Radio Opole » Loża Radiowa » Aktualności » 'Prosto z sejmu' w Loży Radiowej. Violetta Porowska…
2020-07-16, 12:40 Autor: Joanna Matlak

"Prosto z sejmu" w Loży Radiowej. Violetta Porowska i Tomasz Kostuś z powyborczym komentarzem

Violetta Porowska i Tomasz Kostuś w rozmowie z Magdaleną Ogórek
Violetta Porowska i Tomasz Kostuś w rozmowie z Magdaleną Ogórek
W kolejnej odsłonie cyklu „Prosto z sejmu” Magdalena Ogórek rozmawiała z opolskimi parlamentarzystami: Violetta Porowską z PiS oraz Tomaszem Kostusiem z PO. Goście skomentowali wyniki wyborów, również te na Opolszczyźnie i podsumowali kampanię wyborczą.
- Mamy nową rzeczywistość powyborczą, a więc jest to czas by wymienić świeże refleksje. Możemy powiedzieć, ze prezydent Andrzej Duda jest prezydentem dwóch kadencji, ale na pewno z perspektywy PO Rafał Trzaskowski uzyskał bardzo dobry wynik – mówiła Magdalena Ogórek.

- Dla nas to wielka radość i satysfakcja – zaczęła Violetta Porowska, poseł PiS. – Zwycięstwo Andrzeja Dudy to też siódme zwycięstwo prawicy, a więc oznacza, że społeczeństwo daje glejt prawej stronie, wartościom konserwatywnych i całej dobrej zmianie. Andrzej Duda wygrał bo społeczeństwo uznało, że jest po prostu lepszy od konkurencji, wygrał bo zmobilizował swój elektorat, był wyrazisty, spójny i miał świetny kontakt z ludźmi. Mam też wielką satysfakcję, że na Opolszczyźnie prezydent zyskał najwięcej, a z kolei najwięcej stracił Rafał Trzaskowski – stwierdziła poseł PiS.

- Prezydent Trzaskowski miał przewagę, bo wszedł sztafetowo, był świeży i silny, a prezydent Duda prowadził kampanię dużo dłużej – mówiła redaktor Ogórek.

- Dziękuję opolanom i opolankom, że oddali głosy na Rafała Trzaskowskiego, na Polskę europejską, samorządową, wolną od hejtu i nienawiści i Polskę tolerancyjną. Wspaniały wynik na poziomie kraju, bo to 10 mln głosów i bardzo dobry wynik na Opolszczyźnie. Wbrew temu co mówiła poseł Porowska na Opolszczyźnie wygrał Rafał Trzaskowski zdobywając 52% poparcia, a 47% zdobył Andrzej Duda. To też gigantyczny sukces w Opolu. Opole pokazało, że jest bastionem opozycji i antyPiS-u, bo tutaj Trzaskowski zdeklasował Andrzeja Dudę pokonując do ponad dwukrotnie – komentował poseł PO Tomasz Kostuś.
Magdalena Ogórek rozmawia z Violettą Porowską i Tomaszem Kostusiem

Zobacz także

2020-09-03, godz. 13:47 "Pracodawcy, związkowcy - wspólna sprawa" - debata o euro Przyjąć - nie przyjąć. A jeśli - to kiedy? O ewentualnym przyjęciu euro rozmawiali przedstawiciele pracodawców, związkowcy oraz ekonomiści. Naszymi gośćmi… » więcej 2020-09-03, godz. 12:23 Magdalena Ogórek rozmawia z ministrem Markiem Gróbarczykiem o kolejnej awarii oczyszczalni "Czajka" w Warszawie - Bardzo bym chciała zacząć od innego tematu, ale doskonale pamiętam, że oprócz spraw związanych z suszą, rozmawialiśmy ostatnio o Czajce i znów temat… » więcej 2020-09-02, godz. 15:21 Robert Pawlak o rynku pracy, pracownikach cudzoziemskich i problemach z ich naborem - To organizacja zrzeszającą firmy zajmujące się działalnością w szeroko rozumianej branży zatrudnieniowej – powiedział Robert Pawlak - prezes PGO Services… » więcej 2020-09-02, godz. 14:43 Małgorzata Kozak o problemach rodzin zastępczych - Trochę rodzin nam się „pogubiło”, straciliśmy kontrolę np. nad zjawiskiem przemocy – mówiła w Loży Radiowej Małgorzata Kozak, wicedyrektor Miejskiego… » więcej 2020-09-01, godz. 15:04 Aleksander Iszczuk o wyzwaniach jakie stoją przed nauczycielami, dyrektorami i uczniami w nowym roku szkolnym - Po tak długiej przerwie bezpośredniego niewidzenia się, to myślę, że po jednej i po drugiej stronie jest duża radość z tego faktu, ale też nadzieja… » więcej 2020-09-01, godz. 14:24 Aleksander Woźny o przygotowaniach Niemców i wybuchu II Wojny Światowej - Bezpośrednie przygotowania Niemiec do wojny z Polską wcale nie były takie długie - powiedział historyk prof. Aleksander Woźny. » więcej 2020-08-31, godz. 15:43 Jerzy Czerwiński o porozumieniach sierpniowych i o tym jak pomóc Białorusi - Chciałem powiedzieć o pierwszej Solidarności, choć nie wszyscy to określenie akceptują, ale też po to walczyliśmy o wolność, żeby każdy mógł określać… » więcej 2020-08-31, godz. 15:43 Janusz Sanocki o strajkach sierpniowych, internowaniu i o tym, jak został bardem - W Nysie była grupka konspiracyjna młodych rewolucjonistów, którą ja z przyjaciółmi założyłem - wspomniał Janusz Sanocki, były opozycjonista. » więcej 2020-08-28, godz. 18:48 Dr Rafał Parvi o kredytach, lokatach i długach - Koszt wyprawki szkolnej to obecnie od 1000 do 1200 złotych –wyliczył dr Rafał Parvi, ekonomista w Wyższej Szkoły Bankowej w Opolu. » więcej 2020-08-28, godz. 14:51 Młodzieżowa Loża Radiowa o dziedzictwie Solidarności i porozumieniach sierpniowych Zaproszenie do naszego studia przyjęli: Michał Maliński (Ruch Narodowy, Konfederacja), Andrea Polański (Mniejszość Niemiecka), Franciszek Posacki (Młodzi… » więcej
34567
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »
***