Radio Opole » Publicystyka w Radiu Opole. Popołudniówka Radia Opole » Publicystyka w Radiu Opole » Czy nielimitowane urlopy mają szansę się upow…
2023-08-31, 18:00 Autor: Daniel Klimczak

Czy nielimitowane urlopy mają szansę się upowszechnić?

Grzegorz Kuliś oraz Piotr Pancześnik
Grzegorz Kuliś oraz Piotr Pancześnik
Dziś - na finiszu wakacji porozmawiamy o urlopie, z którego można korzystać, gdy tylko ma się taką potrzebę. Idea narodziła się za oceanem. W 2010 roku Netflix umożliwił części swoich pracowników korzystanie z nielimitowanego urlopu. W ślad za dzisiejszym gigantem poszły takie marki jak Linkedin, czy Visualsoft.
Co ciekawe, tego typu rozwiązanie pojawiło się także w naszym kraju. 2 lata temu jedna z firm działających w branży IT także zaimplementowała je u siebie. Do dziś w jej ślady poszły co najmniej dwa przedsiębiorstwa, wszystkie one zajmują się nowymi technologiami. Pracownicy tych spółek muszą wykonać polecone im zadania, a przez resztę czasu mogą odpoczywać.

Czy taki system ma szanse się upowszechnić także w innych branżach? Jakie wiążą się z nim zagrożenia? O tym rozmawialiśmy w cotygodniowej debacie "Pracodawcy, związkowcy - wspólna sprawa" w Radiu Opole.

Naszymi gośćmi byli:

- Grzegorz Kuliś - Business Centre Club
- Piotr Pancześnik - Kongregacja Przemysłowo-Handlowa

Zobacz także

2023-11-14, godz. 18:00 Za nami pierwsze posiedzenia Sejmu i Senatu nowej kadencji - Co tam panie w polityce? Komentarz Piotra Semki i Piotra … Za nami pierwsze posiedzenia Sejmu i Senatu nowej kadencji. Zgodnie z przewidywaniami, wzbudziły wiele emocji. Chodzi m.in o odmówienie miejsca w prezydium Sejmu… » więcej 2023-11-13, godz. 17:45 Paweł Kampa o tym, czy lewica razem czy osobno? -W żadnym wypadku! Mieliśmy wczoraj posiedzenie klubu parlamentarnego w bardzo dobrej atmosferze, pełnej zrozumienia. Przedyskutowaliśmy te kwestie, które… » więcej 2023-11-13, godz. 18:00 Posłanka Marcelina Zawisza o tym, dlaczego razem nie wejdzie do rządu - Jesteśmy razem, jeśli chodzi o wspólny klub, ale podjęliśmy różne decyzje w odniesieniu do rządu. Daje nam to większa swobodę, by walczyć o to, co… » więcej 2023-11-10, godz. 09:40 Czy da się wypracować jednolity i sprawiedliwy mechanizm określający najniższe wynagrodzenia w poszczególnych krajach… W naszej cotygodniowej debacie tym razem zapytaliśmy o europejską płace minimalną. Na realizację unijnej dyrektywy w tym zakresie kraje członkowskie mają… » więcej 2023-11-08, godz. 18:38 Starosta namysłowski Konrad Gęsiarz odwołany Nasze studio odwiedził także Konrad Gęsiarz - odwołany dziś (08.11) starosta namysłowski. Samorządowca zapytaliśmy o aferę finansową w urzędzie, a także… » więcej 2023-11-08, godz. 18:00 Czy PSL wejdzie w koalicję z PiS-em? Odpowiada Kacper Kunstler Prezydent zdecydował, że marszałkiem-seniorem otwierającym obrady nowego sejmu będzie Marek Sawicki z Polskiego Stronnictwa Ludowego. Czy ten gest pozwoli… » więcej 2023-11-07, godz. 20:00 Bogusław Liberadzki w Radiu Opole: Nie wykluczam współpracy z PiS-em - Jeżeli będą takie potrzeby i interesy ojczyzny, to oczywiście, że tak - tak na pytanie o możliwość współpracy z Prawem i Sprawiedliwością odpowiadał… » więcej 2023-11-06, godz. 14:49 Tomasz Kaliszan o sile nowych parlamentarzystów z Opolszczyzny i federalizacji UE Nasze studio odwiedził także działacz Platformy Obywatelskiej, a jednocześnie miejski radny Opola z ramienia tej partii, Tomasz Kaliszan. Naszego drugiego… » więcej 2023-11-06, godz. 18:00 "Minister ciężko pracuje" - Paweł de Dydyński o nieobecności Janusza Kowalskiego w mediach - Pan minister ciężko pracuje, planuje - tak ostatnią nieobecność Janusza Kowalskiego w mediach - zarówno tradycyjnych, jak i społecznościowych, tłumaczy… » więcej 2023-11-03, godz. 09:42 Czy rzeczywiście w systemie ubezpieczeń jest tak dobrze ? Stabilna sytuacja na rynku pracy przełożyła się na dobrą kondycję finansową Funduszu Ubezpieczeń Społecznych, dlatego ZUS prawdopodobnie nie wykorzysta… » więcej
12345
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »