Radio Opole » Publicystyka w Radiu Opole » Publicystyka w Radiu Opole » Piotr Drzewiecki: jestem zielony i dobrze mi z tym…
2024-06-05, 19:00 Autor: Ireneusz Prochera

Piotr Drzewiecki: jestem zielony i dobrze mi z tym, bo wierzę, że wyzwania ekologiczne są do przejścia

Piotr Drzewiecki: jestem zielony i dobrze mi z tym, bo wierzę, że wyzwania ekologiczne są do przejścia
- Zmniejszenie konsumpcji i gospodarka obiegu zamkniętego to jest kierunek, w którym działa partia Zieloni. Mówimy twarde "nie" manipulacjom dotyczącym tego co dzieje się za sprawą człowieka z klimatem. Przykładem choćby ostatnie powodzie w Bawarii.

- Nie traktowałbym naszych postulatów jako postulatów "aktywistycznych", oderwanych od realiów. Musimy odpowiadać zarówno na zagrożenia bieżące, jak wojna na Ukrainie, ale też na długoterminowe, wynikające ze zmian klimatu. - mówił Piotr Drzewiecki, członek partii Zieloni, startujący do Parlamentu Europejskiego z listy Koalicji Obywatelskiej.
Podkreślał przy tym, że poglądy i postulaty zgłaszane przez Zielonych opierają się na kompromisie wypracowanym przez naukowców, a nie na populistycznych hasłach, głoszonych w oderwaniu od wyników badań. Przyznał zarazem, że nawet on sam spotyka się z pewnym ostracyzmem, wynikającym z tego, że głosi niewygodne prawdy. Choć zarazem przekonywał, że nie ma sprzeczności pomiędzy koniecznością ochrony natury a wygodnym, dostatnim życiem.

- Patrząc całościowo: zaoszczędzimy na tym my, zaoszczędzi też środowisko. - dodał Piotr Drzewiecki.

Zobacz także

2024-07-18, godz. 19:00 Czy pora na sjestę? Debata Pracodawcy-Związkowcy. Wspólna sprawa (18.07) Ministerstwo Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej chce uregulować górną granicę temperatury, przy której można pracować. Na razie jest dolna. Czy to proste… » więcej 2024-07-17, godz. 16:54 Andrzej Latussek: stworzyliśmy pierwszy w Ukrainie związek ochotniczych straży pożarnych -W Polsce wszyscy wiedzą co to jest strażak, co robi. Na Śląsku mamy 150 lat zorganizowanego pożarnictwa. Na Ukrainie był zalążek takiego ochotnictwa strażackiego… » więcej 2024-07-16, godz. 19:15 "Co się tam w tym lesie wyprawia?" - Jacek Boczar z Nadleśnictwa Opole Lasy Państwowe wznawiają konsultacje społeczne dotyczące obszarów, na których obowiązywać będą ograniczenia w pozyskiwaniu drewna. Do 4 sierpnia każdy… » więcej 2024-07-15, godz. 15:41 Czy rząd przetrwa do kolejnych wyborów i czy PiS zmieni się w "Biało-Czerwonych"? Młoda Polityka w Radiu Opole (1… Rząd ma trudności z realizacją części swoich przedwyborczych obietnic. O ile takie projekty jak chociażby podwyższenie kwoty wolnej od podatku zostały… » więcej 2024-07-12, godz. 15:35 "Premier nam odmówił". Rafał Bartek o staraniach Śląskich Samorządowców o stanowisko wicewojewody - Chcieliśmy mieć, jako naszego reprezentanta drugiego wicewojewodę, ale spotkało się to z odmową ze strony premiera. Co mogę poniekąd zrozumieć, przyjąć… » więcej 2024-07-11, godz. 19:01 O pracy na czarno i możliwych konsekwencjach w programie Pracodawcy-związkowcy. Wspólna sprawa PIP proponuje nowe sankcje dla pracodawców zatrudniających na czarno. Obok kar finansowych, proponuje się także środki takie jak zwrot państwowych funduszy… » więcej 2024-07-10, godz. 19:00 "Chodzi o pamięć, a nie o zemstę". Barłomiej Kostrzewa o obchodach rocznicy rzezi wołyńskiej w Niemodlinie - Bardzo wielu potomków osób, które po 1945 roku przeniosły się na ziemię niemodlińską ma te doświadczenia związane z Wołyniem, z kresami południowo-wschodnimi… » więcej 2024-07-09, godz. 14:46 "Na szczycie NATO nie będzie dzielenia, raczej szukanie jedności". Grzegorz Balawajder o szczycie w Waszyngtonie i sytuacji… - Wojna w krainie uświadomiła NATO m.in. że musi posiadać zdolność do produkcji wystarczającej ilości amunicji. Dlatego spodziewałbym się po spotkaniu… » więcej 2024-07-08, godz. 19:00 "Demoralizacja partii konserwatywnej". Stankomir Nicieja o przyczynach klęski torysów w Wielkiej Brytanii - Jest cały szereg czynników, które spowodowały przegraną Konserwatystów w wyborach parlamentarnych. Najważniejsza jest demoralizacja, która wyniknęła… » więcej 2024-07-05, godz. 19:00 "Odnalezienie się po zwoleniu na rynku pracy może być niemożliwe". Dariusz Brzęczek w Radiu Opole o zwalnianych p… - Ktoś może pomyśleć, że jak zwalnianych jest 450 pracowników a czeka na rynku 500 ofert pracy to nie ma problemu. Ale to tak nie działa, bo zwalniani pracownicy… » więcej
12345
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »