Radio Opole » Publicystyka w Radiu Opole. Popołudniówka Radia Opole » Publicystyka w Radiu Opole » Jerzy Czerwiński: Przygotowujemy się do wyborów…
2023-03-06, 18:00 Autor: Aneta Skomorowska-Kobza

Jerzy Czerwiński: Przygotowujemy się do wyborów, ale największa uwaga, z racji tego że rządzimy jest skierowana jest na bieżące zadania

Jerzy Czerwiński: Przygotowujemy się do wyborów, ale największa uwaga, z racji tego że rządzimy jest skierowana jest na bieżące zadania
- Opozycja chciałaby zdominować senat i w tym celu zawiera pakt. O tym pakcie jesteśmy informowani od połowy roku, ale najważniejsze rzeczy, czyli podział miejsc w senacie w zależności od okręgów - tego nie dowiedzieliśmy się - powiedział senator Jerzy Czerwiński z Prawa i Sprawiedliwości.
Skomentował w ten sposób ubiegłotygodniową konferencję przedstawicieli czterech partii opozycyjnych, na której ogłosili zawarcie paktu senackiego, czyli porozumienia o tym, że w wyborach do senatu wystawiają w każdym okręgu wspólnego kandydata.

Senator Czerwiński zwrócił uwagę, że na konferencji prasowej występował przedstawiciel ruchu samorządowego "Tak dla Polski", jednak to stowarzyszenie nie znalazło się w zapisach paktu.

Pytany o to, jak idą przygotowania do wyborów do senatu po stronie Zjednoczonej Prawicy powiedział:
- Pamiętajmy, że Prawo i Sprawiedliwość rządzi w państwie i najważniejsze w tej chwili sprawy to te wynikające z bieżących działań i tym, co nas dotyka - powiedział.
- Przygotowujemy się do wyborów, ale największa uwaga, z racji tego że rządzimy jest skierowana jest na bieżące zadania.

Pytany o to, czy będzie się w jesiennych wyborach ponownie ubiegał o mandat senatora powiedział, że za wcześnie jeszcze na odpowiedź na takie pytanie.
- Na razie zajmuję się pracą - stwierdził.

Rozmawialiśmy więc o pracy w komisji obrony. Jutro (7.03) komisja otrzyma informacja ministra obrony narodowej na temat rozwoju formacji Wojsk Obrony Terytorialnej.

Posłuchaj całej rozmowy!

Zobacz także

2023-05-24, godz. 20:00 Starosta Andrzej Kruczkiewicz o przewozach autobusowych i absolutorium budżetowym - Właśnie podpisaliśmy z wojewodą umowę na dofinansowanie linii autobusowych do Grodkowa i do Opola. Szczególnie w tym ostatnim przypadku zainteresowanie… » więcej 2023-05-24, godz. 18:00 Szymon Ogłaza o inwestycjach województwa i odnawianiu taboru kolejowego Polregio - Znajdujemy się w samym szczycie sezonu budowlanego, również tego drogowego, więc pytanie o to jak idą prace, jest jak najbardziej zasadne. Nie jest źle:… » więcej 2023-05-23, godz. 18:00 "Spięcie" magazyn międzynarodowy (23.05.2023) Gościem magazynu międzynarodowego "Spięcie" był geoekonomista i analityk Daniel Nikolas Foubert. Prowadzący red. Piotr Cywiński i Michał Rachoń rozmawiali… » więcej 2023-05-22, godz. 20:00 Beata Kempa o zmianie nazwy partii i suwerenności Polski w UE - Zmiana nazwy partii absolutnie nie oznacza porzucenia elementów solidarności społecznej, nacisku na wsparcie przede wszystkim rodziny. Od pewnego czasu nosiliśmy… » więcej 2023-05-22, godz. 18:00 Poseł Tomasz Kostuś o 800+, marszu 4 czerwca i listach wyborczych - Nadzwyczajne zainteresowanie towarzyszy temu wydarzeniu, temu marszowi. W samo południe odbędzie się największa manifestacja ostatnich lat. Wierzę, że… » więcej 2023-05-19, godz. 18:00 "Suma tygodnia", czyli cotygodniowy komentarz red. Magdaleny Ogórek Programowy Ul, a szczególnie przedstawione na nim najnowsze propozycje wyborcze PiS zdominowały dyskusje polityczne w mijającym tygodniu. Czy to początek wysokiej… » więcej 2023-05-18, godz. 18:00 Debata "Pracodawcy, związkowcy. Wspólna sprawa" (18.05.23) Przed nadchodzącymi wyborami związki pracodawców i przedsiębiorców formułują postulaty pod adresem partii politycznych, licząc, że w zamian za obietnicę… » więcej 2023-05-17, godz. 17:51 Starosta Paweł Masełko o okrągłym stole kolejowym - Ktoś mógłby popatrzeć z zewnątrz i powiedzieć: "No jak to, Kędzierzyn, taki ważny węzeł kolejowy, nie powinien mieć na co narzekać". A sytuacja wygląda… » więcej 2023-05-17, godz. 18:00 Projekt „Ciepielowisko – zielona przystań” zdobył Sołecką Nike w VI ogólnopolskim konkursie „Fundusz sołecki-… Projekt „Ciepielowisko – zielona przystań” zdobył Sołecką Nike w VI ogólnopolskim konkursie „Fundusz sołecki- najlepsza inicjatywa”. Prace trwały… » więcej 2023-05-15, godz. 20:15 Violetta Porowska o konwencji programowej PiS i Instytucie Pileckiego w Berlinie - Pierwszy dzień konwencji było takim podsumowaniem tego, co przez ostatnie siedem i pół roku rządząc Polską Prawo i Sprawiedliwość zrobiło - powiedziała… » więcej
12345
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »