Radio Opole » Loża Radiowa » Aktualności » Beniamin Godyla o tym, że Rafał Trzaskowski upomina…
2020-07-06, 12:01 Autor: Joanna Matlak, Witold Żurawicki

Beniamin Godyla o tym, że Rafał Trzaskowski upomina się o samorządy i przypomina o bonie turystycznym

Beniamin Godyla [fot. Justyna Krzyżanowska]
Beniamin Godyla [fot. Justyna Krzyżanowska]
- Na spotkaniu było wielu zainteresowanych, obyło się bez zakłóceń. Wiemy jak głosował Kędzierzyn–Koźle. To drugie miasto po Opolu, które poparło Rafała Trzaskowskiego. I odbieram to spotkanie pozytywnie – mówił w Loży Radiowej Beniamin Godyla, senator Platformy Obywatelskiej, który rozmawiał z nami wracając prosto ze spotkania z Rafałem Trzaskowskim w Kędzierzynie-Koźlu.
- Marszałek Senatu Tomasz Grodzki mówił niedawno w Pawłowicach, że samorządy to sól tej ziemi i racja, powinniśmy je szanować, bo to jedyne co nam się udało przez te 30 lat zrobić i nie możemy tego niszczyć i zabierać uprawnień – mówił Godyla i dodał, że samorządom przybywa innych zadań, za którymi nie idą pieniądze. – Budżet państwa powinien wesprzeć samorządy.

Nasz gość opowiadał, że samorządom spadły zyski z podatków i w związku z tym mają wiele trudności. – Trzeba samorząd wesprzeć, żeby mógł funkcjonować przynajmniej na dotychczasowych warunkach – mówił senator Godyla.

Senator Godyla mówił też o bonie turystycznym, który był inicjatywą prezydenta Andrzeja Dudy. – O senacie mówiono, że przetrzymuje prace, zarzucano nam obstrukcję, a akurat bon był szybko procedowany – mówił nasz gość.

- Jest jednak trochę poprawek i to nie tylko naszych, bo także senatorów PiS. I grupa większości senackiej dodała poprawkę, że bon powinien obejmować nie tylko dzieci, ale też emerytów. My to przegłosowaliśmy, sejm miał się zebrać 7 lub 9 lipca, żeby to zatwierdzić bądź odrzucić i przed wyborami prezydent miał podpisać. Ale gdy pojawiła się mowa o emerytach zapanowała cisza. Najprawdopodobniej głosowanie w sejmie będzie po wyborach, więc widzimy jak rząd „dba o seniorów”. 13 pensja im nie wystarczy. Rafał Trzaskowski mówi, że emerytów trzeba zwolnić z podatków, a to daje dwie dodatkowe pensje – tłumaczył senator Godyla.

Zobacz także

2020-08-24, godz. 16:03 Ryszard Wilczyński o kontroli w opolskim urzędzie marszałkowskim, zamieszaniu wokół podwyżek dla najważniejszych… - To jest jeden z ekscesów Zjednoczonej Prawicy - powiedział o kontroli poselskiej w opolskim urzędzie marszałkowskim Ryszard Wilczyński, poseł Platformy… » więcej 2020-08-24, godz. 16:06 Janusz Kowalski o gruzowisku jakie pozostało z sanatorium w Suchym Borze i głosowaniu nad odwołaniem marszałka Bu… - To pierwsza od 22 lat kontrola poselska w Urzędzie Marszałkowskim. Jesteśmy na jej początku wraz z poseł Katarzyną Czocharą. Kontrola ma zbadać wszystkie… » więcej 2020-08-21, godz. 14:40 Młodzieżowa Loża Radiowa o podwyżkach dla najważniejszych osób w państwie i dymisjach ministrów Szumowskiego i… Studio plenerowe Radia Opole odwiedził Jarosław Draguć z Młodych Demokratów (Platforma Obywatelska), Michał Kalinowski z Lewicy i Piotr Fajbuś z Konfederacji… » więcej 2020-08-21, godz. 14:18 Anna Zięty o nauce zdalnej i o tym, dlaczego nie korzysta się ze zdobyczy nauki - Nauka zdalna wcale nie musi zastąpić całkowicie nauki stacjonarnej - zastrzegła dr Anna Zięty z Wyższej Szkoły Bankowej w Opolu. » więcej 2020-08-20, godz. 15:07 Debata "Pracodawcy- związkowcy. Wspólna sprawa": o niedzielach wolnych od handlu i podwyżkach płac W debacie uczestniczyli: dr Witold Potwora - ekonomista z WSzZiA w Opolu Grzegorz Kuliś z opolskiej Loży BCC Piotr Pancześnik z Kongregacji Przemysłow… » więcej 2020-08-20, godz. 12:30 "Prosto z sejmu" w Loży Radiowej. Magdalena Ogórek rozmawia z posłem PiS Tomaszem Latosem Szereg tematów w dzisiejszej rozmowie Magdaleny Ogórek z posłem PiS Tomaszem Latosem. Wśród nich m.in. dymisja szefa MSZ Jacka Czaputowicza, odejście ministra… » więcej 2020-08-19, godz. 14:25 Szymon Godyla o podwyżkach dla polityków, sytuacji na Białorusi i kondycji Nowoczesnej - Widzieliśmy obrazki gdzie OMON i milicja pałują ludzi, są też ofiary śmiertelne i ciężko to sobie wyobrazić, a to przecież tuż za naszą granicą… » więcej 2020-08-19, godz. 14:16 Manfred Grabelus o segregacji śmieci, ich utylizacji i braku kaucjowania butelek - Trudno powiedzieć czy będzie rewolucja. Na pewno jest potrzebna zmiana systemu i podejścia do śmieci – zastrzegł Manfred Grabelus, dyrektor Departamentu… » więcej 2020-08-18, godz. 14:30 Łukasz Nowak o tym, że strażakom także w deszcze roboty nie brakuje - W powiecie głubczyckim po popołudniowej burzy z intensywnym opadem deszczu odnotowaliśmy 36 interwencji związanych z usuwaniem skutków tego zdarzenia -poinformował… » więcej 2020-08-18, godz. 14:05 Marek Cholewa o kondycji opolskich lasów, jak je chronić i stanie Biskupiej Kopy - Lasy zajmują 26% powierzchni województwa opolskiego. To blisko przeciętnej krajowej, która wynosi 28%. Są takie województwa jak lubuskie, które ma 70%… » więcej
45678
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »
***