Radio Opole » Publicystyka w Radiu Opole » Publicystyka w Radiu Opole » 'Regionalne władze Nowej Lewicy nie robią nic…
2024-04-30, 19:00 Autor: Daniel Klimczak

"Regionalne władze Nowej Lewicy nie robią nic, byśmy byli zauważalni" - Grzegorz Janiczak o eurowyborach i odpowiedzialności za internetowe wpisy

"To pokazuje dużą słabość naszych lokalnych liderów" Grzegorz Janiczak w Radiu Opole
Na listach Nowej Lewicy do Europarlamentu jest tylko jeden działacz z Opolszczyzny. W popołudniowej rozmowie Radia Opole pytaliśmy członka rady krajowej tego ugrupowania Grzegorza Janiczaka o powody tej sytuacji. Nie zabrakło też pytań o rozliczenia po wyborach samorządowych oraz odpowiedzialność polityków za internetowe wpisy.
Zdaniem naszego rozmówcy, obecność na liście Nowej Lewicy tylko jednego reprezentanta naszego regionu pokazuje słabość lokalnych struktur tego ugrupowania.

- To nie powinien być zarzut do Krzysztofa Śmiszka, że tak ułożył listy, że są tam głównie wrocławianie, a zarzut właśnie do lokalnych władz Nowej Lewicy, że przez lata nie potrafiły wykreować tutaj polityków, którzy nadawaliby się do tego, żeby nas reprezentować - powiedział.

W opinii naszego gościa, Paweł Kampa nie powinien w ogóle startować w nadchodzących wyborach.

- Dziwię się, że osoba, która przez kilka ostatnich wyborów była szefem naszego sztabu wyborczego lokalnie, dzisiaj dostała szansę, żeby być kandydatem do Europarlamentu. Ja, na miejscu Pawła Kampy, takiej propozycji bym nie przyjął, bo bym się spalił ze wstydu - przekonywał.

W jego opinii, zamiast Pawła Kampy, opolska lewica powinna wystawić na przykład Natalię Podmostkę, czy jego samego.

Jak przekonywał Grzegorz Janiczak, niewłaściwe zarządzanie partią w regionie było widać między innymi po kształcie list we wcześniejszych wyborach samorządowych. Zapytany o odpowiedzialnych za ten stan, wskazywał on senatora Piotra Woźniaka. Jak dodał, parlamentarzysta, wspólnie z Pawłem Kampą, powinien stanąć przed sądem koleżeńskim w partii.

- Ja się dziwię, że do dzisiaj jeszcze taka wymiana [kierownictwa] nie nastała. Wspólnie z grupą osób z województwa będziemy kierować sprawę do sądu partyjnego o zawieszenie w prawach członka naszego współprzewodniczącego i sekretarza - usłyszeliśmy.

Gościa Radia Opole zapytaliśmy też o jego ostatnie wpisy w mediach społecznościowych, które - jak sam przyznał - zostały dokonane pod wpływem alkoholu. Grzegorz Janiczak zapewniał, że młody człowiek, którego zdjęcia komentował, usłyszał już od niego przeprosiny. Jednocześnie wskazywał on, że wyrażenie w ten sposób zainteresowania inną - dorosłą osobą - nie powinno wiązać się z taką reakcją internautów.

- Nie do końca rozumiem, za co mi się oberwało. Czy za to, że byłem pod wpływem alkoholu; czy za to, że powiedziałem komuś, że na jego widok szybciej bije mi serce; czy za to, że napisałem, że prezydent Macron ma małżonkę, która jest od niego 24 lata starsza. Nie wiem, o co ludzie mogą mieć pretensje w momencie, kiedy się mówi prawdę i kiedy jest się sobą. Polityk też powinien być sobą - przekonywał.

Zobacz także

2024-05-23, godz. 19:00 Minimalne wynagrodzenie na poziomie 5150 złotych brutto? Pracodawcy, związkowcy - wspólna sprawa (23.05.2024) Każdego roku powraca temat negocjacji dotyczących najniższej płacy. Tym razem jednak propozycja rządzących zaskakuje. Agnieszka Dziemianowicz-Bąk - minister… » więcej 2024-05-23, godz. 06:00 Norbert Czarnek: wyjściem dla Polski Polexit - Wyborcy coraz częście na własnej skórze odczuwają, że ta ingerencja unijna dotyka ich coraz bardziej. I ten Polexit staje się coraz bardziej możliwy… » więcej 2024-05-22, godz. 19:00 Wojciech Glensk: za wszelką cenę chcemy zachować różnorodność "ślonskij godki" -Zobaczmy jak dużo się zmieniło w przeciągu dwóch dekad. Moim zdaniem to jest ogromny progres w postrzeganiu. To kwestia świadomości, a nie życia pewnymi… » więcej 2024-05-21, godz. 19:00 "Dzisiaj potrzebujemy świeżości w polityce" - Justyna Walker w Radiu Opole Justyna Walker do Brukseli startuje z listy Bezpartyjnych Samorządowców. Jakie cele stawia sobie przed czerwcowymi wyborami to ugrupowanie? To kolejne pytania… » więcej 2024-05-21, godz. 19:00 Marcin Oszańca: Była prośba prezesa to po prostu startuję Na liście Trzeciej Drogi do europarlamentu w naszym okręgu znalazło się tylko troje mieszkańców naszego regionu. Jednym z nich jest lider "Ludowców" na… » więcej 2024-05-20, godz. 19:00 "Większość z nas szuka pracy" - Agnieszka Sanecka-Wąchała o sytuacji pracowników Poczty Polskiej W ubiegłym tygodniu pocztowcy kraju przeprowadzili strajk ostrzegawczy. Na Opolszczyźnie mogło wziąć w nim udział około 90 procent pracowników - tak wskazywała… » więcej 2024-05-16, godz. 18:30 O zapowiedzi zwolnień grupowych i czterodniowym tygodniu pracy w programie Pracodawcy-związkowcy. Wspólna sprawa Jak informuje Główny Urząd Statystyczny, do końca marca 159 firm zadeklarowało zwolnienia grupowe 17 tys. pracowników. Zwolnienia obejmą także sektor… » więcej 2024-05-15, godz. 19:00 Paweł Kampa: trzeba zadbać w Europie o demografię Jedyny przedstawiciel Opolszczyzny na liście Lewicy w wyborach do Parlamentu Europejskiego, Paweł Kampa uważa, że warto byłoby zmienić ordynację, by woj… » więcej 2024-05-15, godz. 19:00 Jerzy Gorzelik: przeciwnikom powiem "nie lękajcie się!" -Liczymy na to, że na kolejnych posiedzeniach takie uchwały zapadną i także w sejmikach wojewódzkich. Na razie mamy obietnicę, że taką uchwałą zajmie… » więcej 2024-05-14, godz. 19:00 Ryszard Skawiński o szansach Konfederacji na europosła z Opolszczyzny i Dolnego Śląska Po nieudanych wyborach na prezydenta Opola, Ryszard Skawiński będzie próbował swoich sił jako kandydat do Europarlemantu. W którym kierunku - jego zdaniem… » więcej
34567
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »