Radio Opole » Publicystyka w Radiu Opole. Popołudniówka Radia Opole » Publicystyka w Radiu Opole » Karina Kozłowska z Agrounii o powodach protestów…
2023-04-26, 18:00 Autor: Aneta Skomorowska-Kobza

Karina Kozłowska z Agrounii o powodach protestów i postulatach rolników

Karina Kozłowska z Agrounii o powodach protestów i postulatach rolników
W popołudniowym programie publicystycznym Radia Opole gościła Karina Kozłowska. Rozmowa z działaczką Agrounii została zarejestrowana w dzień protestów rolników.
W czterech miastach regionu: Opolu, Nysie, Prudniku i Kluczborku zgromadzili się we wtorek (25.05), aby swoją obecnością wyrazić niezadowolenie z sytuacji na rynku zbóż i innych produktów rolnych.
- Postulaty Agrounii to: cło na poziomie wcześniejszego cła, budowa silosów na polskie zboże. Wielu polityków mówi o paleniu zbożem, ja i Agrounia jestem przyzwyczajona do tego, że jedzenia nie można marnować i to w dobie głodu afrykańskiego - mówiła.

- Następny postulat, to komisja śledcza, żeby ustalić, czy pan minister Kowalczyk z premedytacją nie wykonywał odpowiednich działań, i port zbożowy - wymieniała kolejne postulaty przedstawicielka Agrounii.

Zobacz także

2023-08-28, godz. 18:15 Arkadiusz Kożuszko o wyborczych planach i ambicjach AgroUnii oraz planowanych strajkach rolników Nasze studio odwiedził lider opolskich struktur AgroUnii, Arkadiusz Kożuszko, którego zapytaliśmy o wyborcze ambicje AgroUnii, a także szanse ugrupowania… » więcej 2023-08-28, godz. 18:00 Dr Julia Kania o szkolnych plecakach i ich wpływie na wady postawy Ostatnie dni wakacji dla wielu oznaczają gorączkowe przygotowania do nowego roku szkolnego. Jak co roku słyszymy w tym czasie o przepełnionych tornistrach… » więcej 2023-08-28, godz. 10:39 Suma tygodnia. Magdalena Ogórek o śmierci liderów Grupy Wagnera, Campusie Polska Przyszłości i procesie w trybie … Jednym z najczęściej komentowanych wydarzeń mijającego tygodnia jest śmierć liderów Grupy Wagnera. Wokół katastrofy samolotu, na pokładzie którego znajdowali… » więcej 2023-08-24, godz. 17:37 Polacy wciąż wśród najbardziej zapracowanych w Europie. Czy chorujemy z przepracowania? Według ostatnich danych, ponad połowa z nas sięga po dodatkową pracę. Średnio w ciągu roku spędzamy w pracy 1830 godzin, co daje nam 5. miejsce w Europie… » więcej 2023-08-23, godz. 18:00 Stanisław Rakoczy o listach wyborczych Trzeciej Drogi Gościem Popołudniówki Radia Opole był członek Rady Naczelnej PSL Stanisław Rakoczy, z którym rozmawialiśmy o nadchodzących wyborach parlamentarnych, a… » więcej 2023-08-23, godz. 18:00 Piotr Mielec o problemach z dojazdem do opolskich atrakcji turystycznych i regionalnej kuchni Opolszczyzny Wczoraj w porannej rozmowie poruszaliśmy kwestię trudnego dostępu do opolskich atrakcji. Osoby, które nie posiadają samochodu, wciąż mają utrudniony dostęp… » więcej 2023-08-29, godz. 10:35 "Co tam panie w polityce?" - magazyn krajowy (22.08.2023) W Magazynie Międzynarodowym Piotr Semka i Piotr Gociek zastanowili się, ile jest dziś warta pomoc zachodu dla Ukrainy. Nasi publicyści zastanawiali się też… » więcej 2023-08-21, godz. 12:59 Andrzej Rak o powrocie kursów dla niesfornych kierowców, a także o tymczasowym prawie jazdy Kierowcy ze zbyt ciężką nogą otrzymają szansę, by przypomnieć sobie zasady obowiązujące na drogach - wracają kursy organizowane w celu redukcji zgromadzonych… » więcej 2023-08-21, godz. 08:25 Suma tygodnia. Magdalena Ogórek o mariażu dwóch, do niedawna, zwaśnionych stron oraz o zasadności organizacji ref… Koalicja Obywatelska odsłoniła karty, prezentując listy wyborcze do parlamentu. Wśród kandydatów nie brakuje niespodzianek, a jedną z największych jest… » więcej 2023-08-17, godz. 12:12 Kiedy polskie wypłaty dogonią średnią unijną? Tym razem w cotygodniowej debacie poruszymy kwestię różnic wynagrodzeń pomiędzy Polską a resztą Unii Europejskiej. Choć według GUS zarabiamy średnio… » więcej
12345
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »