Radio Opole » Loża Radiowa » Aktualności » Aleksandra Czechowska o porzuconych i maltretowanych…
2020-07-28, 14:02 Autor: Witoid Żurawicki

Aleksandra Czechowska o porzuconych i maltretowanych psach

Aleksandra Czechowska z Towarzystwa Opieki nad Zwierzętami
- Zwierzęta zdecydowanie bardziej odczuwają wysoką temperaturę od ludzi - zastrzegła Aleksandra Czechowska z Towarzystwa Ochrony Zwierząt.
Podkreśliła, że psy mają sierść, ale nie mają gruczołów potowych, więc potem nie mogą obniżać temperatury swojego ciała. Robią to poprzez wentylację – tak zwane dyszenie. Dlatego tak ważne jest, by w trakcie upałów zapewnić czworonogom nie tylko zacienione miejsce do przebywania, ale przede wszystkim wodę. Czysta i świeżą, bez żadnych dodatków.

Inna sprawa z kotami, które oczywiście chadzają własnym ścieżkami. Koty wolno żyjące unikają człowieka, więc znacznie rzadziej w ich przypadku mamy do czynienia z potwornymi zaniedbaniami lub wręcz znęcaniem się.

- Internet i media społecznościowe aż huczą od takich przypadków - powiedziała Aleksandra Czechowska. W wakacje bardzo nasila się proceder porzucania czworonogów.
Przeszkadzają nam w wyjazdach zagranicznych lub krajowych na wczasy, poza tym nadchodzi okres znudzenia się psami podarowanymi dziecku pod choinkę czy na gwiazdkę. Zwierzę stało się problemem, więc porzucamy je, by pozbyć się problemu.

Nasz gość zaapelował, by podczas kupowania psa zbadać nasze możliwości (czas wolny, który możemy poświęcić czworonogowi) – także finansowe, bo pies w domu to także spory wydatek na karmę, szczepienia, ewentualne leczenie itp.

Zobacz także

2020-09-15, godz. 13:25 Ryszard Galla o tym, że opozycja powinna wychodzić ze swoimi propozycjami i uważnym przyglądaniu się rekonstrukcji… - Dogadywanie się rządzącym idzie jak po grudzie, a jeśli mówimy o opozycji to życzyłbym sobie by była bardziej mobilna - mówił w Loży Radiowej Ryszard… » więcej 2020-09-14, godz. 14:33 Jerzy Czerwiński o opozycji, rekonstrukcji rządu i najważniejszych celach politycznych - Rozmowy trwają, mam nadzieje, że skończą się jak najszybciej – o rozmowach koalicyjnych w Zjednoczonej Prawicy powiedział senator Prawa i Sprawiedliwości… » więcej 2020-09-14, godz. 14:32 Beniamin Godyla o wyborach na szefa klubu PO w senacie i "Nowej Solidarności" Rafała Trzaskowskiego - Rafał Trzaskowski powinien projekt „Nowej Solidarności” z kimś przedyskutować i komuś ten projekt przekazać, żeby zagospodarować tę rzeszę ludzi… » więcej 2020-09-11, godz. 16:18 Młodzieżowa Loża Radiowa o kontroli w Opolskim urzędzie marszałkowskim oraz o "Piątce dla zwierząt" Naszymi gośćmi byli: Paulina Klag z Lewicy Grzegorz Krukowski z Forum Młodych PiS Jarosław Draguć z Młodych Demokratów Michał Maliński z Konfederacji… » więcej 2020-09-11, godz. 16:10 Aneta Paczos o funkcjonowaniu agencji pracy i rynku pracy - Wśród naszych wartości jest orientacja na klienta, ale przy pełnej uczciwości wobec pracownika - powiedziała Aneta Paczos, współwłaścicielka agencji… » więcej 2020-09-10, godz. 15:22 Debata "Pracodawcy - związkowcy. Wspólna sprawa" O recesji na Zachodzie i za oceanem, która może zagrozić Posce Naszymi gośćmi byli: Piotr Pancześnik z Kongregacji Przemysłowo - Handlowej Grzegorz Kuliś z BCC dr Witold Potwora z WSzZiA w Opolu » więcej 2020-09-10, godz. 14:40 Prosto z Sejmu: gościem Magdaleny Ogórek był wiceminister rodziny, pracy i polityki społecznej Stanisław Szwed - To bardzo ciekawe spotkanie biznesu z rządem, ale także z opozycją - powiedział między innymi o Forum Gospodarczym w Karpaczu wiceminister rodziny, pracy… » więcej 2020-09-09, godz. 15:54 Bartłomiej Stawiarski o inwestycjach w Namysłowie i stanie finansów gminy - Przez pandemię straty w budżecie to około 4-5 mln złotych na 130 mln budżet - powiedział w Loży Radiowej burmistrz Namysłowa, Bartłomiej Stawiarski. » więcej 2020-09-09, godz. 15:53 Bartosz Kuświk o tym, jak uczcić powstania śląskie - Chodzi o to, by także poza Opolszczyzną pokazać, że mamy powstanie zakończone sukcesem - powiedział dr Bartosz Kuświk, dyrektor Instytutu Śląskiego… » więcej 2020-09-08, godz. 13:28 Dorota Piechowicz-Witoń o działalności trzeciego sektora w pandemii, inicjatywie lokalnej i Opolskiej Radzie Działalności… Dla organizacji pozarządowych to będzie pracowita jesień… O inicjatywie lokalnej, ale i o starcie głosowania na kandydatów do Opolskiej Rady Działalności… » więcej
12345
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »
***