Studenci tego wydziału wzięli udział w Pierwszym polsko-czeskim spotkaniu studenckim zorganizowanym pn. "Zrównoważona Europa!!!". Pierwszym, choć podobne spotkania odbywały się kilkanaście lat temu.
- Takowe spotkanie odbywały się w przededniu wejścia Polski i Czech do UE oraz trochę po. To były spotkania akademików i studentów - przypomniał prod Drosik. - Patrząc z perspektywy, trochę się wyczerpała formuła, ona była pod szyldem "w drodze do Unii Europejskiej" , potem "w Unii Europejskiej" i gdzieś ta inicjatywa się rozmyła.
Pierwsze polsko-czeskie spotkanie studenckie, sprzed kilku dni skupiło się na komunikacji, bezpieczeństwie w sieci i włączania osób z niepełnosprawnością do współpracy. Odbyło się dzięki współpracy z Fundacją Sustainable Tomorrow Fundation, a sfinansowano je ze środków Urzędu Marszałkowskiego Województwa Opolskiego.
Jak mówi dziekan Wydziału Nauk o Polityce i Komunikacji Społecznej Uniwersytetu Opolskiego takie inicjatywy mogą też zachęcać do studiowania na Uniwersytecie Opolskim, na wspomnianym wydziale.
- Wysoka jakość kształcenia, rozbudowywana infrastruktura, bardzo szeroki wachlarz współpracy międzynarodowej - wymieniał zalety dziekan wydziału prof. Drosik. - Zaczęliśmy już rekrutację. Obecnie ta międzynarodowa się rozpędza, na nasz angielskojęzyczny kierunek Global Studies. Jeśli chodzi o "polską", to na razie trwają oczywiście matury, ale już teraz zapraszamy, zwłaszcza tych, którzy chcieliby się odnaleźć w przestrzeni komunikacyjnej. Nasze medialne kierunki studiów mają sporo absolwentów, którzy świetnie odnajdują się na rynku pracy. Politologia, nasz flagowy kierunek - właściwie gdzie nie popatrzeć, tam nasi absolwenci, tak samo Stosunki Międzynarodowe. W tym roku ruszamy także z Zarządzaniem Publicznym na drugim stopniu (studia magisterskie. red) i z Dziennikarstwem i Komunikacją Społeczną na drugim stopniu.