Radio Opole » Loża Radiowa » Aktualności » WYBORY 2020: Antoni Konopka o wyniku kandydata PSL-u…
2020-07-08, 14:28 Autor: Joanna Matlak, Witold Żurawicki

WYBORY 2020: Antoni Konopka o wyniku kandydata PSL-u, pozycji Polski w UE

Antoni Konopka o sytuacji PSL po I turze wyborów
- Wybory prezydenckie dla PSL-u i naszych kandydatów zawsze były trudne - stwierdził Antoni Konopka, wicemarszałek województwa z Polskiego Stronnictwa Opolskiego.
Nasz gość dodał, że jeszcze przed zmianą kandydata przez Koalicję Obywatelską, Władysław Kosiniak – Kamysz miał spore szanse na II turę. W II turze natomiast miał spore szanse na wygraną z Andrzejem Dudą. Jednak wejście do gry Rafała Trzaskowskiego wywróciło scenę wyborczą.

- W stronnictwie jest już przekonanie, że powinna u nas nastąpić zmiana pokoleniowa – powiedział Antoni Konopka, który przypomniał, że młody właśnie prezes Stronnictwa otrzymał niedawno mocne wsparcie ciał statutowych partii.

Zdaniem naszego gościa w ramach Unii Europejskiej utraciliśmy historyczną szansę zdobycia mocniejszej pozycji. Wyjście z Unii Wielkiej Brytanii dawało możliwość zajęcia jej pozycji. Niestety, moment ten przespaliśmy. Przestaliśmy także być rzecznikiem Ukrainy na rzecz Niemiec, więc Polska się zmarginalizowała.

Antoni Konopka wyraził niepokój o przyszłość Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich. Zgodnie z jego relacją z konferencji prasowej komisarza Unii ds. rolnictwa pieniądze z tego programu ma w przyszłości dysponować rząd.

Zobacz także

2020-08-27, godz. 14:51 Debata „Pracodawcy, związkowcy – wspólna sprawa” o deficycie budżetowym O deficycie budżetowym, inflacji oraz o sposobach wyjścia z kryzysu gospodarczego rozmawiali: dr Witold Potwora - ekonomista z WSzZiA dr Artur Żurakowski… » więcej 2020-08-27, godz. 12:23 "Prosto z sejmu" w Loży Radiowej. Magdalena Ogórek rozmawia z Rafałem Bochenkiem, posłem Prawa i Sprawiedliwości Jak co czwartek w Loży Radiowej pojawił się wywiad w ramach cyklu „Prosto z Sejmu”. Tematów wiele: od zapowiadanej rekonstrukcji rządu, deficyt, sytuację… » więcej 2020-08-26, godz. 17:03 Lech Waloszczyk o wypadkach w rolnictwie, profilaktyce w tym zakresie - Żniwa w tym roku były bezpieczne – zastrzegł dyrektor opolskiego Oddziału KRUS Lech Waloszczyk. » więcej 2020-08-26, godz. 15:41 Dr Sabina Kubiciel-Lodzińska o przedsiębiorczości imigrantów i publikacji na ten temat - Pytaliśmy imigrantów o plany na przyszłość i większość przedsiębiorców deklarowała, że chce swoje firmy rozwijać – mówiła w Loży Radiowej dr… » więcej 2020-08-25, godz. 14:44 Dr Bartłomiej Machnik o tym jaka będzie polityczna jesień, zamieszaniu w szeregach opozycji i rekonstrukcji rządu… - Politycy na pewno stracili podwyżki, czyli wzrosty na swoich kontach bankowych, stracili wszyscy, chociaż wydaje się, że w największym stopniu to opozycja… » więcej 2020-08-25, godz. 14:55 Arkadiusz Wiśniewski o festiwalu piosenki, stratach budżetu Opola z powodu pandemii i inwestycjach - Kopertę zawsze dostaję parę sekund przed wejściem na scenę, więc jest to niespodzianka - powiedział prezydent Opola Arkadiusz Wiśniewski o nagrodach… » więcej 2020-08-24, godz. 16:03 Ryszard Wilczyński o kontroli w opolskim urzędzie marszałkowskim, zamieszaniu wokół podwyżek dla najważniejszych… - To jest jeden z ekscesów Zjednoczonej Prawicy - powiedział o kontroli poselskiej w opolskim urzędzie marszałkowskim Ryszard Wilczyński, poseł Platformy… » więcej 2020-08-24, godz. 16:06 Janusz Kowalski o gruzowisku jakie pozostało z sanatorium w Suchym Borze i głosowaniu nad odwołaniem marszałka Bu… - To pierwsza od 22 lat kontrola poselska w Urzędzie Marszałkowskim. Jesteśmy na jej początku wraz z poseł Katarzyną Czocharą. Kontrola ma zbadać wszystkie… » więcej 2020-08-21, godz. 14:40 Młodzieżowa Loża Radiowa o podwyżkach dla najważniejszych osób w państwie i dymisjach ministrów Szumowskiego i… Studio plenerowe Radia Opole odwiedził Jarosław Draguć z Młodych Demokratów (Platforma Obywatelska), Michał Kalinowski z Lewicy i Piotr Fajbuś z Konfederacji… » więcej 2020-08-21, godz. 14:18 Anna Zięty o nauce zdalnej i o tym, dlaczego nie korzysta się ze zdobyczy nauki - Nauka zdalna wcale nie musi zastąpić całkowicie nauki stacjonarnej - zastrzegła dr Anna Zięty z Wyższej Szkoły Bankowej w Opolu. » więcej
45678
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »
***