Radio Opole » Publicystyka w Radiu Opole. Popołudniówka Radia Opole » Publicystyka w Radiu Opole » Rajmund Miller: Musimy koniecznie ponad podziałami…
2023-03-06, 18:00 Autor: Aneta Skomorowska-Kobza

Rajmund Miller: Musimy koniecznie ponad podziałami politycznymi podjąć wszelkie działania, żeby ten system zorganizować

Rajmund Miller: Musimy koniecznie ponad podziałami politycznymi podjąć wszelkie działania, żeby ten system zorganizować
- Informacje, które znaliśmy, a potwierdziły się dzisiaj na komisji są bardzo, delikatnie mówiąc, niepokojące. Wzrosła liczba prób samobójczych, o których wiemy, wśród dzieci i młodzieży o 140%. Było około 2100 prób samobójczych (w roku 2022. red) - powiedział poseł Rajmund Miller z Platformy Obywatelskiej.
Poseł Miller jest członkiem Parlamentarnego Zespołu ds. Zdrowia Psychicznego Dzieci i Młodzieży, który to zespół obradował dzisiaj (6.03).

- Informacje, które uzyskaliśmy świadczą o kompletnym braku organizacji systemu, który mógłby zapobiegać tego typu zdarzeniom. Brakuje lekarzy psychiatrów, brakuje miejsc na oddziałach psychiatrycznych, nie ma oddziałów psychiatrycznych dla dzieci i młodzieży nie ma oddziałów dziennych opieki psychiatrycznych, widzimy konieczność zatrudnienia psychologów w większym zakresie. Musimy koniecznie ponad podziałami politycznymi podjąć wszelkie działania, żeby ten system zorganizować - powiedział Radiu Opole Rajmund Miller.

Uważa on, że w każdej szkole musi być dostępna pomoc psychologa oraz, że trzeba zmienić przepisy, bo obecnie dziecko może starać o pomoc psychologa za zgodą rodziców.

Także dzisiaj zebrał się parlamentarny zespół zajmujący się problemem otyłości wśród dzieci i młodzieży.
- Problem otyłości w ostatnim okresie bardzo wzrósł. To nie tylko kwestia wyglądu i estetyki, ale także zdrowia - podkreślał poseł Rajmund Miller. - Zastanawiamy się, jak ten problem rozwiązać systemowo.

Poseł Rajmund Miller odniósł się także do budowy obwodnicy Nysy. Obwodnicę chce wybudować samorząd regionu, jej przebieg spotkał się ze sprzeciwem części mieszkańców i władz lokalnych samorządów.
Co na ten temat myśli poseł Miller? Sprawdź! Posłuchaj całej rozmowy!

Zobacz także

2023-05-29, godz. 20:45 Poseł Wilczyński: Jeżeli prezydent Duda nie postawi temu tamy, to ta ustawa rodzi dyktaturę w Polsce - Nowelizacja ustawy o służbie cywilnej wprowadziła, poprzez wrzutkę ministra spraw wewnętrznych i administracji proces lustracyjny dla urzędników, korpusu… » więcej 2023-05-29, godz. 18:00 Wiceminister Ociepa o wizycie w USA, komisji ds. wpływów rosyjskich i tym, czy możliwa jest reaktywacja brygady pancernej… - To była bardzo ważna i ambitna wizyta, bo w programie były zarówno rozmowy w Pentagonie, z dwoma moimi odpowiednikami rozmawialiśmy o współpracy naukowo-technologicznej… » więcej 2023-05-26, godz. 18:00 "Suma tygodnia" Magdaleny Ogórek, tym razem nieco mniej o polityce! 26 maja, Dzień Matki był doskonałą okazją, żeby porozmawiać o zdrowiu kobiet, badaniach profilaktycznych, strachu, nadziei i odpowiedzialności nie tylko… » więcej 2023-05-25, godz. 18:00 Pracodawcy i związkowcy o braku pracowników i nieuczciwym outsourcingu Coraz więcej firm poszukuje pracowników.....jakichkolwiek pracowników. Z ogłoszeń o pracę zniknęły zapisy o wymaganym doświadczeniu czy umiejętnościach… » więcej 2023-05-24, godz. 20:00 Starosta Andrzej Kruczkiewicz o przewozach autobusowych i absolutorium budżetowym - Właśnie podpisaliśmy z wojewodą umowę na dofinansowanie linii autobusowych do Grodkowa i do Opola. Szczególnie w tym ostatnim przypadku zainteresowanie… » więcej 2023-05-24, godz. 18:00 Szymon Ogłaza o inwestycjach województwa i odnawianiu taboru kolejowego Polregio - Znajdujemy się w samym szczycie sezonu budowlanego, również tego drogowego, więc pytanie o to jak idą prace, jest jak najbardziej zasadne. Nie jest źle:… » więcej 2023-05-23, godz. 18:00 "Spięcie" magazyn międzynarodowy (23.05.2023) Gościem magazynu międzynarodowego "Spięcie" był geoekonomista i analityk Daniel Nikolas Foubert. Prowadzący red. Piotr Cywiński i Michał Rachoń rozmawiali… » więcej 2023-05-22, godz. 20:00 Beata Kempa o zmianie nazwy partii i suwerenności Polski w UE - Zmiana nazwy partii absolutnie nie oznacza porzucenia elementów solidarności społecznej, nacisku na wsparcie przede wszystkim rodziny. Od pewnego czasu nosiliśmy… » więcej 2023-05-22, godz. 18:00 Poseł Tomasz Kostuś o 800+, marszu 4 czerwca i listach wyborczych - Nadzwyczajne zainteresowanie towarzyszy temu wydarzeniu, temu marszowi. W samo południe odbędzie się największa manifestacja ostatnich lat. Wierzę, że… » więcej 2023-05-19, godz. 18:00 "Suma tygodnia", czyli cotygodniowy komentarz red. Magdaleny Ogórek Programowy Ul, a szczególnie przedstawione na nim najnowsze propozycje wyborcze PiS zdominowały dyskusje polityczne w mijającym tygodniu. Czy to początek wysokiej… » więcej
12345
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »