Radio Opole » Loża Radiowa » Aktualności » WYBORY 2020: Janusz Kowalski o walce z zanieczyszczeniem…
2020-07-06, 11:58 Autor: Joanna Matlak, Witold Żurawicki

WYBORY 2020: Janusz Kowalski o walce z zanieczyszczeniem powietrza, hipokryzji Rafała Trzaskowskiego

Janusz Kowalski [fot. Paula Hołubowicz]
Janusz Kowalski [fot. Paula Hołubowicz]
- Jeżeli system handlu emisjami nie zostanie zreformowany, to od 1 stycznia przyszłego roku odbiorców ciepła i energii elektrycznej czekają znaczne podwyżki cen – zastrzegł Janusz Kowalski, wiceminister aktywów państwowych i poseł Solidarnej Polski.
Janusz Kowalski stwierdził, że w polskim rządzie lobbuje za tym, by polskie władze sprzeciwiły się temu systemowi w obecnym kształcie. A takie niekorzystne dla klientów rozwiązania preferował i preferuje kandydat Koalicji Obywatelskiej Rafał Trzaskowski, który 6 lipca był w Kędzierzynie-Koźlu. .

Nasz gość podkreślił, że to dopiero jego rząd zaczyna walczyć z zanieczyszczeniem powietrza. Najlepszym przykładem jest Kędzierzyn-Koźle, gdzie do finału zmierzają badania mające ustalić, kto emituje do atmosfery benzen. To także dobry przykład na współpracę rządu z prezydentem miasta z innej opcji politycznej.

- Gdzie był Rafał Trzaskowski, gdzie byli politycy Platformy Obywatelskiej, gdy rządzili, a powietrze w tym mieście było zanieczyszczone – pytał retorycznie Janusz Kowalski.

Szczytem hipokryzji nazwał nasz gość postawę Rafała Trzaskowskiego, który na jednym z wieców obiecywał, że będzie teŻ rzecznikiem Polaków, którzy mają inne poglądy. A kilkanaście minut później cieszyły go okrzyki krytyki pod adresem oponentów politycznych.

- Rafał Trzaskowski jest reprezentantem niemieckich spraw w Polsce – dodał Janusz Kowalski.

Zobacz także

2020-08-28, godz. 14:51 Młodzieżowa Loża Radiowa o dziedzictwie Solidarności i porozumieniach sierpniowych Zaproszenie do naszego studia przyjęli: Michał Maliński (Ruch Narodowy, Konfederacja), Andrea Polański (Mniejszość Niemiecka), Franciszek Posacki (Młodzi… » więcej 2020-08-27, godz. 14:51 Debata „Pracodawcy, związkowcy – wspólna sprawa” o deficycie budżetowym O deficycie budżetowym, inflacji oraz o sposobach wyjścia z kryzysu gospodarczego rozmawiali: dr Witold Potwora - ekonomista z WSzZiA dr Artur Żurakowski… » więcej 2020-08-27, godz. 12:23 "Prosto z sejmu" w Loży Radiowej. Magdalena Ogórek rozmawia z Rafałem Bochenkiem, posłem Prawa i Sprawiedliwości Jak co czwartek w Loży Radiowej pojawił się wywiad w ramach cyklu „Prosto z Sejmu”. Tematów wiele: od zapowiadanej rekonstrukcji rządu, deficyt, sytuację… » więcej 2020-08-26, godz. 17:03 Lech Waloszczyk o wypadkach w rolnictwie, profilaktyce w tym zakresie - Żniwa w tym roku były bezpieczne – zastrzegł dyrektor opolskiego Oddziału KRUS Lech Waloszczyk. » więcej 2020-08-26, godz. 15:41 Dr Sabina Kubiciel-Lodzińska o przedsiębiorczości imigrantów i publikacji na ten temat - Pytaliśmy imigrantów o plany na przyszłość i większość przedsiębiorców deklarowała, że chce swoje firmy rozwijać – mówiła w Loży Radiowej dr… » więcej 2020-08-25, godz. 14:44 Dr Bartłomiej Machnik o tym jaka będzie polityczna jesień, zamieszaniu w szeregach opozycji i rekonstrukcji rządu… - Politycy na pewno stracili podwyżki, czyli wzrosty na swoich kontach bankowych, stracili wszyscy, chociaż wydaje się, że w największym stopniu to opozycja… » więcej 2020-08-25, godz. 14:55 Arkadiusz Wiśniewski o festiwalu piosenki, stratach budżetu Opola z powodu pandemii i inwestycjach - Kopertę zawsze dostaję parę sekund przed wejściem na scenę, więc jest to niespodzianka - powiedział prezydent Opola Arkadiusz Wiśniewski o nagrodach… » więcej 2020-08-24, godz. 16:03 Ryszard Wilczyński o kontroli w opolskim urzędzie marszałkowskim, zamieszaniu wokół podwyżek dla najważniejszych… - To jest jeden z ekscesów Zjednoczonej Prawicy - powiedział o kontroli poselskiej w opolskim urzędzie marszałkowskim Ryszard Wilczyński, poseł Platformy… » więcej 2020-08-24, godz. 16:06 Janusz Kowalski o gruzowisku jakie pozostało z sanatorium w Suchym Borze i głosowaniu nad odwołaniem marszałka Bu… - To pierwsza od 22 lat kontrola poselska w Urzędzie Marszałkowskim. Jesteśmy na jej początku wraz z poseł Katarzyną Czocharą. Kontrola ma zbadać wszystkie… » więcej 2020-08-21, godz. 14:40 Młodzieżowa Loża Radiowa o podwyżkach dla najważniejszych osób w państwie i dymisjach ministrów Szumowskiego i… Studio plenerowe Radia Opole odwiedził Jarosław Draguć z Młodych Demokratów (Platforma Obywatelska), Michał Kalinowski z Lewicy i Piotr Fajbuś z Konfederacji… » więcej
45678
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »
***