Radio Opole » Loża Radiowa » Aktualności Loży Radiowej

Aktualności Loży Radiowej

2021-06-15, 10:22

Bogdan Tomaszek, radny sejmiku z klubu PiS ocenia połowę kadencji samorządu regionu

Bogdan Tomaszek, radny sejmiku z klubu PiS ocenia połowę kadencji samorządu regionu
- Pierwszy raz jestem radnym sejmiku i inaczej sobie wyobrażałem pracę w sejmiku i prace dla samorządu województwa opolskiego. Gdyby nawiązać do wczorajszych wydarzeń w piłce nożnej to można powiedzieć, że mieliśmy nadzieję, miało być fanie a wyszło jak zwykle - powiedział w Porannej Loży Radiowej Bogdan Tomaszek, radny województwa z sejmikowej klubu PiS.
2021-06-15, 09:54

Zbigniew Kubalańca, wicemarszałek Opolszczyzny o połowie trudnej kadencji naznaczonej pandemią

Zbigniew Kubalańca, wicemarszałek Opolszczyzny o połowie trudnej kadencji naznaczonej pandemią
- To ciężka, chyba najtrudniejsza kadencja, nie tylko dla samorządu województwa, ale i dla wszystkich samorządów, ze względu na pandemię - powiedział w Porannej Loży Radiowej Zbigniew Kubalańca, wicemarszałek województwa opolskiego.
Połowa kadencji samorządów za nami, w programie podsumowaliśmy ostatnie dwa i pół roku działalności.
2021-06-14, 12:46

Adam Szejnfeld i Jarosław Duda o spotkaniu z opolskimi przedsiębiorcami, wyborach w Rzeszowie i powrocie Tuska

Adam Szejnfeld i Jarosław Duda o celu ich wizyty w naszym regionie.
- Bardzo ważne, przynajmniej dla mnie, jest spotkanie z przedsiębiorcami. Będziemy omawiać sytuację ich sytuację gospodarczą i jestem zainteresowany ich postulatami, co możemy zrobić, żeby przedsiębiorczość w Polsce rozwijała się lepiej - powiedział w Południowej Loży Radiowej senator Adam Szejnfeld (PO). Przyjechał on do Opola na spotkanie z przedstawicielami Izby Rzemieślniczej i Izby Gospodarczej. Stolicę regionu odwiedził także eurodeputowany okręgu dolnośląsko-opolskiego Jarosław Duda (PO).
2021-06-14, 10:46

Poseł Violetta Porowska, lider PiS w regionie o zjeździe okręgowym partii, wyborach w Rzeszowie, oraz jutrzejszym posiedzeniu sejmu.

Violetta Porowska "Poranna loża radiowa" (14.06.2021)
- 33 delegatów z Opolszczyzny na kongres Prawa Sprawiedliwości jest z wyboru. Oprócz nich są jeszcze delegaci "z klucza" czyli funkcyjni, na przykład poseł Katarzyna Czochara, wojewoda Sławomir Kłosowski. Wszyscy parlamentarzyści oraz były wojewoda Adrian Czubak - powiedziała w Porannej Loży Radiowej poseł Violetta Porowska, przewodnicząca PiS w regionie.
2021-06-11, 09:16

Rafał Bartek, przewodniczący TSKN o konferencji Polskiej Akademii Nauk, organizowanej w Opolu z okazji 30 rocznicy traktatów polsko-niemieckich

Rafał Bartek, przewodniczący TSKN o konferencji Polskiej Akademii Nauk, organizowanej w Opolu
- To szczególne wyróżnienie, że konferencja Polskiej Akademii Nauk odbywa się także w Opolu - powiedział w Porannej Loży Radiowej Rafał Bartek, przewodniczący TSKN.

24 i 25 czerwca z okazji 30-to lecia podpisania traktatu o dobrym sąsiedztwie i przyjaznej współpracy odbędzie się konferencja "Od pojednania do codzienności? 30 lat polsko-niemieckiego sąsiedztwa".
2021-06-10, 18:06

Debata "wspólna sprawa". Pracodawcy, związkowcy i eksperci o pomyśle wprowadzenia podatnika bezgotówkowego oraz protestach związkowców w Warszawie

Debata "Pracodawcy, związkowcy - wspólna sprawa" w "Popołudniowej Loży Radiowej" (10.06.2021)
Podatnik bezgotówkowy - tak nazywać się ma nowy typ podatników w Polsce. Status ten zapewni przedsiębiorcy zwrot podatku VAT w ciągu kilkunastu dni. To najszybszy termin zwrotu w całej Unii Europejskiej - zapewnił wiceminister finansów Jan Sarnowski podczas konferencji Cashless Congress. O nowym typie podatnika rozmawialiśmy w debacie "Wspólna sprawa". Pracodawcy, związkowcy i ekonomiści skomentowali także ostatnie protesty związkowców w Warszawie.
1234567

Zobacz także

2021-06-15, godz. 10:22 Bogdan Tomaszek, radny sejmiku z klubu PiS ocenia połowę kadencji samorządu regionu - Pierwszy raz jestem radnym sejmiku i inaczej sobie wyobrażałem pracę w sejmiku i prace dla samorządu województwa opolskiego. Gdyby nawiązać do wczorajszych… » więcej 2021-06-15, godz. 09:54 Zbigniew Kubalańca, wicemarszałek Opolszczyzny o połowie trudnej kadencji naznaczonej pandemią - To ciężka, chyba najtrudniejsza kadencja, nie tylko dla samorządu województwa, ale i dla wszystkich samorządów, ze względu na pandemię - powiedział… » więcej 2021-06-14, godz. 18:32 Piotr Woźniak, przewodniczący Nowej Lewicy na Opolszczyźnie, o znaczeniu dla sceny politycznej przedterminowych wyborów… Popierany przez parlamentarną opozycję Konrad Fijołek wygrał przedterminowe wybory na prezydenta Rzeszowa. W niedzielę uzyskał ponad 56 procent głosów… » więcej 2021-06-14, godz. 12:46 Adam Szejnfeld i Jarosław Duda o spotkaniu z opolskimi przedsiębiorcami, wyborach w Rzeszowie i powrocie Tuska - Bardzo ważne, przynajmniej dla mnie, jest spotkanie z przedsiębiorcami. Będziemy omawiać sytuację ich sytuację gospodarczą i jestem zainteresowany ich… » więcej 2021-06-14, godz. 10:46 Poseł Violetta Porowska, lider PiS w regionie o zjeździe okręgowym partii, wyborach w Rzeszowie, oraz jutrzejszym posiedzeniu… - 33 delegatów z Opolszczyzny na kongres Prawa Sprawiedliwości jest z wyboru. Oprócz nich są jeszcze delegaci "z klucza" czyli funkcyjni, na przykład poseł… » więcej 2021-06-11, godz. 17:33 Michał Kalinowski o samorozwiązaniu Wiosny i tworzeniu Nowej Lewicy, powrocie Tuska i Białorusi Michał Kalinowski lider struktur Wiosny Roberta Biedronia o dzisiejszym zgromadzeniu partii, którego celem jest zatwierdzenie zlikwidowania partii i przejścia… » więcej 2021-06-11, godz. 17:32 Marcin Sagan o miejscach wypoczynkowych nad wodą w Opolu - Akwarium będzie zamknięte, ale Wodna Nuta będzie dostępna w sezonie letnim - powiedział w Popołudniowej Loży Radiowej Marcin Sagan, naczelnik wydziału… » więcej 2021-06-11, godz. 15:17 Młodzieżowa Loża Radiowa o zapowiadanych zmianach w oświacie, czyli wzmocnieniu kuratorów i nowych lekturach Naszymi gośćmi w tym tygodniu byli: Wojciech Gnat (Forum Młodych PiS), Adam Gomoła (Polska 2050 Szymona Hołowni), Tomasz Wiciak (PSL) i Piotr Paszkiewicz… » więcej 2021-06-11, godz. 09:16 Rafał Bartek, przewodniczący TSKN o konferencji Polskiej Akademii Nauk, organizowanej w Opolu z okazji 30 rocznicy traktatów… - To szczególne wyróżnienie, że konferencja Polskiej Akademii Nauk odbywa się także w Opolu - powiedział w Porannej Loży Radiowej Rafał Bartek, przewodniczący… » więcej 2021-06-10, godz. 18:06 Debata "wspólna sprawa". Pracodawcy, związkowcy i eksperci o pomyśle wprowadzenia podatnika bezgotówkowego oraz protestach… Podatnik bezgotówkowy - tak nazywać się ma nowy typ podatników w Polsce. Status ten zapewni przedsiębiorcy zwrot podatku VAT w ciągu kilkunastu dni. To najszybszy… » więcej
12345
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »