Radio Opole » Loża Radiowa » Aktualności » WYBORY 2020: Katarzyna Czochara o zasługach prawicy…
2020-07-06, 12:05 Autor: Joanna Matlak, Witold Żurawicki

WYBORY 2020: Katarzyna Czochara o zasługach prawicy dla Opolszczyzny

Katarzyna Czochara [zdj. Radio Opole]
Katarzyna Czochara [zdj. Radio Opole]
- Myślę, że to co zrobił prezydent wraz z całą prawicą dla regionu zostanie przez opolan docenione – mówiła w Loży Radiowej Katarzyna Czochara, poseł PiS.
Z naszym gościem rozmawialiśmy m.in. o samorządach. – Sytuacja w samorządach się poprawiła i pragnę przypomnieć, że nie tak dawno w sejmie procedowano ustawę, która miała za zadanie wpieranie inwestycji drogowych na terenach gminnych i powiatowych – mówiła poseł PiS.

Katarzyna Czochara przypomniała o rozmowach z samorządowcami z Prudnika, Nysy czy Białej, którzy wielokrotne mówili, że istnieje problem braku środków w budżecie, który nie pozwala zaspokoić potrzeb np. drogowych.

- Dlatego rząd i minister Adamczyk zdecydował, żeby w tej ustawie zawrzeć zapis, że dofinansowanie może wynosić aż 80% i że inwestycja nie musi być realizowana tylko w ciągu jednego roku budżetowego – mówiła poseł Czochara.

- To również z inicjatywy prezydenta Andrzeja Dudy, wojewoda przekazywał wielu samorządom pieniądze w ramach ustawy „covidowskiej”. To są miliony złotych i to jest rekompensata, bo wiemy, że pandemia spowodowała odpływ środków z samorządu, choćby z PIT-u i CIT-u.

- Myślę, że to co zrobił prezydent wraz z całą prawicą dla regionu zostanie przez opolan docenione – mówiła w Loży Radiowej Katarzyna Czochara, poseł PiS.

Zobacz także

2020-08-21, godz. 14:18 Anna Zięty o nauce zdalnej i o tym, dlaczego nie korzysta się ze zdobyczy nauki - Nauka zdalna wcale nie musi zastąpić całkowicie nauki stacjonarnej - zastrzegła dr Anna Zięty z Wyższej Szkoły Bankowej w Opolu. » więcej 2020-08-20, godz. 15:07 Debata "Pracodawcy- związkowcy. Wspólna sprawa": o niedzielach wolnych od handlu i podwyżkach płac W debacie uczestniczyli: dr Witold Potwora - ekonomista z WSzZiA w Opolu Grzegorz Kuliś z opolskiej Loży BCC Piotr Pancześnik z Kongregacji Przemysłow… » więcej 2020-08-20, godz. 12:30 "Prosto z sejmu" w Loży Radiowej. Magdalena Ogórek rozmawia z posłem PiS Tomaszem Latosem Szereg tematów w dzisiejszej rozmowie Magdaleny Ogórek z posłem PiS Tomaszem Latosem. Wśród nich m.in. dymisja szefa MSZ Jacka Czaputowicza, odejście ministra… » więcej 2020-08-19, godz. 14:25 Szymon Godyla o podwyżkach dla polityków, sytuacji na Białorusi i kondycji Nowoczesnej - Widzieliśmy obrazki gdzie OMON i milicja pałują ludzi, są też ofiary śmiertelne i ciężko to sobie wyobrazić, a to przecież tuż za naszą granicą… » więcej 2020-08-19, godz. 14:16 Manfred Grabelus o segregacji śmieci, ich utylizacji i braku kaucjowania butelek - Trudno powiedzieć czy będzie rewolucja. Na pewno jest potrzebna zmiana systemu i podejścia do śmieci – zastrzegł Manfred Grabelus, dyrektor Departamentu… » więcej 2020-08-18, godz. 14:30 Łukasz Nowak o tym, że strażakom także w deszcze roboty nie brakuje - W powiecie głubczyckim po popołudniowej burzy z intensywnym opadem deszczu odnotowaliśmy 36 interwencji związanych z usuwaniem skutków tego zdarzenia -poinformował… » więcej 2020-08-18, godz. 14:05 Marek Cholewa o kondycji opolskich lasów, jak je chronić i stanie Biskupiej Kopy - Lasy zajmują 26% powierzchni województwa opolskiego. To blisko przeciętnej krajowej, która wynosi 28%. Są takie województwa jak lubuskie, które ma 70%… » więcej 2020-08-18, godz. 13:42 Dr Mirosław Małowski o tym, jak radzić sobie z upałami oraz o inżynieriii genetycznej - Są ludzie zdrowi i zdrowsi. Wszystko zależy od stanu zdrowia – powiedział dr Mirosław Małowski o funkcjonowaniu w czasie upałów. – A ludzie chorzy… » więcej 2020-08-17, godz. 14:34 Ryszard Galla o podwyżkach dla najważniejszych osób w państwie i kontroli poselskiej w UMWO - Dla mnie jest oczywiste, że głos wyborców jest najważniejszy i jeśli nie ma zgody to widzimy co się dzieje. Będzie teraz wycofywanie się cichcem. Ja… » więcej 2020-08-17, godz. 13:56 Katarzyna Czochara o sytuacji na Białorusi oraz kontroli w urzędzie marszałkowskim - To sytuacja, która ma wpływ nie tylko na Białoruś - powiedziała posłanka Prawa i Sprawiedliwości Katarzyna Czochara o protestach u naszego sądiada. » więcej
45678
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »
***