Radio Opole » Publicystyka w Radiu Opole. Popołudniówka Radia Opole » Publicystyka w Radiu Opole » Starosta Andrzej Kruczkiewicz o przewozach autobusowych…
2023-05-24, 20:00 Autor: Ireneusz Prochera

Starosta Andrzej Kruczkiewicz o przewozach autobusowych i absolutorium budżetowym

Starosta Andrzej Kruczkiewicz o przewozach autobusowych i absolutorium budżetowym
- Właśnie podpisaliśmy z wojewodą umowę na dofinansowanie linii autobusowych do Grodkowa i do Opola. Szczególnie w tym ostatnim przypadku zainteresowanie mieszkańców jest bardzo duże, musieliśmy uruchomić dodatkowe linie. Dlatego złożyliśmy wniosek o dofinansowanie do wojewody. Uzyskaliśmy 800 tys. zł., za co jesteśmy bardzo wdzięczni, bo dla nas to był problem bardzo poważny - powiedział starosta nyski Andrzej Kruczkiewicz. Starostwo jest właścicielem PKS Nysa, który realizuje m.in. połączenia z Opolem.
Starosta Kruczkiewicz mówił tez o ambitnych planach zakupowych nyskiego PKS, podkreślając, że jest to zadanie wymagając ogromnych sum. Przy okazji też, wymagające rozstrzygnięcia dylematu czym te nowe autobusy powinny być napędzane. W jego ocenie autobusy elektryczne dobrze sprawdzają się na trasach miejskich, ale inaczej sprawa wygląda, gdy trzeba wyjechać na dłuższą trasę.

Andrzej Kruczkiewicz odniósł się także do votum zaufania i absolutorium, jakie kierowany przez niego zarząd powiatu uzyskał na sesji Rady Powiatu Nyskiego. Zapewnił, że sytuacja finansowa powiatu jest stabilna, a w planach jest szereg inwestycji.

Zobacz także

2023-09-18, godz. 14:32 Włodzimierz Skalik krytycznie o polityce imigracyjnej i raportach NIK - Okazuje się, że Konfederacja, która przestrzegała przed wieloma bardzo niebezpiecznymi zjawiskami, przed złymi decyzjami rządzących, miała racje, choć… » więcej 2023-09-18, godz. 18:15 Senator Jerzy Czerwiński o brutalizacji polityki i prognozach powyborczych - Brutalność nie daje efektów. Ludzie tym się nudzą jeśli nie usłyszą argumentów, jeśli nie usłyszą liczb, dat, faktów, po prostu odejdą od telewizorów… » więcej 2023-09-20, godz. 13:38 Jaki skutek dla rynku pracy będzie miał skandal związany z masowym wydawaniem wiz pracowniczych ludziom spoza UE? Jaki skutek dla rynku pracy będzie miał skandal związany z masowym wydawaniem wiz pracowniczych ludziom spoza UE? Kto ponosi za niego odpowiedzialność i jakie… » więcej 2023-09-13, godz. 12:03 Tomasz Pawłuszko o szczycie Trójmorza W Bukareszcie odbył się w ostatnich dniach szczyt Inicjatywy Trójmorza,któremu na miejscu przyglądał się opolski naukowiec dr Tomasz Pawłuszko z Uniwersytetu… » więcej 2023-09-15, godz. 18:30 Suma tygodnia. Magdalena Ogórek o aferze wizowej, sondażach wyborczych i pewnym spocie, który okazał się hitem in… Czy afera wizowa da paliwo wyborcze opozycji? Ile jest prawdy w doniesieniach o wielkiej skali nadużyć na tym polu? Kto wygrywa starcie programowe na miesiąc… » więcej 2023-09-14, godz. 12:24 "Spięcie" magazyn międzynarodowy (12.09.2023) W magazynie spraw międzynarodowych "Spięcie" o tym, czym żyje scena polityczna w USA, gdzie trwają polityczne przetargi o to, kto będzie w wyścigu prezydenckim… » więcej 2023-09-11, godz. 18:00 Poseł Violetta Porowska (PiS) o notowaniach i obietnicach wyborczych - Jeżeli chodzi o sondaże to oczywiście, że je śledzę, ale co do konkretnych liczb to się absolutnie nie przywiązuję. Biorę pod uwagę trendy a te są… » więcej 2023-09-11, godz. 18:25 Poseł Kostuś (PO) o wiecu D.Tuska w Opolu i wyborczym starciu - Nie ma lepszej metody uprawiania polityki, niż spotkanie z wyborcą. To spotkanie z przewodniczącym Donaldem Tuskiem było długo zapowiadane i oczekiwane… » więcej 2023-09-08, godz. 19:00 Suma tygodnia. Magdalena Ogórek o trwającej kampanii wyborczej i wieku emerytalnym PiS przedstawia swoje "Konkrety", a opozycja na razie nie potrafi przebić się ze swoim przekazem do wyborców. Czy Koalicja Obywatelska, Trzecie Droga, Konfederacja… » więcej 2023-09-07, godz. 11:31 Jak zmienić polski system edukacji by młodzi ludzie byli wstanie znaleźć pracę ? Aż 79 proc. Polaków twierdzi, że polska szkoła nie przygotowuje uczniów do realiów rynku pracy ani do tego, jak będzie on wyglądał w przyszłości. Takie… » więcej
12345
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »