Radio Opole » Loża Radiowa » Aktualności » Sebastian Szczurek o pomocy przedsiębiorcom oraz…
2020-08-05, 15:03 Autor: Witold Żurawicki

Sebastian Szczurek o pomocy przedsiębiorcom oraz o bonie turystycznym

Sebastian Szczurek o pomocy dla pracodawców i przedsiębiorców oraz bonie turystycznym
- Od połowy marca mieliśmy znacznie więcej pracy niż zwykle - przyznał Sebastian Szczurek, rzecznik regionalny Zakładu Ubezpieczeń Społecznych w Opolu.
Zadań ZUS miał znacznie więcej, choć kadrowo był osłabiony, gdyż na przykład wiele pracownic - w okresie zamknięcia gospodarki i szkół - musiało iść na opiekę na dziećmi.

A jakie to zadania a zarazem pomoc w przetrwaniu firm i miejsc pracy? Od marca do maja ponad 31 tysięcy płatników składek ZUS było zwolnionych z tej daniny. W sumie odciążenie finansowe wynosiło w tym zakresie blisko 260 mln złotych w regionie. Do tego dodajmy wypłatę świadczeń postojowych dla około 46 tysięcy osób na łączną kwotę ponad 91 milionów złotych. A przecież w czerwcu, lipcu i sierpniu ZUS przyjmował i nadal przyjmuje i realizuje wnioski o wypłatę dodatku solidarnościowego.

- Na razie prawe 3 tysiące osób otrzymało dodatek solidarnościowy na łączną kwotę 4 milionów złotych – przypomniał Sebastian Szczurek.

Co ciekawe: niemal wszystko załatwia są poprzez platformę internetową ZUS-u, która nawet przy takim nasileniu spraw do załatwienia nie odnotowała większej awarii.

Nasz gość zastrzegł, że nie ma takiej możliwości, by bon turystyczny otrzymać w gotówce. Dlatego zaapelował, by bardzo ostrożnie podchodzić do wszelkich ofert kupna bonu, zamiany na gotówkę, kierowanych na przykład pod adresem emerytów i rencistów, którym bon po prostu nie przysługuje. W takich przypadkach najprawdopodobniej mamy do czynienia z próbami oszustw.

Na razie w Polsce zgłosiło się ponad 10 tysięcy podmiotów z branży turystycznej chcących bon realizować.

Zobacz także

2020-09-14, godz. 14:33 Jerzy Czerwiński o opozycji, rekonstrukcji rządu i najważniejszych celach politycznych - Rozmowy trwają, mam nadzieje, że skończą się jak najszybciej – o rozmowach koalicyjnych w Zjednoczonej Prawicy powiedział senator Prawa i Sprawiedliwości… » więcej 2020-09-14, godz. 14:32 Beniamin Godyla o wyborach na szefa klubu PO w senacie i "Nowej Solidarności" Rafała Trzaskowskiego - Rafał Trzaskowski powinien projekt „Nowej Solidarności” z kimś przedyskutować i komuś ten projekt przekazać, żeby zagospodarować tę rzeszę ludzi… » więcej 2020-09-11, godz. 16:18 Młodzieżowa Loża Radiowa o kontroli w Opolskim urzędzie marszałkowskim oraz o "Piątce dla zwierząt" Naszymi gośćmi byli: Paulina Klag z Lewicy Grzegorz Krukowski z Forum Młodych PiS Jarosław Draguć z Młodych Demokratów Michał Maliński z Konfederacji… » więcej 2020-09-11, godz. 16:10 Aneta Paczos o funkcjonowaniu agencji pracy i rynku pracy - Wśród naszych wartości jest orientacja na klienta, ale przy pełnej uczciwości wobec pracownika - powiedziała Aneta Paczos, współwłaścicielka agencji… » więcej 2020-09-10, godz. 15:22 Debata "Pracodawcy - związkowcy. Wspólna sprawa" O recesji na Zachodzie i za oceanem, która może zagrozić Posce Naszymi gośćmi byli: Piotr Pancześnik z Kongregacji Przemysłowo - Handlowej Grzegorz Kuliś z BCC dr Witold Potwora z WSzZiA w Opolu » więcej 2020-09-10, godz. 14:40 Prosto z Sejmu: gościem Magdaleny Ogórek był wiceminister rodziny, pracy i polityki społecznej Stanisław Szwed - To bardzo ciekawe spotkanie biznesu z rządem, ale także z opozycją - powiedział między innymi o Forum Gospodarczym w Karpaczu wiceminister rodziny, pracy… » więcej 2020-09-09, godz. 15:54 Bartłomiej Stawiarski o inwestycjach w Namysłowie i stanie finansów gminy - Przez pandemię straty w budżecie to około 4-5 mln złotych na 130 mln budżet - powiedział w Loży Radiowej burmistrz Namysłowa, Bartłomiej Stawiarski. » więcej 2020-09-09, godz. 15:53 Bartosz Kuświk o tym, jak uczcić powstania śląskie - Chodzi o to, by także poza Opolszczyzną pokazać, że mamy powstanie zakończone sukcesem - powiedział dr Bartosz Kuświk, dyrektor Instytutu Śląskiego… » więcej 2020-09-08, godz. 13:28 Dorota Piechowicz-Witoń o działalności trzeciego sektora w pandemii, inicjatywie lokalnej i Opolskiej Radzie Działalności… Dla organizacji pozarządowych to będzie pracowita jesień… O inicjatywie lokalnej, ale i o starcie głosowania na kandydatów do Opolskiej Rady Działalności… » więcej 2020-09-08, godz. 13:19 Lesław Tomczak o wyzwaniach dla oświaty na pandemiczny czas - Wspólnym mianownikiem tych dwóch instytucji jest dobro szkoły, ucznia i nauczyciela- wyjaśnił Lesław Tomczak, dyrektor Regionalnego Zespołu Placówek… » więcej
12345
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »
***