Radio Opole » Otwarty mikrofon Radia Opole

Otwarty mikrofon Radia Opole

2022-05-20, 17:05

Tomasz Kapica o swoich ostatnich głośnych publikacjach o opolskich spółkach miejskich

Tomasz Kapica o swoich ostatnich głośnych publikacjach o opolskich spółkach miejskich
Gościem Radia Opole był dzisiaj Tomasz Kapica, zastępca redaktora naczelnego Nowej Trybuny Opolskiej. Nasz gość opowiedział o faktach i dokumentach do jakich udało się dotrzeć w sprawie afery w opolskich Wodociągach i Kanalizacji, a także kolejnej głośnej w Opolu sprawy czyli nabyciu (jak się później okazało) nie jednego, a dwóch mieszkań przez prezydenta Opola.
2022-05-20, 17:05

"Polityczny obraz tygodnia" w Radiu Opole. Joanna Matlak i Magdalena Ogórek o rozszerzeniu NATO o Szwecję i Finlandię, o tym czy rząd Tuska chciał sprzedać Lotos Rosjanom, możliwym porozumieniu Zjednoczonej Prawicy ws. Sądu Najwyższego i Izby Dyscyplinarn

Magdalena Ogórek i Joanna Matlak [fot. Radio Opole]
Magdalena Ogórek i Joanna Matlak [fot. Radio Opole]
Czy rząd Tuska chciał sprzedać Lotos Rosjanom? Taką ewentualność ujawniła notatka z 2011 roku podpisana przez Aleksandra Grada, ówczesnego ministra skarbu. To jeden z tematów poruszony w dzisiejszym programie Magdaleny Ogórek i Joanny Matlak.
2022-05-18, 11:48

Łukasz Mozolewski o propozycjach Polski Liberalnej

Łukasz Mozolewski [fot. Agnieszka Lubczańska]
Łukasz Mozolewski [fot. Agnieszka Lubczańska]
Gościem Radia Opole był Łukasz Mozolewski, rzecznik prasowy partii Polska Liberalna. Nasz gość przedstawił najważniejsze postulaty partii m.in. dotyczącej pensji brutto na rękę, zapowiedział też wydarzenia jakie partia organizuje.
2022-05-17, 17:05

Europoseł Patryk Jaki o aferze w wodociągach i nabyciu mieszkania z miejskiej spółki przez prezydenta Opola. "To koniec relacji"

Europoseł Patryk Jaki o aferze w wodociągach i nabyciu mieszkania z miejskiej spółki przez prezydenta Opola. "To koniec współpracy"
Gościem Radia Opole w programie "Otwarty mikrofon Radia Opole" był europoseł Patryk Jaki (Solidarna Polska). Rozmawialiśmy o ostatnich głośnych wydarzeniach w Opolu, czyli aferze w miejskich wodociągach oraz sprawie nabycia mieszkania wybudowanego przez miejską spółkę przez prezydenta Opola.

Szczególnie sprawa WiK-u ma wiele odsłon; dotyczy nieudanego przetargu na prąd, mobbingu, o który oskarżają się nawzajem strony konfliktu, czyli prezes WiK i dwoje wiceprezesów. Ponadto w dyskusji przewija się m.in. kwestia dyskryminacji matek wracających z urlopu macierzyńskiego.

Program zaczęliśmy od sprawy najświeższej, czyli związanej z mieszkaniem prezydenta i wieloletniej współpracy jaką Patryk Jaki prowadził z Arkadiuszem Wiśniewskim...
2022-05-16, 17:05

Ryszard Galla komentuje punkt widzenia Związku Polaków w Niemczech na nauczanie języków mniejszości w Niemczech i Polsce

Ryszard Galla komentuje punkt widzenia Związku Polaków w Niemczech na nauczanie języka mniejszości
Poseł Mniejszości Niemieckiej Ryszard Galla komentował dzisiaj punkt widzenia Związku Polaków w Niemczech na kwestię nauczania języka niemieckiego jako j. mniejszości w Polsce, a także kwestię nauczania j. polskiego w Niemczech. Odnosił się do rozmowy z wiceprezes związku Anną Wawrzyszko.
2022-05-13, 17:05

"Polityczny obraz tygodnia" w Radiu Opole. Joanna Matlak i Magdalena Ogórek komentują oblanie farbą ambasadora Rosji,

Magdalena Ogórek i Joanna Matlak [fot. Radio Opole]
Magdalena Ogórek i Joanna Matlak [fot. Radio Opole]
Gorący politycznie tydzień! Zaczynamy od poniedziałkowego incydentu z udziałem ambasadora Rosji, który został oblany w Warszawie czerwoną farbą. Kolejnym tematem były ważne i zastanawiające, a nawet niepokojące słowa Lloyd'a Austina, szefa Pentagonu nt. bezpieczeństwa Polski. Rozmawiałyśmy też o opozycji, która forsuje honorowe obywatelstwo Warszawy dla Hanny Gronkiewicz - Waltz, a ponadto krążą plotki o forsowaniu Izabeli Leszczyny na fotel premiera. Omówiłyśmy też posiedzenie sejmu i jeden z ważniejszych punktów obrad, czyli wybranie po raz drugi Adama Glapińskiego na prezesa NBP. Zapraszamy do słuchania!
1234567

Zobacz także

2022-05-20, godz. 17:05 Tomasz Kapica o swoich ostatnich głośnych publikacjach o opolskich spółkach miejskich Gościem Radia Opole był dzisiaj Tomasz Kapica, zastępca redaktora naczelnego Nowej Trybuny Opolskiej. Nasz gość opowiedział o faktach i dokumentach do jakich… » więcej 2022-05-20, godz. 17:05 "Polityczny obraz tygodnia" w Radiu Opole. Joanna Matlak i Magdalena Ogórek o rozszerzeniu NATO o Szwecję i Finlandię… Czy rząd Tuska chciał sprzedać Lotos Rosjanom? Taką ewentualność ujawniła notatka z 2011 roku podpisana przez Aleksandra Grada, ówczesnego ministra skarbu… » więcej 2022-05-19, godz. 12:09 Goście debaty "Pracodawcy, związkowcy, - wspólna sprawa" wspominają dr Witolda Potworę. W drugiej części rozmawiali… » więcej 2022-05-18, godz. 17:00 Co tam Panie w Polityce... Piotr Moc i Piotr Gociek o funduszach europejskich, Finlandii i Szwecji w NATO oraz szóstym… W programie Otwarty mikrofon Radia Opole Piotr Moc (Radio Opole) i Piotr Gociek ( Polskie Radio, Do Rzeczy, TVP Kultura) omawiali i komentowali m.in/ o tym kiedy… » więcej 2022-05-18, godz. 11:48 Łukasz Mozolewski o propozycjach Polski Liberalnej Gościem Radia Opole był Łukasz Mozolewski, rzecznik prasowy partii Polska Liberalna. Nasz gość przedstawił najważniejsze postulaty partii m.in. dotyczącej… » więcej 2022-05-18, godz. 17:05 Arkadiusz Wiśniewski o aferze w WiK i nabyciu mieszkania z miejskiej spółki TBS Gościem programu był prezydent Opola Arkadiusz Wiśniewski, który tłumaczył okoliczności nabycia mieszkania z miejskiej spółki TBS. Tłumaczył też sprawę… » więcej 2022-05-17, godz. 17:05 Europoseł Patryk Jaki o aferze w wodociągach i nabyciu mieszkania z miejskiej spółki przez prezydenta Opola. "To koniec… Gościem Radia Opole w programie "Otwarty mikrofon Radia Opole" był europoseł Patryk Jaki (Solidarna Polska). Rozmawialiśmy o ostatnich głośnych wydarzeniach… » więcej 2022-05-16, godz. 14:29 Tomasz Kostuś o m.in. o pieniądzach z Krajowego Planu Odbudowy, odtajnieniu notatki zdradzającej plany sprzedaży Lotosu… Gościem Radia Opole był dziś poseł Tomasz Kostuś z Koalicji Obywatelskiej. Pytaliśmy m.in. o: - pieniądze z KPO dla Polski - odtajnienie notatki zdradzającej… » więcej 2022-05-16, godz. 17:05 Ryszard Galla komentuje punkt widzenia Związku Polaków w Niemczech na nauczanie języków mniejszości w Niemczech i… Poseł Mniejszości Niemieckiej Ryszard Galla komentował dzisiaj punkt widzenia Związku Polaków w Niemczech na kwestię nauczania języka niemieckiego jako… » więcej 2022-05-13, godz. 19:50 Debata "Pracodawcy, związkowcy - wspólna sprawa" o pomyśle podwyżki płacy minimalnej po raz drugi w lipcu i pomyśle… W debacie pracodawców i związkowców rozmawialiśmy o propozycji zwiększenia w lipcu płacy minimalnej a także o pomyśle przywilejów dla ukraińskich i białoruskich… » więcej
12345
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »