Radio Opole » Loża Radiowa » Aktualności » Sebastian Szczurek o pomocy przedsiębiorcom oraz…
2020-08-05, 15:03 Autor: Witold Żurawicki

Sebastian Szczurek o pomocy przedsiębiorcom oraz o bonie turystycznym

Sebastian Szczurek o pomocy dla pracodawców i przedsiębiorców oraz bonie turystycznym
- Od połowy marca mieliśmy znacznie więcej pracy niż zwykle - przyznał Sebastian Szczurek, rzecznik regionalny Zakładu Ubezpieczeń Społecznych w Opolu.
Zadań ZUS miał znacznie więcej, choć kadrowo był osłabiony, gdyż na przykład wiele pracownic - w okresie zamknięcia gospodarki i szkół - musiało iść na opiekę na dziećmi.

A jakie to zadania a zarazem pomoc w przetrwaniu firm i miejsc pracy? Od marca do maja ponad 31 tysięcy płatników składek ZUS było zwolnionych z tej daniny. W sumie odciążenie finansowe wynosiło w tym zakresie blisko 260 mln złotych w regionie. Do tego dodajmy wypłatę świadczeń postojowych dla około 46 tysięcy osób na łączną kwotę ponad 91 milionów złotych. A przecież w czerwcu, lipcu i sierpniu ZUS przyjmował i nadal przyjmuje i realizuje wnioski o wypłatę dodatku solidarnościowego.

- Na razie prawe 3 tysiące osób otrzymało dodatek solidarnościowy na łączną kwotę 4 milionów złotych – przypomniał Sebastian Szczurek.

Co ciekawe: niemal wszystko załatwia są poprzez platformę internetową ZUS-u, która nawet przy takim nasileniu spraw do załatwienia nie odnotowała większej awarii.

Nasz gość zastrzegł, że nie ma takiej możliwości, by bon turystyczny otrzymać w gotówce. Dlatego zaapelował, by bardzo ostrożnie podchodzić do wszelkich ofert kupna bonu, zamiany na gotówkę, kierowanych na przykład pod adresem emerytów i rencistów, którym bon po prostu nie przysługuje. W takich przypadkach najprawdopodobniej mamy do czynienia z próbami oszustw.

Na razie w Polsce zgłosiło się ponad 10 tysięcy podmiotów z branży turystycznej chcących bon realizować.

Zobacz także

2020-09-18, godz. 15:00 Młodzieżowa Loża Radiowa (18.09.2020): O ustawie "futerkowej" i lojalności koalicyjnej W naszej Loży uczestniczyli: Grzegorz Krukowski z PiS Jan Zimoch z Porozumienia Michał Maliński z Konfederacji Tobiasz Gajda z Platformy Obywatelskiej… » więcej 2020-09-18, godz. 14:52 Marian Jagielski o zawodzie adwokata i działaniach Okręgowej Rady Adwokackiej w Opolu » więcej 2020-09-17, godz. 12:44 Debata "Pracodawcy, związkowcy - wspólna sprawa". O przemyśle futrzarskim oraz kredytach bankowych W debacie naszymi gośćmi byli: Piotr Pancześnik z Kongregacji Przemysłowo - Handlowej Grzegorz Adamczyk z NSZZ Solidarność Grzegorz Kuliś z BCC » więcej 2020-09-17, godz. 12:27 "Prosto z Sejmu" w Loży Radiowej. Magdalena Ogórek rozmawia z Wojciechem Skurkiewiczem, sekretarzem stanu w MON o kampanii… » więcej 2020-09-16, godz. 15:20 Piotr Moc o jesiennej ramówce, nowych słuchowiskach, nowych prowadzących i "złotej" muzyce w Radio Opole - Idzie jesień i ochłodzenie, wracamy do studiów radiowych, ale też zabezpieczenia w związku z COVID-19. A nasza ramówka jesienna ruszy już w zasadzie od… » więcej 2020-09-16, godz. 15:19 Dr Jarosław Szarek o działalności IPN i dbałości o pamięć narodową - Przystanek Historia to miejsce, gdzie IPN opowiada o naszych dziejach, o naszej aktywności - powiedział dr Jarosław Szarek, prezes Instytut Pamięci Narodowej… » więcej 2020-09-16, godz. 15:18 Dr Agnieszka Gawlik o tym, jak zorganizowana jest nasza służba zdrowia i jak poprawić jej funkcjonowanie - Wydaje mi się, że jest to krok naprzód – tak oceniła przekazanie kompetencji w zakresie zlecania testów na koronawirusa lekarzom podstawowej opieki zdrowotnej… » więcej 2020-09-15, godz. 14:30 Bartosz Maziarz i Bartłomiej Pater o sytuacji na Białorusi i naszym bezpieczeństwie - Mamy patową sytuację na Białorusi – powiedział dr Bartosz Maziarz z Uniwersytetu Opolskiego. – Na pewno widzimy osłabienie Łukaszenki. - To jest… » więcej 2020-09-15, godz. 13:25 Ryszard Galla o tym, że opozycja powinna wychodzić ze swoimi propozycjami i uważnym przyglądaniu się rekonstrukcji… - Dogadywanie się rządzącym idzie jak po grudzie, a jeśli mówimy o opozycji to życzyłbym sobie by była bardziej mobilna - mówił w Loży Radiowej Ryszard… » więcej 2020-09-14, godz. 14:33 Jerzy Czerwiński o opozycji, rekonstrukcji rządu i najważniejszych celach politycznych - Rozmowy trwają, mam nadzieje, że skończą się jak najszybciej – o rozmowach koalicyjnych w Zjednoczonej Prawicy powiedział senator Prawa i Sprawiedliwości… » więcej
12345
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »
***