Radio Opole » Loża Radiowa » Aktualności » Sabina Nowosielska o tym jak Kędzierzyn-Koźle radził…
2020-07-15, 15:18 Autor: Joanna Matlak, Witold Żurawicki

Sabina Nowosielska o tym jak Kędzierzyn-Koźle radził sobie z pandemią, o zapowiedziach reformy samorządów, wizycie Rafała Trzaskowskiego i inwestycjach

Sabina Nowosielska o tym, jakie konsekwencje dla samorządów mogą nieść ze sobą wyniki elekcji
- Sama jedyna zostałam w urzędzie, wszystkich wysłałam na pracę zdalną – mówiła o początkach pandemii w Kędzierzynie-Koźlu Sabina Nowosielska, prezydent miasta. Przypomnijmy, że koronawirusem zaraziło się kilkanaście osób pracujących w urzędzie.
- Aktualnie testujemy kamerę termowizyjną która na dużym ekranie wyświetla temperaturę osób, które chcą wejść do urzędu. Na razie nie zdarzyło się, by ktoś miał więcej niż 36,6 stopni, ale od razu ochroniarz wie, ze dana osoba nie może puścić dalej. Oczywiście są maseczki albo przyłbice, kto chce może założyć rękawiczki, ale mamy płyny i jest ich dużo. Nie przyjmujemy jeszcze mieszkańców na piętrach, na dole są punkty recepcyjne, ale chcemy je też poszerzać, żeby zapewnić komfort obsługi – mówiła Sabina Nowosielska.

W Loży Radiowej nie zabrakło powyborczego komentarza. Przypomnijmy, że kandydat Koalicji Obywatelskiej na prezydenta Rafał Trzaskowski gościł w mieście dwukrotnie, prezydent Nowosielska była na jednym z nich. Rafał Trzaskowski w II turze wyborów zdobył 60,0% głosów w mieście. W skali kraju jednak pokonał go Andrzej Duda.

- To było duże spotkanie z mieszkańcami i sama byłam zaskoczona, że przyszło tyle osób. Myślałam sobie, że przecież to poniedziałek, 10.00 godzin, a okazało się, że są tłumy. Mieszkańcy chcieli zobaczyć kandydata, jak mówi, jak się zachowuje i to co było fajne, to to, że po 25 minutach przemówienia, został na kolejne pół godziny i spędził je z mieszkańcami – mówiła prezydent Kędzierzyna-Koźla, a komentując finalny wynik wyborów stwierdziła „ to jest święto demokracji, wygrywa demokracja i trzeba ten wynik uznać”.

Zobacz także

2020-08-24, godz. 16:03 Ryszard Wilczyński o kontroli w opolskim urzędzie marszałkowskim, zamieszaniu wokół podwyżek dla najważniejszych… - To jest jeden z ekscesów Zjednoczonej Prawicy - powiedział o kontroli poselskiej w opolskim urzędzie marszałkowskim Ryszard Wilczyński, poseł Platformy… » więcej 2020-08-24, godz. 16:06 Janusz Kowalski o gruzowisku jakie pozostało z sanatorium w Suchym Borze i głosowaniu nad odwołaniem marszałka Bu… - To pierwsza od 22 lat kontrola poselska w Urzędzie Marszałkowskim. Jesteśmy na jej początku wraz z poseł Katarzyną Czocharą. Kontrola ma zbadać wszystkie… » więcej 2020-08-21, godz. 14:40 Młodzieżowa Loża Radiowa o podwyżkach dla najważniejszych osób w państwie i dymisjach ministrów Szumowskiego i… Studio plenerowe Radia Opole odwiedził Jarosław Draguć z Młodych Demokratów (Platforma Obywatelska), Michał Kalinowski z Lewicy i Piotr Fajbuś z Konfederacji… » więcej 2020-08-21, godz. 14:18 Anna Zięty o nauce zdalnej i o tym, dlaczego nie korzysta się ze zdobyczy nauki - Nauka zdalna wcale nie musi zastąpić całkowicie nauki stacjonarnej - zastrzegła dr Anna Zięty z Wyższej Szkoły Bankowej w Opolu. » więcej 2020-08-20, godz. 15:07 Debata "Pracodawcy- związkowcy. Wspólna sprawa": o niedzielach wolnych od handlu i podwyżkach płac W debacie uczestniczyli: dr Witold Potwora - ekonomista z WSzZiA w Opolu Grzegorz Kuliś z opolskiej Loży BCC Piotr Pancześnik z Kongregacji Przemysłow… » więcej 2020-08-20, godz. 12:30 "Prosto z sejmu" w Loży Radiowej. Magdalena Ogórek rozmawia z posłem PiS Tomaszem Latosem Szereg tematów w dzisiejszej rozmowie Magdaleny Ogórek z posłem PiS Tomaszem Latosem. Wśród nich m.in. dymisja szefa MSZ Jacka Czaputowicza, odejście ministra… » więcej 2020-08-19, godz. 14:25 Szymon Godyla o podwyżkach dla polityków, sytuacji na Białorusi i kondycji Nowoczesnej - Widzieliśmy obrazki gdzie OMON i milicja pałują ludzi, są też ofiary śmiertelne i ciężko to sobie wyobrazić, a to przecież tuż za naszą granicą… » więcej 2020-08-19, godz. 14:16 Manfred Grabelus o segregacji śmieci, ich utylizacji i braku kaucjowania butelek - Trudno powiedzieć czy będzie rewolucja. Na pewno jest potrzebna zmiana systemu i podejścia do śmieci – zastrzegł Manfred Grabelus, dyrektor Departamentu… » więcej 2020-08-18, godz. 14:30 Łukasz Nowak o tym, że strażakom także w deszcze roboty nie brakuje - W powiecie głubczyckim po popołudniowej burzy z intensywnym opadem deszczu odnotowaliśmy 36 interwencji związanych z usuwaniem skutków tego zdarzenia -poinformował… » więcej 2020-08-18, godz. 14:05 Marek Cholewa o kondycji opolskich lasów, jak je chronić i stanie Biskupiej Kopy - Lasy zajmują 26% powierzchni województwa opolskiego. To blisko przeciętnej krajowej, która wynosi 28%. Są takie województwa jak lubuskie, które ma 70%… » więcej
34567
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »
***