. » więcej 2020-09-25, godz. 17:54 Młodzieżowa Loża Radiowa o porozumieniu w Zjednoczonej Prawicy Gośćmi Młodzieżowej Loży Radiowej byli Ludwik Skubała (Młodzi Demokraci, Platforma Obywatelska), Arkadiusz Domeredzki (Federacja Młodych Socjaldemokratów… » więcej 2020-09-25, godz. 14:53 Dr Jolanta Maj o pracy zdalnej, która jest przyszłością - Przed pandemią pracowników zatrudnionych w ramach pracy zdalnej było relatywnie niewielu - przyznała dr Jolanta Maj z Politechniki Opolskiej. » więcej 2020-09-24, godz. 15:18 Debata "Pracodawcy, związkowcy - wspólna sprawa". O strajkach w kopalniach i konieczności reformy górnictwa Naszym gośćmi byli: dr Jerzy Szteliga - OPZZ Grzegorz Adamczyk - Solidarność Grzegorz Kuliś - BCC dr Witold Potwora - ekonomista z WSzZiA dr Artur Żurakowski… » więcej 2020-09-24, godz. 12:03 "Prosto z Sejmu" w Loży Radiowej. Magdalena Ogórek rozmawia z Tomaszem Kostusiem o wyborze szefa klubu KO, "Nowej Solidarności"… - Może Pan słyszał kiedy inauguracja "Nowej Solidarności"? Ja słyszałam o sierpniu, może że we wrześniu, ale nieszczęsna Czajka chyba pokrzyżowała… » więcej
12345
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »
***