Radio Opole » Otwarty mikrofon Radia Opole

Otwarty mikrofon Radia Opole

2022-09-27, 17:38

"Spięcie" czyli magazyn krajowy Piotra Cywińskiego i Michała Rachonia. Wśród gości: Wojciech Jakóbik, Grażyna Ancyparowicz, Sławomir Pitera i Jacek Ozdoba

Piotr Cywiński i Michał Rachoń [fot. Maciej Marciński]
Piotr Cywiński i Michał Rachoń [fot. Maciej Marciński]
W dzisiejszej, krajowej odsłonie magazynu SPIĘCIE pojawią się tematy niezwykle aktualne, a przy tym istotne dla Polski i Polaków nie tylko w bardziej odległej perspektywie czasowej ale też "tu i teraz". Dzisiaj po prostu nie da się nie porozmawiać o otwarciu Baltic Pipe, inflacji, wzmacnianiu potencjału obronnego Polski i wreszcie o kwestii uregulowania Odry i przystosowania jej do transportu towarowego. Na te i inne tematy red. Piotr Cywiński i red. Michał Rachoń rozmawiali z zaproszonymi gośćmi: Wojciechem Jakóbikiem, Grażyną Ancyparowicz, Sławomirem Piterą i Jackiem Ozdobą.
2022-09-22, 17:00

Pracodawcy-związkowcy. Wspólna sprawa. Debata o demografii regionu, kraju w kontekście wojny w Ukrainie i wpływie na rynek pracy

Pracodawcy-związkowcy. Wspólna sprawa. Debata o demografii regionu, kraju w kontekście wojny w Ukrainie i wpływie na rynek pracy
W radiowej debacie "Pracodawcy-związkowcy. Wspólna sprawa" goście: Grzegorz Kuliś z BCC, Piotr Pancześnik z Kongregacji Przemysłowo-Handlowej i ekonomista dr Artur Żurakowski rozmawiali o demografii w kontekście rynku pracy.
2022-09-21, 12:40

Bartłomiej Stawiarski o planach oszczędnościowych w Namysłowie

Bartłomiej Stawiarski o planach oszczędnościowych w Namysłowie
Kolejnym gościem był włodarz Namysłowa Bartłomiej Stawiarski. Mówił o problemach w związku z przetargiem na prąd z którym boryka się więcej gmin na Opolszczyźnie zrzeszonych w ramach Związku Gmin Śląska Opolskiego. Pytaliśmy także o ceny ogrzewania i kwestie wprowadzenia nauki zdalnej.
2022-09-21, 12:12

Jarosław Kielar o planie oszczędnościowym w Kluczborku

Jarosław Kielar [fot. Justyna Krzyżanowska]
Jarosław Kielar [fot. Justyna Krzyżanowska]
Środa w Radiu Opole to dzień dla samorządowców. Dziś gościliśmy burmistrza Kluczborka Jarosława Kielara. Rozmawialiśmy o tym jakie oszczędności zamierza wprowadzić w związku z dużymi podwyżkami za energię. Jak się okazuje cena prądu przekracza już 450%!
2022-09-20, 18:00

Co tam Panie w polityce? Piotr Semka i Piotr Gociek odpowiadają!

Piotr Semka i Piotr Gociek [fot. Marek Bohdan/Radio Opole i PAP/Arek Markowicz]
Piotr Semka i Piotr Gociek [fot. Marek Bohdan/Radio Opole i PAP/Arek Markowicz]
W Otwartym Mikrofonie Piotr Gociek i Piotr Semka omawiają najważniejsze wydarzenia polityczne ostatnich dni. Wśród nich wzrost znaczenia Polski w NATO czy reakcje na śmierć królowej Elżbiety II. Posłuchaj!
2022-09-19, 15:59

