Radio Opole » Publicystyka w Radiu Opole. Popołudniówka Radia Opole » Publicystyka w Radiu Opole » Prof. Adam Drosik o polsko-czeskim spotkaniu studentów…
2023-05-10, 21:00 Autor: Aneta Skomorowska-Kobza

Prof. Adam Drosik o polsko-czeskim spotkaniu studentów i zbliżającej się rekrutacji na studia

Prof. Adam Drosik o polsko-czeskim spotkaniu studentów i zbliżającej się rekrutacji na studia
- To powrót do bardzo pięknej tradycji bliskiej współpracy między naszą jednostką, a bratnią z Uniwersytetu w Opawie - powiedział prof. Adam Drosik, dziekan Wydziału Nauk o Polityce i Komunikacji Społecznej Uniwersytetu Opolskiego.
Studenci tego wydziału wzięli udział w Pierwszym polsko-czeskim spotkaniu studenckim zorganizowanym pn. "Zrównoważona Europa!!!". Pierwszym, choć podobne spotkania odbywały się kilkanaście lat temu.

- Takowe spotkanie odbywały się w przededniu wejścia Polski i Czech do UE oraz trochę po. To były spotkania akademików i studentów - przypomniał prod Drosik. - Patrząc z perspektywy, trochę się wyczerpała formuła, ona była pod szyldem "w drodze do Unii Europejskiej" , potem "w Unii Europejskiej" i gdzieś ta inicjatywa się rozmyła.

Pierwsze polsko-czeskie spotkanie studenckie, sprzed kilku dni skupiło się na komunikacji, bezpieczeństwie w sieci i włączania osób z niepełnosprawnością do współpracy. Odbyło się dzięki współpracy z Fundacją Sustainable Tomorrow Fundation, a sfinansowano je ze środków Urzędu Marszałkowskiego Województwa Opolskiego.

Jak mówi dziekan Wydziału Nauk o Polityce i Komunikacji Społecznej Uniwersytetu Opolskiego takie inicjatywy mogą też zachęcać do studiowania na Uniwersytecie Opolskim, na wspomnianym wydziale.

- Wysoka jakość kształcenia, rozbudowywana infrastruktura, bardzo szeroki wachlarz współpracy międzynarodowej - wymieniał zalety dziekan wydziału prof. Drosik. - Zaczęliśmy już rekrutację. Obecnie ta międzynarodowa się rozpędza, na nasz angielskojęzyczny kierunek Global Studies. Jeśli chodzi o "polską", to na razie trwają oczywiście matury, ale już teraz zapraszamy, zwłaszcza tych, którzy chcieliby się odnaleźć w przestrzeni komunikacyjnej. Nasze medialne kierunki studiów mają sporo absolwentów, którzy świetnie odnajdują się na rynku pracy. Politologia, nasz flagowy kierunek - właściwie gdzie nie popatrzeć, tam nasi absolwenci, tak samo Stosunki Międzynarodowe. W tym roku ruszamy także z Zarządzaniem Publicznym na drugim stopniu (studia magisterskie. red) i z Dziennikarstwem i Komunikacją Społeczną na drugim stopniu.

Zobacz także

2023-08-29, godz. 19:00 "Spięcie" magazyn międzynarodowy (29.08.2023) Gościem programu był były dowódca Wojskowej Formacji Specjalnej GROM, gen. dyw. Roman Polko. Piotr Cywiński zapytał swojego rozmówcę o możliwe przyczyny… » więcej 2023-08-28, godz. 18:15 Arkadiusz Kożuszko o wyborczych planach i ambicjach AgroUnii oraz planowanych strajkach rolników Nasze studio odwiedził lider opolskich struktur AgroUnii, Arkadiusz Kożuszko, którego zapytaliśmy o wyborcze ambicje AgroUnii, a także szanse ugrupowania… » więcej 2023-08-28, godz. 18:00 Dr Julia Kania o szkolnych plecakach i ich wpływie na wady postawy Ostatnie dni wakacji dla wielu oznaczają gorączkowe przygotowania do nowego roku szkolnego. Jak co roku słyszymy w tym czasie o przepełnionych tornistrach… » więcej 2023-08-28, godz. 10:39 Suma tygodnia. Magdalena Ogórek o śmierci liderów Grupy Wagnera, Campusie Polska Przyszłości i procesie w trybie … Jednym z najczęściej komentowanych wydarzeń mijającego tygodnia jest śmierć liderów Grupy Wagnera. Wokół katastrofy samolotu, na pokładzie którego znajdowali… » więcej 2023-08-24, godz. 17:37 Polacy wciąż wśród najbardziej zapracowanych w Europie. Czy chorujemy z przepracowania? Według ostatnich danych, ponad połowa z nas sięga po dodatkową pracę. Średnio w ciągu roku spędzamy w pracy 1830 godzin, co daje nam 5. miejsce w Europie… » więcej 2023-08-23, godz. 18:00 Stanisław Rakoczy o listach wyborczych Trzeciej Drogi Gościem Popołudniówki Radia Opole był członek Rady Naczelnej PSL Stanisław Rakoczy, z którym rozmawialiśmy o nadchodzących wyborach parlamentarnych, a… » więcej 2023-08-23, godz. 18:00 Piotr Mielec o problemach z dojazdem do opolskich atrakcji turystycznych i regionalnej kuchni Opolszczyzny Wczoraj w porannej rozmowie poruszaliśmy kwestię trudnego dostępu do opolskich atrakcji. Osoby, które nie posiadają samochodu, wciąż mają utrudniony dostęp… » więcej 2023-08-29, godz. 10:35 "Co tam panie w polityce?" - magazyn krajowy (22.08.2023) W Magazynie Międzynarodowym Piotr Semka i Piotr Gociek zastanowili się, ile jest dziś warta pomoc zachodu dla Ukrainy. Nasi publicyści zastanawiali się też… » więcej 2023-08-21, godz. 12:59 Andrzej Rak o powrocie kursów dla niesfornych kierowców, a także o tymczasowym prawie jazdy Kierowcy ze zbyt ciężką nogą otrzymają szansę, by przypomnieć sobie zasady obowiązujące na drogach - wracają kursy organizowane w celu redukcji zgromadzonych… » więcej 2023-08-21, godz. 08:25 Suma tygodnia. Magdalena Ogórek o mariażu dwóch, do niedawna, zwaśnionych stron oraz o zasadności organizacji ref… Koalicja Obywatelska odsłoniła karty, prezentując listy wyborcze do parlamentu. Wśród kandydatów nie brakuje niespodzianek, a jedną z największych jest… » więcej
12345
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »