Radio Opole » Loża Radiowa » Aktualności » Violetta Porowska o sukcesie Polski na szczycie Unii…
2020-07-22, 13:53 Autor: Witold Żurawicki

Violetta Porowska o sukcesie Polski na szczycie Unii Europejskiej

Violetta Porowska gościem "Loży Radiowej" (22.07.2020)
- To jest wielki sukces polskiej dyplomacji, wielki sukces Polski a przede wszystkim wielki sukces premiera Mateusza Morawieckiego – oceniła Violetta Porowska, posłanka Prawa i Sprawiedliwości i szefowa struktur tej partii w regionie.
Nawiązała do ostatniego expose sejmowego premiera, w którym opowiadał o negocjacjach. Udało się wynegocjować kwotę 750 miliardów euro. I to bez żadnych ograniczeń, o jakich słychać było przed szczytem.

- Nie ma co łączyć gospodarki z polityką. To dwa różne żywioły – w ten sposób Violetta Porowska określiła próby wiązania tak zwanej kwestii praworządności z wypłatą pieniędzy. Dodała, że na przykład Hiszpania, w której dochodzi do łamania praw obywatelskich choćby w Katalonii, miała uzyskać środki unijne bez żadnych warunków. Na szczęście sprawność polskiej dyplomacji, zwłaszcza premiera Mateusza Morawieckiego, który po brukselskich salonach porusza się bardzo wprawnie i z wielkim talentem negocjacyjnym, spowodowały, że i Polska uzyska środki bez warunków.

Nasz gość podkreślił, że główna oś sporu w UE wcale nie leży na linii Wschód – Zachód, ale na linii Północ- Południe. Polska – dzięki wsparciu w ramach Grupy Wyszehradzkiej oraz poparciu innych państw – potrafiła zadbać o swoje interesy.

- Polska jest bardzo dobrze postrzegana przez różne unijne instytucje – zastrzegła Violetta Porowska. Dodała, że nasz kraj jest chwalony za to, jak poradził sobie z pandemią koronawirusa. Poza tym doceniania jest polska polityka gospodarcza, która powoduje, że nasz kraj pnie się w górę w różnych europejskich rankingach a także pod względem zamożności mieszkańców.
Z Violettą Porowską rozmawia Witold Żurawicki (22.07.2020)

Zobacz także

2020-09-17, godz. 12:27 "Prosto z Sejmu" w Loży Radiowej. Magdalena Ogórek rozmawia z Wojciechem Skurkiewiczem, sekretarzem stanu w MON o kampanii… » więcej 2020-09-16, godz. 15:20 Piotr Moc o jesiennej ramówce, nowych słuchowiskach, nowych prowadzących i "złotej" muzyce w Radio Opole - Idzie jesień i ochłodzenie, wracamy do studiów radiowych, ale też zabezpieczenia w związku z COVID-19. A nasza ramówka jesienna ruszy już w zasadzie od… » więcej 2020-09-16, godz. 15:19 Dr Jarosław Szarek o działalności IPN i dbałości o pamięć narodową - Przystanek Historia to miejsce, gdzie IPN opowiada o naszych dziejach, o naszej aktywności - powiedział dr Jarosław Szarek, prezes Instytut Pamięci Narodowej… » więcej 2020-09-16, godz. 15:18 Dr Agnieszka Gawlik o tym, jak zorganizowana jest nasza służba zdrowia i jak poprawić jej funkcjonowanie - Wydaje mi się, że jest to krok naprzód – tak oceniła przekazanie kompetencji w zakresie zlecania testów na koronawirusa lekarzom podstawowej opieki zdrowotnej… » więcej 2020-09-15, godz. 14:30 Bartosz Maziarz i Bartłomiej Pater o sytuacji na Białorusi i naszym bezpieczeństwie - Mamy patową sytuację na Białorusi – powiedział dr Bartosz Maziarz z Uniwersytetu Opolskiego. – Na pewno widzimy osłabienie Łukaszenki. - To jest… » więcej 2020-09-15, godz. 13:25 Ryszard Galla o tym, że opozycja powinna wychodzić ze swoimi propozycjami i uważnym przyglądaniu się rekonstrukcji… - Dogadywanie się rządzącym idzie jak po grudzie, a jeśli mówimy o opozycji to życzyłbym sobie by była bardziej mobilna - mówił w Loży Radiowej Ryszard… » więcej 2020-09-14, godz. 14:33 Jerzy Czerwiński o opozycji, rekonstrukcji rządu i najważniejszych celach politycznych - Rozmowy trwają, mam nadzieje, że skończą się jak najszybciej – o rozmowach koalicyjnych w Zjednoczonej Prawicy powiedział senator Prawa i Sprawiedliwości… » więcej 2020-09-14, godz. 14:32 Beniamin Godyla o wyborach na szefa klubu PO w senacie i "Nowej Solidarności" Rafała Trzaskowskiego - Rafał Trzaskowski powinien projekt „Nowej Solidarności” z kimś przedyskutować i komuś ten projekt przekazać, żeby zagospodarować tę rzeszę ludzi… » więcej 2020-09-11, godz. 16:18 Młodzieżowa Loża Radiowa o kontroli w Opolskim urzędzie marszałkowskim oraz o "Piątce dla zwierząt" Naszymi gośćmi byli: Paulina Klag z Lewicy Grzegorz Krukowski z Forum Młodych PiS Jarosław Draguć z Młodych Demokratów Michał Maliński z Konfederacji… » więcej 2020-09-11, godz. 16:10 Aneta Paczos o funkcjonowaniu agencji pracy i rynku pracy - Wśród naszych wartości jest orientacja na klienta, ale przy pełnej uczciwości wobec pracownika - powiedziała Aneta Paczos, współwłaścicielka agencji… » więcej
12345
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »
***