Radio Opole » Loża Radiowa » Aktualności » Młodzieżowa Loża Radiowa o zaprzysiężeniu prezydenta…
2020-08-07, 15:33 Autor: Witold Żurawicki

Młodzieżowa Loża Radiowa o zaprzysiężeniu prezydenta i aferze w urzędzie marszałkowskim

Młodzieżowa Loża Radiowa (07.08.2020)
Różne oceny uroczystości zaprzysiężenia prezydenta i zarzutów wobec marszałka Andrzeja Buły.
- Na uroczystości zaprzysiężenia prezydenta była delegacja Platformy Obywatelskiej – zastrzegł Franciszek Posacki z Młodych Demokratów (Platforma Obywatelska) .

Jego zdaniem obecność wyłącznie delegacji Koalicji Obywatelskiej była formą sprzeciwu wobec tego, co działo się w poprzedniej kadencji Andrzeja Dudy – zwłaszcza łamania konstytucji. Ponadto sprzeciw wobec nierównych szans w kampanii wyborczej.

- Zaprzysiężenie prezydenta Andrzeja Dudy było zwieńczeniem kampanii wyborczej – powiedział Maciej Bekieszczuk z Forum Młodych Prawa i Sprawiedliwości.

Jego zdaniem znamienne było to, że ławy poselskie Platformy Obywatelskiej były puste. Na uszanowanie tego momentu stać było inne ugrupowania parlamentarne a także byłego prezydenta Aleksandra Kwaśniewskiego.

- Nie ma się co obrażać na wynik wyborów a Lewica i Platforma Obywatelska się obrażają – podkreślił Wacław Grabiec z Partii Korwin (Konfederacja).

Jego zdaniem ławy opozycji byłyby pełne, gdyby wygrał Rafał Trzaskowski. Zdaniem naszego gościa część polityków zachowała się fair i nawet mimo różnic politycznych stać ich było na uszanowanie urzędu prezydenta.

- Zaprzysiężenie prezydenta jest świętem demokracji - ocenił Fabian Pszon z Solidarnej Polski. - Mało jest takich momentów, w których możemy być razem.

Jego zdaniem brak posłów Koalicji Obywatelskiej wpisuje się trend negowania wszystkiego, co dzieje się w Polsce, totalnej opozycji. To po prostu kolejny przykład na to, że opozycja zajęta jest tylko budowanie strategii anty PiS-u.

- Nie ma czegoś takiego jak ideologia LGBT. To są ludzie: geje, lesbijki i osoby transseksualne – stwierdził Piotr Paszkiewicz z Lewicy.

Dlatego posłowie Lewicy zademonstrowali specjalnymi maskami i transparentami swój sprzeciw wobec słów Andrzeja Dudy, który choćby w Brzegu stwierdził, że LGBT to nie ludzie a ideologia. Ale ich obecność w Zgromadzeniu Narodowym świadczy o szacunku dla urzędu Prezydenta RP.

Zobacz także

2020-09-14, godz. 14:33 Jerzy Czerwiński o opozycji, rekonstrukcji rządu i najważniejszych celach politycznych - Rozmowy trwają, mam nadzieje, że skończą się jak najszybciej – o rozmowach koalicyjnych w Zjednoczonej Prawicy powiedział senator Prawa i Sprawiedliwości… » więcej 2020-09-14, godz. 14:32 Beniamin Godyla o wyborach na szefa klubu PO w senacie i "Nowej Solidarności" Rafała Trzaskowskiego - Rafał Trzaskowski powinien projekt „Nowej Solidarności” z kimś przedyskutować i komuś ten projekt przekazać, żeby zagospodarować tę rzeszę ludzi… » więcej 2020-09-11, godz. 16:18 Młodzieżowa Loża Radiowa o kontroli w Opolskim urzędzie marszałkowskim oraz o "Piątce dla zwierząt" Naszymi gośćmi byli: Paulina Klag z Lewicy Grzegorz Krukowski z Forum Młodych PiS Jarosław Draguć z Młodych Demokratów Michał Maliński z Konfederacji… » więcej 2020-09-11, godz. 16:10 Aneta Paczos o funkcjonowaniu agencji pracy i rynku pracy - Wśród naszych wartości jest orientacja na klienta, ale przy pełnej uczciwości wobec pracownika - powiedziała Aneta Paczos, współwłaścicielka agencji… » więcej 2020-09-10, godz. 15:22 Debata "Pracodawcy - związkowcy. Wspólna sprawa" O recesji na Zachodzie i za oceanem, która może zagrozić Posce Naszymi gośćmi byli: Piotr Pancześnik z Kongregacji Przemysłowo - Handlowej Grzegorz Kuliś z BCC dr Witold Potwora z WSzZiA w Opolu » więcej 2020-09-10, godz. 14:40 Prosto z Sejmu: gościem Magdaleny Ogórek był wiceminister rodziny, pracy i polityki społecznej Stanisław Szwed - To bardzo ciekawe spotkanie biznesu z rządem, ale także z opozycją - powiedział między innymi o Forum Gospodarczym w Karpaczu wiceminister rodziny, pracy… » więcej 2020-09-09, godz. 15:54 Bartłomiej Stawiarski o inwestycjach w Namysłowie i stanie finansów gminy - Przez pandemię straty w budżecie to około 4-5 mln złotych na 130 mln budżet - powiedział w Loży Radiowej burmistrz Namysłowa, Bartłomiej Stawiarski. » więcej 2020-09-09, godz. 15:53 Bartosz Kuświk o tym, jak uczcić powstania śląskie - Chodzi o to, by także poza Opolszczyzną pokazać, że mamy powstanie zakończone sukcesem - powiedział dr Bartosz Kuświk, dyrektor Instytutu Śląskiego… » więcej 2020-09-08, godz. 13:28 Dorota Piechowicz-Witoń o działalności trzeciego sektora w pandemii, inicjatywie lokalnej i Opolskiej Radzie Działalności… Dla organizacji pozarządowych to będzie pracowita jesień… O inicjatywie lokalnej, ale i o starcie głosowania na kandydatów do Opolskiej Rady Działalności… » więcej 2020-09-08, godz. 13:19 Lesław Tomczak o wyzwaniach dla oświaty na pandemiczny czas - Wspólnym mianownikiem tych dwóch instytucji jest dobro szkoły, ucznia i nauczyciela- wyjaśnił Lesław Tomczak, dyrektor Regionalnego Zespołu Placówek… » więcej
56789
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »
***