Radio Opole » Loża Radiowa » Aktualności » Debata 'Wspólna sprawa' (09.07.2020): O bezrobociu…
2020-07-09, 14:22 Autor: Joanna Matlak, Witold Żurawicki

Debata "Wspólna sprawa" (09.07.2020): O bezrobociu i kondycji polskiej i opolskiej gospodarki

Debata "Wspólna sprawa" (09.07.2020)
W naszej debacie udział wzięli związkowcy, przedstawiciel ZUS oraz ekonomista i biznesmen.
- Widać już to wdrażanie, powrót do pracy w przemyśle, więc myślę, że bezrobocie, które wzrosło do 6,8 procenta, już więcej nie wzrośnie – stwierdził Grzegorz Adamczyk z NSZZ Solidarność.

- Trzeba jednak pamiętać, że ta pomoc państwa kiedyś się skończy, pieniędzy zabraknie. Boję się, że wtedy bezrobocie wzrośnie, bo w kłopoty wpadną branże, które jeszcze żyją z zaskórniaków i z tej pomocy państwa - zastrzegł dr Jerzy Szteliga z OPPZ.

- Sukces będzie, to nie ulega wątpliwości. Opieram się na danych Eurostatu, który w skrajnie negatywnym wariancie na koniec roku prognozuje bezrobocie w Polsce na poziomie około 7 procent - podkreślił ekonomista dr Witold Potwora.

- Jeśli ktoś zada pytanie, czy pandemia, zamrożenie gospodarki wpłynęły na ilość osób odprowadzających składki, to nie było takiego załamania – przypomniał Sebastian Szczurek, rzecznik regionalny ZUS.

- Nasza optyka na tę sytuację jest nieco inna – powiedział z kolei Grzegorz Kuliś z BCC. Zgodził się z tezami, że kolejne tarcze antykryzysowe pozwoliły wielu przedsiębiorcom na przetrwanie. Jednak zastrzegł, że to przedsiębiorcy cięli koszty gdzie tylko się dało, byle nie zwalniać pracowników.

Zobacz także

2020-08-24, godz. 16:03 Ryszard Wilczyński o kontroli w opolskim urzędzie marszałkowskim, zamieszaniu wokół podwyżek dla najważniejszych… - To jest jeden z ekscesów Zjednoczonej Prawicy - powiedział o kontroli poselskiej w opolskim urzędzie marszałkowskim Ryszard Wilczyński, poseł Platformy… » więcej 2020-08-24, godz. 16:06 Janusz Kowalski o gruzowisku jakie pozostało z sanatorium w Suchym Borze i głosowaniu nad odwołaniem marszałka Bu… - To pierwsza od 22 lat kontrola poselska w Urzędzie Marszałkowskim. Jesteśmy na jej początku wraz z poseł Katarzyną Czocharą. Kontrola ma zbadać wszystkie… » więcej 2020-08-21, godz. 14:40 Młodzieżowa Loża Radiowa o podwyżkach dla najważniejszych osób w państwie i dymisjach ministrów Szumowskiego i… Studio plenerowe Radia Opole odwiedził Jarosław Draguć z Młodych Demokratów (Platforma Obywatelska), Michał Kalinowski z Lewicy i Piotr Fajbuś z Konfederacji… » więcej 2020-08-21, godz. 14:18 Anna Zięty o nauce zdalnej i o tym, dlaczego nie korzysta się ze zdobyczy nauki - Nauka zdalna wcale nie musi zastąpić całkowicie nauki stacjonarnej - zastrzegła dr Anna Zięty z Wyższej Szkoły Bankowej w Opolu. » więcej 2020-08-20, godz. 15:07 Debata "Pracodawcy- związkowcy. Wspólna sprawa": o niedzielach wolnych od handlu i podwyżkach płac W debacie uczestniczyli: dr Witold Potwora - ekonomista z WSzZiA w Opolu Grzegorz Kuliś z opolskiej Loży BCC Piotr Pancześnik z Kongregacji Przemysłow… » więcej 2020-08-20, godz. 12:30 "Prosto z sejmu" w Loży Radiowej. Magdalena Ogórek rozmawia z posłem PiS Tomaszem Latosem Szereg tematów w dzisiejszej rozmowie Magdaleny Ogórek z posłem PiS Tomaszem Latosem. Wśród nich m.in. dymisja szefa MSZ Jacka Czaputowicza, odejście ministra… » więcej 2020-08-19, godz. 14:25 Szymon Godyla o podwyżkach dla polityków, sytuacji na Białorusi i kondycji Nowoczesnej - Widzieliśmy obrazki gdzie OMON i milicja pałują ludzi, są też ofiary śmiertelne i ciężko to sobie wyobrazić, a to przecież tuż za naszą granicą… » więcej 2020-08-19, godz. 14:16 Manfred Grabelus o segregacji śmieci, ich utylizacji i braku kaucjowania butelek - Trudno powiedzieć czy będzie rewolucja. Na pewno jest potrzebna zmiana systemu i podejścia do śmieci – zastrzegł Manfred Grabelus, dyrektor Departamentu… » więcej 2020-08-18, godz. 14:30 Łukasz Nowak o tym, że strażakom także w deszcze roboty nie brakuje - W powiecie głubczyckim po popołudniowej burzy z intensywnym opadem deszczu odnotowaliśmy 36 interwencji związanych z usuwaniem skutków tego zdarzenia -poinformował… » więcej 2020-08-18, godz. 14:05 Marek Cholewa o kondycji opolskich lasów, jak je chronić i stanie Biskupiej Kopy - Lasy zajmują 26% powierzchni województwa opolskiego. To blisko przeciętnej krajowej, która wynosi 28%. Są takie województwa jak lubuskie, które ma 70%… » więcej
34567
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »
***