Radio Opole » Publicystyka w Radiu Opole. Popołudniówka Radia Opole » Publicystyka w Radiu Opole » Posłanka do PE Anna Zalewska o debacie w sprawie…
2023-05-31, 18:00 Autor: Ireneusz Prochera

Posłanka do PE Anna Zalewska o debacie w sprawie ustawy o rosyjskich wpływach i relokacji imigrantów

Anna Zalewska [fot. Marcin Skomudek]
Anna Zalewska [fot. Marcin Skomudek]
- Dogadały się grupy polityczne, które stanowią w PE polityczną lewicowo-liberalną większość. Debatę zgłasza Renew, gdzie przedstawiciela swojego ma Szymon Hołownia i odczytujemy to w sposób absolutnie jednoznaczny: Parlament Europejski, Komisja Europejska tak jak i od kilku miesięcy, tak i teraz, angażuje się w kampanię wyborczą w Polsce - tak europosłanka Anna Zalewska ( PiS) odniosła się do dzisiejszej debaty w Parlamencie Europejskim, poświęconej przyjętej w Polsce ustawie o zbadaniu wpływów rosyjskich.
-To hipokryzja, bo podobne komisje są już we Francji czy w Niemczech. mam nadzieję, że także Rada Europejska na wniosek premiera Morawieckiego będzie zastanawiać się nad taką komisją, takim ciałem, które zbada jak wyglądały wpływy rosyjskie w PE i KE, bo są one oczywiste - uznała Anna Zalewska, choć zarazem zastrzegła, że nie ma w jej ocenie w Parlamencie chęci badania tego tematu.

Była minister edukacji mówiła także o najnowszym pomyśle Komisji Europejskiej, by wrócić do przymusowej relokacji imigrantów oraz zapowiedzi, że te państwa, które ich nie przyjmą, będą musiały zapłacić. Anna Zalewska skrytykowała ogromne dysproporcje kwot, które przyznano Polsce na przyjęcie uchodźców z Ukrainy w porównaniu do tych, których będzie się żądać za nieprzyjmowanie nielegalnych imigrantów.

Zobacz także

2023-09-21, godz. 18:00 O sytuacji na rynku pracy w Europie oraz skutkach statystycznego starzenia się pracowników Kto w Europie pracuje najdłużej i dlaczego niektóre dane mogą zaskakiwać? Czym zachęcić osoby, którym przysługuje prawo przejścia na emeryturę do pozostania… » więcej 2023-09-20, godz. 18:15 Antoni Konopka o kampanii, lasach i sporze z Ukraińcami - Proponujemy myślenie zdroworozsądkowe. Przebijamy się z naszym programem, tak żeby po 15 października nie powiedzieć: "jakiego myśmy tutaj wyboru dokonali?"-… » więcej 2023-09-20, godz. 18:01 Tomasz Ognisty o "lokalnej półce" i ukraińskim rolnictwie - Sieci handlowe oczywiście boją się tego tematu, ale my jako związek pójdziemy dalej! - w ten sposób Tomasz Ognisty, przewodniczący Solidarności Rolników… » więcej 2023-09-19, godz. 18:05 Władysław Kosiniak-Kamysz o konflikcie z Ukrainą o zboże -Niekontrolowany napływ zboża, owoców miękkich i innych produktów zachwiał bezpieczeństwem producentów czyli rolników i konsumentów. Konsumentów dlatego… » więcej 2023-09-18, godz. 14:32 Włodzimierz Skalik krytycznie o polityce imigracyjnej i raportach NIK - Okazuje się, że Konfederacja, która przestrzegała przed wieloma bardzo niebezpiecznymi zjawiskami, przed złymi decyzjami rządzących, miała racje, choć… » więcej 2023-09-18, godz. 18:15 Senator Jerzy Czerwiński o brutalizacji polityki i prognozach powyborczych - Brutalność nie daje efektów. Ludzie tym się nudzą jeśli nie usłyszą argumentów, jeśli nie usłyszą liczb, dat, faktów, po prostu odejdą od telewizorów… » więcej 2023-09-20, godz. 13:38 Jaki skutek dla rynku pracy będzie miał skandal związany z masowym wydawaniem wiz pracowniczych ludziom spoza UE? Jaki skutek dla rynku pracy będzie miał skandal związany z masowym wydawaniem wiz pracowniczych ludziom spoza UE? Kto ponosi za niego odpowiedzialność i jakie… » więcej 2023-09-13, godz. 12:03 Tomasz Pawłuszko o szczycie Trójmorza W Bukareszcie odbył się w ostatnich dniach szczyt Inicjatywy Trójmorza,któremu na miejscu przyglądał się opolski naukowiec dr Tomasz Pawłuszko z Uniwersytetu… » więcej 2023-09-15, godz. 18:30 Suma tygodnia. Magdalena Ogórek o aferze wizowej, sondażach wyborczych i pewnym spocie, który okazał się hitem in… Czy afera wizowa da paliwo wyborcze opozycji? Ile jest prawdy w doniesieniach o wielkiej skali nadużyć na tym polu? Kto wygrywa starcie programowe na miesiąc… » więcej 2023-09-14, godz. 12:24 "Spięcie" magazyn międzynarodowy (12.09.2023) W magazynie spraw międzynarodowych "Spięcie" o tym, czym żyje scena polityczna w USA, gdzie trwają polityczne przetargi o to, kto będzie w wyścigu prezydenckim… » więcej
12345
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »