Radio Opole » Loża Radiowa » Aktualności » Violetta Porowska o sukcesie Polski na szczycie Unii…
2020-07-22, 13:53 Autor: Witold Żurawicki

Violetta Porowska o sukcesie Polski na szczycie Unii Europejskiej

Violetta Porowska gościem "Loży Radiowej" (22.07.2020)
- To jest wielki sukces polskiej dyplomacji, wielki sukces Polski a przede wszystkim wielki sukces premiera Mateusza Morawieckiego – oceniła Violetta Porowska, posłanka Prawa i Sprawiedliwości i szefowa struktur tej partii w regionie.
Nawiązała do ostatniego expose sejmowego premiera, w którym opowiadał o negocjacjach. Udało się wynegocjować kwotę 750 miliardów euro. I to bez żadnych ograniczeń, o jakich słychać było przed szczytem.

- Nie ma co łączyć gospodarki z polityką. To dwa różne żywioły – w ten sposób Violetta Porowska określiła próby wiązania tak zwanej kwestii praworządności z wypłatą pieniędzy. Dodała, że na przykład Hiszpania, w której dochodzi do łamania praw obywatelskich choćby w Katalonii, miała uzyskać środki unijne bez żadnych warunków. Na szczęście sprawność polskiej dyplomacji, zwłaszcza premiera Mateusza Morawieckiego, który po brukselskich salonach porusza się bardzo wprawnie i z wielkim talentem negocjacyjnym, spowodowały, że i Polska uzyska środki bez warunków.

Nasz gość podkreślił, że główna oś sporu w UE wcale nie leży na linii Wschód – Zachód, ale na linii Północ- Południe. Polska – dzięki wsparciu w ramach Grupy Wyszehradzkiej oraz poparciu innych państw – potrafiła zadbać o swoje interesy.

- Polska jest bardzo dobrze postrzegana przez różne unijne instytucje – zastrzegła Violetta Porowska. Dodała, że nasz kraj jest chwalony za to, jak poradził sobie z pandemią koronawirusa. Poza tym doceniania jest polska polityka gospodarcza, która powoduje, że nasz kraj pnie się w górę w różnych europejskich rankingach a także pod względem zamożności mieszkańców.
Z Violettą Porowską rozmawia Witold Żurawicki (22.07.2020)

Zobacz także

2020-09-07, godz. 16:00 Violetta Porowska o rekonstrukcji rządu, kondycji PiS w regionie i celach politycznych - O tym, jak będzie rząd wyglądał po rekonstrukcji, na pewno poinformuje premier Mateusz Morawiecki – zastrzegła posłanka Prawa i Sprawiedliwości Violetta… » więcej 2020-09-07, godz. 15:00 Tomasz Kostuś o tym co dalej z "Nową Solidarnością" i o rekonstrukcji rządu - To kłopot przede wszystkim dla warszawiaków i tym którzy mieszkają na szlaku Wisły, mamy trudną sytuację pod względem ekologicznym, sanitarnym i środowiskowym… » więcej 2020-09-04, godz. 16:40 Młodzieżowa Loża Radiowa: Awaria "Czajki" - problem lokalny czy krajowy? Naszymi gośćmi byli: Konrad Muller z Mniejszości Niemieckiej Jan Zimoch z Porozumienia Tobiasz Gajda z Młodych Demokratów » więcej 2020-09-04, godz. 16:04 Paweł Stauffer o nowych gwiazdach w Alei Gwiazd i swoim ulubionym zdjęciu z festiwalu - Pierwszą gwiazdę odsłanialiśmy 16 lat temu w atmosferze lekkiego skandalu i była to gwiazda Czesława Niemena – mówił Paweł Stauffer, opolski fotograf… » więcej 2020-09-04, godz. 14:38 Piotr Moc o tym jak Radio Opole włącza się w relacjonowanie festiwalu i koncercie grupy SBB - To był chyba 1981 rok i to była impreza towarzysząca festiwalowi czyli Rock Opole. Pamiętam, że wtedy grał zespół Perfect, Brygada kryzys, Bank. Byłem… » więcej 2020-09-03, godz. 13:47 "Pracodawcy, związkowcy - wspólna sprawa" - debata o euro Przyjąć - nie przyjąć. A jeśli - to kiedy? O ewentualnym przyjęciu euro rozmawiali przedstawiciele pracodawców, związkowcy oraz ekonomiści. Naszymi gośćmi… » więcej 2020-09-03, godz. 12:23 Magdalena Ogórek rozmawia z ministrem Markiem Gróbarczykiem o kolejnej awarii oczyszczalni "Czajka" w Warszawie - Bardzo bym chciała zacząć od innego tematu, ale doskonale pamiętam, że oprócz spraw związanych z suszą, rozmawialiśmy ostatnio o Czajce i znów temat… » więcej 2020-09-02, godz. 15:21 Robert Pawlak o rynku pracy, pracownikach cudzoziemskich i problemach z ich naborem - To organizacja zrzeszającą firmy zajmujące się działalnością w szeroko rozumianej branży zatrudnieniowej – powiedział Robert Pawlak - prezes PGO Services… » więcej 2020-09-02, godz. 14:43 Małgorzata Kozak o problemach rodzin zastępczych - Trochę rodzin nam się „pogubiło”, straciliśmy kontrolę np. nad zjawiskiem przemocy – mówiła w Loży Radiowej Małgorzata Kozak, wicedyrektor Miejskiego… » więcej 2020-09-01, godz. 15:04 Aleksander Iszczuk o wyzwaniach jakie stoją przed nauczycielami, dyrektorami i uczniami w nowym roku szkolnym - Po tak długiej przerwie bezpośredniego niewidzenia się, to myślę, że po jednej i po drugiej stronie jest duża radość z tego faktu, ale też nadzieja… » więcej
23456
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »
***