Rajmund Miller o spotkaniu liderów opozycji, ostatnich wydarzeniach w sejmie

Rajmund Miller o spotkaniu liderów opozycji, ostatnich wydarzeniach w sejmie
Gościem parlamentarnej odsłony programu "Otwarty Mikrofon" był Rajmund Miller, poseł Koalicji Obuywatelskiej. Poruszyliśmy kilka wątków związanych z ostatnim posiedzeniem sejmu, m.in. z reparacjami wojennymi. Ponadto poseł skomentował wtorkowe spotkanie liderów opozycji, które zostało zainicjowane przez byłych prezydentów Aleksandra Kwaśniewskiego i Bronisława Komorowskiego.
1234567

Zobacz także

2022-09-27, godz. 17:38 "Spięcie" czyli magazyn krajowy Piotra Cywińskiego i Michała Rachonia. Wśród gości: Wojciech Jakóbik, Grażyna Ancyparowicz… W dzisiejszej, krajowej odsłonie magazynu SPIĘCIE pojawią się tematy niezwykle aktualne, a przy tym istotne dla Polski i Polaków nie tylko w bardziej odległej… » więcej 2022-09-26, godz. 10:23 Witold Zembaczyński o tym czy opozycja się "dogaduje", Jarosławie Gowinie, kwestiach programowych, KPO i wygranej centroprawicy… » więcej 2022-09-26, godz. 15:11 Violetta Porowska o wizycie prezesa PiS na Opolszczyźnie, zmianach politycznych we Włoszech i o tym jak wpłyną na UE… » więcej 2022-09-23, godz. 17:15 Katarzyna Czochara: Pan prezes spotkanie odbędzie w Nysie o godzinie 13.00, kolejne spotkanie o godzinie 17.00 w Opolu Poseł Katarzyna Czochara, pełnomocnik PiS w okręgu nr 51 o: - Wizycie Jarosława Kaczyńskiego na Opolszczyźnie - dodatku do węgla - reparacjach wojennych… » więcej 2022-09-23, godz. 17:00 Magdalena Ogórek i "Polityczny obraz tygodnia" (23.09.2022) Jak w każdy piątek Magdalena Ogórek na antenie Radia Opole podsumowała mijający tydzień. » więcej 2022-09-22, godz. 17:00 Pracodawcy-związkowcy. Wspólna sprawa. Debata o demografii regionu, kraju w kontekście wojny w Ukrainie i wpływie na… W radiowej debacie "Pracodawcy-związkowcy. Wspólna sprawa" goście: Grzegorz Kuliś z BCC, Piotr Pancześnik z Kongregacji Przemysłowo-Handlowej i ekonomista… » więcej 2022-09-21, godz. 12:40 Bartłomiej Stawiarski o planach oszczędnościowych w Namysłowie Kolejnym gościem był włodarz Namysłowa Bartłomiej Stawiarski. Mówił o problemach w związku z przetargiem na prąd z którym boryka się więcej gmin na… » więcej 2022-09-21, godz. 12:12 Jarosław Kielar o planie oszczędnościowym w Kluczborku Środa w Radiu Opole to dzień dla samorządowców. Dziś gościliśmy burmistrza Kluczborka Jarosława Kielara. Rozmawialiśmy o tym jakie oszczędności zamierza… » więcej 2022-09-20, godz. 18:00 Co tam Panie w polityce? Piotr Semka i Piotr Gociek odpowiadają! W Otwartym Mikrofonie Piotr Gociek i Piotr Semka omawiają najważniejsze wydarzenia polityczne ostatnich dni. Wśród nich wzrost znaczenia Polski w NATO czy… » więcej 2022-09-19, godz. 15:59 Rajmund Miller o spotkaniu liderów opozycji, ostatnich wydarzeniach w sejmie Gościem parlamentarnej odsłony programu "Otwarty Mikrofon" był Rajmund Miller, poseł Koalicji Obuywatelskiej. Poruszyliśmy kilka wątków związanych z ostatnim… » więcej
12345
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »