Radio Opole » Loża Radiowa » Aktualności » Debata 'Pracodawcy - związkowcy. Wspólna sprawa'…
2020-08-07, 08:48 Autor: Witold Żurawicki

Debata "Pracodawcy - związkowcy. Wspólna sprawa". O potencjalnym kryzysie i kondycji przedsiębiorstw

Debata "Wspólna sprawa" w Loży Radiowej (06.08.2020)
Pracodawcy, związkowcy i ekonomiści ostrożni w prognozach kryzysu. Na razie gospodarka ma się relatywnie nieźle
- Jestem nieco zaskoczony zdystansowaniem się premiera do danych statystycznych - stwierdził dr Witold Potwora z WSzZiA w Opolu, komentując zapowiedź Mateusza Morawieckiego odnośnie nadciągającego kryzysu gospodarczego.

Dodał, że kolejnym zaskoczeniem jest dla niego także brak wykorzystywania danych statystycznych za I półrocze tego roku. Opcja rządząca mogłaby dyskontować dobre dane a opozycja mogłaby wieszczyć katastrofę.

- Nie jesteśmy zieloną wyspą. Mamy wprawdzie jedne z najlepszych danych gospodarczych, ale dookoła nie jest tak różowo - dodał dr Artur Żurakowski, ekonomista i biznesmen.

Wyjaśnił, że bardzo złe wyniki są w gospodarce amerykańskiej. A jej kondycja zawsze odbija się n gospodarce światowej. Także branża budowlana, która się ostatnio rozkręciła – daje sygnały, że przyjdzie znaczne spowolnienie.

- Ja słowa premiera odbieram nieco inaczej. To efekt pandemii, która zamiast maleć- rośnie - wyjaśnił Grzegorz Adamczyk z NSZZ Solidarność.

W jego ocenie znaczny przyrost zachorowań na koronawirusa a do tego nadciągający sezon grypowy, studzą prognozy. Pandemia musi wreszcie mocniej odbić się na gospodarce. Nasz gość widzi w tym troskę premiera i racjonalną ocenę sytuacji.

- Premier powiedział, że kryzys będzie miał bezprecedensowy charakter podażowo-popytowo-płynnościowy - skomentował Grzegorz Kuliś z BCC.

Odniósł się do branży budowlanej, w której utrzymują się ceny mieszkań, koszty usług, materiałów budowlanych. Budownictwo jeszcze pędzi i pędzić będzie do momentu, w którym nie zostaną zakończone trwające obecnie inwestycje. Potem trzeba liczyć się z dużymi problemami.
Debata "Wspólna sprawa" w Loży Radiowej (06.08.2020) - rozmowę prowadzi Witold Żurawicki

Zobacz także

2020-09-29, godz. 13:53 Wacław Bortnik o pracy inspekcji weterynaryjnej, ASF i ptasiej grypie - Nie wchodzimy na siłę, staramy się pracować online – przyznał wojewódzki lekarz weterynarii Wacław Bortnik. » więcej 2020-09-28, godz. 15:17 Violetta Porowska o porozumieniu w prawicy oraz przygotowaniach do wewnątrzpartyjnych wyborów - To wielkie wydarzenie i wielka satysfakcja, że umowa koalicyjna została podpisana – oceniła Violetta Porowska, posłanka Prawa i Sprawiedliwości i szefowa… » więcej 2020-09-28, godz. 14:50 Rajmund Miller o porozumieniu prawicy i sytuacji opozycji - Tak naprawdę dla nas to jest nieważne – powiedział o podpisaniu porozumienia w Zjednoczonej Prawicy poseł Platformy Obywatelskiej Rajmund Miller. » więcej 2020-09-25, godz. 17:54 Młodzieżowa Loża Radiowa o porozumieniu w Zjednoczonej Prawicy Gośćmi Młodzieżowej Loży Radiowej byli Ludwik Skubała (Młodzi Demokraci, Platforma Obywatelska), Arkadiusz Domeredzki (Federacja Młodych Socjaldemokratów… » więcej 2020-09-25, godz. 14:53 Dr Jolanta Maj o pracy zdalnej, która jest przyszłością - Przed pandemią pracowników zatrudnionych w ramach pracy zdalnej było relatywnie niewielu - przyznała dr Jolanta Maj z Politechniki Opolskiej. » więcej 2020-09-24, godz. 15:18 Debata "Pracodawcy, związkowcy - wspólna sprawa". O strajkach w kopalniach i konieczności reformy górnictwa Naszym gośćmi byli: dr Jerzy Szteliga - OPZZ Grzegorz Adamczyk - Solidarność Grzegorz Kuliś - BCC dr Witold Potwora - ekonomista z WSzZiA dr Artur Żurakowski… » więcej 2020-09-24, godz. 12:03 "Prosto z Sejmu" w Loży Radiowej. Magdalena Ogórek rozmawia z Tomaszem Kostusiem o wyborze szefa klubu KO, "Nowej Solidarności"… - Może Pan słyszał kiedy inauguracja "Nowej Solidarności"? Ja słyszałam o sierpniu, może że we wrześniu, ale nieszczęsna Czajka chyba pokrzyżowała… » więcej 2020-09-24, godz. 12:01 "Prosto z Sejmu" w Loży Radiowej. Magdalena Ogórek rozmawia z Beatą Kempą o tym czy jest porozumienie w Zjednoczonej… - Czy nadal można mówić „Zjednoczona Prawica”? Czy rozmowy już się dokonały i czy ten konflikt i kryzys jest już zażegnany? – pytała Magdalena Ogórek… » więcej 2020-09-23, godz. 15:52 Dr Witold Potwora depopulacji i recepcie na jej powstrzymanie - Przyczyny są dwojakiego rodzaju – powiedział o wyludnianiu się regionu dr Witold Potwora z Wyższej Szkoły Zarządzania i Administracji w Opolu. » więcej 2020-09-23, godz. 14:47 Andrzej Rak o nowych przepisach drogowych i co nas gubi na drodze » więcej
12345
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »
***