Radio Opole » Publicystyka w Radiu Opole. Popołudniówka Radia Opole » Publicystyka w Radiu Opole » Beata Kempa o zmianie nazwy partii i suwerenności…
2023-05-22, 20:00 Autor: Ireneusz Prochera

Beata Kempa o zmianie nazwy partii i suwerenności Polski w UE

Beata Kempa [fot. Marcin Boczek]
Beata Kempa [fot. Marcin Boczek]
- Zmiana nazwy partii absolutnie nie oznacza porzucenia elementów solidarności społecznej, nacisku na wsparcie przede wszystkim rodziny. Od pewnego czasu nosiliśmy się jednak z zamiarem zmiany nazwy, wobec działań przede wszystkim Unii Europejskiej wobec krajów członkowskich, w tym do Polski. To co dzieje się od kilku lat, napawa nas wielkim niepokojem. Unia Europejska próbuje obejść traktat, na mocy którego wstąpiliśmy do niej i stworzyć jedno duże państwo - przekonywała posłanka do Parlamentu Europejskiego Beata Kempa (Suwerenna Polska) odnosząc się do zmiany szyldu jej partii.
Wskazując na potencjalne zagrożenia dla suwerenności Polski, Beata Kempa wskazywała także wzmocnienie nacisku i przyspieszenie tempa realizacji polityki klimatycznej. Zdaniem deputowanej, to zagrożenie także dla przeciętnych Polaków poprzez narzucane tego czym mają jeździć, a nawet co mają jeść.

Zdaniem Beaty Kempy, szansą na powstrzymanie tych zagrożeń jest widoczna zmiana nastawienia do działań UE przez mieszkańców unijnych państw, co znajduje swoje odbicie w zmianie preferencji wyborczych. Jako przykład parlamentarzystka wskazała rolników Holenderskich, którzy wyszli na ulice, by zaprotestować przeciw restrykcyjnej polityce klimatycznej.

-Myślę, że zmiana sposobu patrzenia na zmiany klimatyczne przez społeczeństwa będzie widoczna już w wyborach do PE za rok. Siły konserwatywne może nie zdobędą większości, ale zmiana będzie widoczna - dodała Beata Kempa, wskazując równocześnie, co Polska powinna zrobić, by osłabić koszty wprowadzenia w życie pakietu Fit for 55.

Zobacz także

2023-09-13, godz. 12:03 Tomasz Pawłuszko o szczycie Trójmorza W Bukareszcie odbył się w ostatnich dniach szczyt Inicjatywy Trójmorza,któremu na miejscu przyglądał się opolski naukowiec dr Tomasz Pawłuszko z Uniwersytetu… » więcej 2023-09-15, godz. 18:30 Suma tygodnia. Magdalena Ogórek o aferze wizowej, sondażach wyborczych i pewnym spocie, który okazał się hitem in… Czy afera wizowa da paliwo wyborcze opozycji? Ile jest prawdy w doniesieniach o wielkiej skali nadużyć na tym polu? Kto wygrywa starcie programowe na miesiąc… » więcej 2023-09-14, godz. 12:24 "Spięcie" magazyn międzynarodowy (12.09.2023) W magazynie spraw międzynarodowych "Spięcie" o tym, czym żyje scena polityczna w USA, gdzie trwają polityczne przetargi o to, kto będzie w wyścigu prezydenckim… » więcej 2023-09-11, godz. 18:00 Poseł Violetta Porowska (PiS) o notowaniach i obietnicach wyborczych - Jeżeli chodzi o sondaże to oczywiście, że je śledzę, ale co do konkretnych liczb to się absolutnie nie przywiązuję. Biorę pod uwagę trendy a te są… » więcej 2023-09-11, godz. 18:25 Poseł Kostuś (PO) o wiecu D.Tuska w Opolu i wyborczym starciu - Nie ma lepszej metody uprawiania polityki, niż spotkanie z wyborcą. To spotkanie z przewodniczącym Donaldem Tuskiem było długo zapowiadane i oczekiwane… » więcej 2023-09-08, godz. 19:00 Suma tygodnia. Magdalena Ogórek o trwającej kampanii wyborczej i wieku emerytalnym PiS przedstawia swoje "Konkrety", a opozycja na razie nie potrafi przebić się ze swoim przekazem do wyborców. Czy Koalicja Obywatelska, Trzecie Droga, Konfederacja… » więcej 2023-09-07, godz. 11:31 Jak zmienić polski system edukacji by młodzi ludzie byli wstanie znaleźć pracę ? Aż 79 proc. Polaków twierdzi, że polska szkoła nie przygotowuje uczniów do realiów rynku pracy ani do tego, jak będzie on wyglądał w przyszłości. Takie… » więcej 2023-09-06, godz. 18:15 Katarzyna Kupiec o żywieniu w polskich szpitalach W trwającej kampanii wyborczej powrócił temat jakości posiłków w szpitalach. Na jakim poziomie stoi obecnie żywienie w polskich lecznicach i jaki wpływ… » więcej 2023-09-06, godz. 18:00 Izabela Augustyn-Mrzygłód i Sebastian Blaumann o Festiwalu Czekolady i Słodkości, a także zdrowotnych właściwościach… Już w ten weekend na opolskim rynku odbędzie się Festiwal Czekolady i Słodkości. A już dziś naszym gościem była organizatorka wydarzenia Izabela Augustyn-Mrzygłód… » więcej 2023-09-04, godz. 15:19 Suma tygodnia. Magdalena Ogórek o "jedynkach" list wyborczych, komisji ds. rosyjskich wpływów i wojnie hybrydowej Główne ugrupowania ujawniły już albo całe listy, albo tzw. "jedynki". Nie brak zaskoczeń - o tych największych w komentarzu red. Magdaleny Ogórek. Będzie… » więcej
12345
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »