Radio Opole » Publicystyka w Radiu Opole. Popołudniówka Radia Opole » Otwarty mikrofon Radia Opole (rozmowy z roku 202… » Danuta Jazłowiecka o tym, czy opozycja jest 'do…
2022-11-28, 17:10 Autor: Ireneusz Prochera

Danuta Jazłowiecka o tym, czy opozycja jest "dogadana"

Danuta Jazłowiecka "Otwarty mikrofon Radia Opole" (28.11.2022)
- Startując z jedną listą demokratyczną, opozycyjną, jesteśmy w stanie zwyciężyć na tyle, by można było realizować nasze projekty. A to projekty szalenie istotne dla przyszłości Polski, takie jak transformacja energetyczna - mówiła senator PO Danuta Jazłowiecka.
Danuta Jazłowiecka uważa, że gdyby 60 mld zł, pochodzące z opłat emisyjnych, zostało przeznaczone na transformację, zamiast na programy społeczne, dzisiaj nie mielibyśmy problemu wysokich cen energii i inflacji. Jej zdaniem porównywanie w tym kontekście do Niemiec, które też mają wysokie ceny energii, a inwestują w "zieloną" energię nie jest dobrym porównaniem, bo Niemcy to kraj wysoko uprzemysłowiony i to przemysł winduje tam ceny.

Zdaniem Danuty Jazłowieckiej problemem są wieloletnie opóźnienia, choćby w obszarze energii z wiatraków. Dodaje również, że Polska powinna odchodzić ostatecznie od węgla.
- Dzisiaj rząd wyniszcza do cna te kopalnie, zamiast zabezpieczać je na wypadek, gdyby były potrzebne kiedyś w przyszłości - dodaje senator PO.

Mówiąc o przygotowaniach do wyborów parlamentarnych, Danuta Jazłowiecka zapowiedziała negocjacje z innymi partiami, by wspólnie stanąć do rywalizacji ze Zjednoczona Prawicą.
- Chcemy przedstawić wspólny program, który jest wspólny dla wszystkich partii opozycyjnych i pokazać te wszystkie wyjątki, specjalności poszczególnych partii - mówiła senator Jazłowiecka. Odniosła się także do porównań Polski z Węgrami, gdzie wspólna lista opozycji nie zdała egzaminu.

Zobacz także

2023-01-02, godz. 19:00 Poseł Anna Zalewska o kompromisie w sprawie sądownictwa --Nie mamy pewności, że gdy pójdziemy na ustępstwa, dostaniemy środki z KPO przed wyborami. Ważne jednak, by pokazać, że to nie rząd blokuje wypłatę-… » więcej 2023-01-02, godz. 17:59 Poseł Ryszard Galla o wyborczych prognozach Oczekuję tego, żeby ten rok był po prostu lepszy! - mówi poseł Ryszard Galla, odpowiadając na pytanie czego oczekuje po nowym roku. na pewno jest wiele do… » więcej 2022-12-30, godz. 16:45 Alicja Gawinek z Opolskiego Centrum Wspierania Inicjatyw Pozarządowych o wolontariacie międzypokoleniowym W naszym cyklu rozmów o wolontariacie spotkaliśmy się ponownie z Alicją Gawinek, prezes Opolskiego Centrum Wspierania Inicjatyw Pozarządowych. Poruszyliśmy… » więcej 2022-12-30, godz. 17:20 Hubert Ibrom o certyfikacie UNESCO za tradycję układania dywanów kwietnych i budżecie Ujazdu na przyszły rok Gościem Radia Opole był dziś Hubert Ibrom, burmistrz Ujazdu, który dziś w Warszawie odbiera certyfikat UNESCO za tradycję układania dywanów kwietnych na… » więcej 2022-12-30, godz. 17:10 Magdalena Ogórek komentuje najważniejsze wydarzenia tego roku w polityce Tym razem nie "Polityczny obraz tygodnia", ale "Polityczny obraz roku 2022" - tak wyglądała dzisiejszaaudycja Magdaleny Ogórek w Radiu Opole. Redaktor Ogórek… » więcej 2022-12-29, godz. 16:00 Debata o innowacjach w gospodarce Czy innowacje napędzają opolską gospodarkę? Jak można je skutecznie wspierać. Jaki jest zakres i forma tego wsparcia środkami pochodzącymi z Unii Europejskiej?… » więcej 2022-12-28, godz. 16:00 Poseł Katarzyna Czochara: rok 2022 rokiem pełnym wyzwań -To był trudny rok po wieloma względami. Myślę, że dla każdego z nas. Kiedy wydawało nam się, że mamy za sobą jeden z większych problemów, czyli pandemię… » więcej 2022-12-28, godz. 17:05 Piotr Gociek podsumowuje mijający rok 2022. "Co tam panie w polityce", tym razem także o nauce i kulturze Polityka globalna i krajowa, świat nauki i techniki, a także kultura i sport - redaktor Piotr Gociek przygotował dla Państwa podsumowanie najważniejszych… » więcej 2022-12-27, godz. 17:03 "Spięcie" - gośćmi magazynu Piotra Cywińskiego i Michała Rachonia byli: Witold Rotkiewicz, Grażyna Ancyparowicz i… Zaproszenie do ostatniego w tym roku wydania magazynu Spięcie przyjęli: Witold Rotkiewicz, Grażyna Ancyparowicz i Paweł Tomaszek, a wśród tematów przygotowanych… » więcej 2022-12-23, godz. 18:00 Urszula Posmyk o tym, jak się nie dać grypie i jej nie bagatelizować Mamy do czynienia z dużym wzrostem zakażeń wirusem grypy, zarówno w kraju, jak i w regionie, a okazuje się, że zahamowanie tego wzrostu jest tylko w naszych… » więcej
12345
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »