Radio Opole » Poranna rozmowa Radia Opole » Poranna rozmowa Radia Opole » Janusz Kowalski o nastrojach prawicy przed wyborami…
2024-03-15, 09:18 Autor: Daniel Klimczak

Janusz Kowalski o nastrojach prawicy przed wyborami samorządowymi i wątpliwościach związanych z tworzeniem list

"Zielony ład albo polexit" -Janusz Kowalski w Porannej Rozmowie Radia Opole
- Wolałbym dziś, żeby posłem z Opolszczyzny był Marcin Oszańca z PSL, a nie Adam Gomoła z Trzeciej Drogi - mówił dziś (15.03) w Porannej Rozmowie Radia Opole poseł Suwerennej Polski Janusz Kowalski.
Przypominał, że on sam współpracował z posłami PSL w poprzedniej kadencji. Jego zdaniem Adam Gomoła nie powinien nigdy trafić do polityki. - Udziela wywiadu panu Stonodze, jest dzisiaj kojarzony z wielką aferą, aferą o podłożu korupcyjnym. Zażądałem wyciągnięcia konsekwencji, licząc również na pewnego rodzaju rozsądek tego młodego człowieka, który nie powinien nigdy trafić do polityki, żeby zrezygnował z mandatu.

Zapytaliśmy także o kłopoty z listami kandydatów Zjednoczonej Prawicy w nadchodzących wyborach samorządowych. W Strzelcach Opolskich o fotel burmistrza miał walczyć Jan Chabraszewski, ale z powodów formalnych miejska komisja odmówiła jego rejestracji. Zdaniem posła Kowalskiego wyborczych wpadek prawicy jest więcej.

- W wielu miejscach widzę bardzo kontrowersyjnych kandydatów. Na przykład z pierwszego miejsca w Kędzierzynie-Koźlu, co jest dla mnie nieakceptowalne, z list Prawa i Sprawiedliwości byłego komunistę. Człowieka, który ma tak "czerwony" życiorys, który nigdy nie powinien tam być. Uważam, że powinny być wyciągnięte konsekwencje. Tam jest silny, społeczny komitet innego kandydata. Niestety jest też tak, że Prawo i Sprawiedliwość popełniało, tu lokalnie, błędy. Z tego powodu uważam, że tu powinny być jakieś rozliczenia, pewnie będą po wyborach, dlaczego tak się stało. Zresztą listy opolskie też do samej rady miasta są w mojej ocenie słabe.

Pytany o politykę krajową poseł Kowalski odniósł się do zniesienia zerowego VAT-u na żywność i stwierdził, że Donald Tusk jest dziś twarzą podwyżek. Dodał, że rząd ucieka także od odpowiedzialności za stan polskiego rolnictwa.

Zobacz także

2024-04-15, godz. 09:13 Jerzy Przystajko: Wynik wyborów, który mamy, pokazuje, że kurs "brzydszej siostry" PO nie działa Gościem Porannej Rozmowy Radia Opole w poniedziałek był Jerzy Przystajko z Nowej Lewicy, którego pytaliśmy o reakcji ugrupowania na wynik wyborów samorządowych… » więcej 2024-04-12, godz. 09:34 "Jeden równa się jeden" - Antoni Konopka o budowaniu koalicji w sejmiku oraz relacjach z Polską 2050 Gościem Porannej Rozmowy Radia Opole był członek zarządu województwa opolskiego, a zarazem jedyny radny, który będzie reprezentował Trzecią Drogę w nowej… » więcej 2024-04-11, godz. 08:58 "Radny sejmiku - to brzmi dumnie". Sławomir Kłosowski gościem Porannej Rozmowy Radia Opole Gościem Porannej Rozmowy Radia Opole w czwartek był Sławomir Kłosowski, który w niedzielnych wyborach samorządowych uzyskał mandat radnego sejmiku regionu… » więcej 2024-04-10, godz. 09:04 Szymon Ogłaza o planach Koalicji Obywatelskiej w sejmiku województwa i wyborach do europarlamentu Gościem Porannej Rozmowy Radia Opole w środę 10 kwietnia był członek zarządu regionu Szymon Ogłaza, którego zapytaliśmy o nastroje w Koalicji Obywatelskiej… » więcej 2024-04-09, godz. 08:31 Arkadiusz Wiśniewski o wrażeniach związanych z wyborczym wynikiem i planach na najbliższą kadencję Gościem Porannej Rozmowy Radia Opole we wtorek 9 kwietnia był prezydent Opola Arkadiusz Wiśniewski, którego zapytaliśmy o wrażenia związane z wyborczym… » więcej 2024-04-08, godz. 08:37 Joanna Maksymowicz-Szczepańska o zmianach na stanowiskach włodarzy, drugiej turze i oczekiwaniu na wyniki do sejmiku - Jestem zaskoczona tym, jak szybko Opole uporało w tych wyborach samorządowych się z liczeniem głosów - powiedziała w Porannej Rozmowie Radia Opole, Joanna… » więcej 2024-04-05, godz. 09:11 "To była dynamiczna, pozytywna i jedna ze spokojniejszych kampanii". Zbigniew Kubalańca w Radiu Opole Zdaniem Zbigniewa Kubalańcy, kończąca się kampania wyborcza była dynamiczna z powodu sporej aktywności działaczy Koalicji Obywatelskiej, ale też spokojna… » więcej 2024-04-04, godz. 13:34 Poseł Kamil Bortniczuk: "Województwo opolskie odbijamy dla polskiej prawicy od lat" Poseł Kamil Bortniczuk wyraził przekonanie, że polityczny szyld Prawa i Sprawiedliwości nie jest w żadnej mierze obciążeniem dla kandydatów w wyborach… » więcej 2024-04-03, godz. 10:01 "Nasze cele udało się zrealizować częściowo" - Rafał Bartek o rozpoznawalności Śląskich Samorządowców i przyszłości… Śląscy Samorządowcy mieli być ogólnowojewódzkim projektem zrzeszających zarówno działaczy Mniejszości Niemieckiej, jak i tych, którzy wyznawali podobne… » więcej 2024-04-02, godz. 09:00 Piotr Pancześnik o szansach, które daje Odra oraz pomysłach na poprawę warunków do prowadzenia biznesu w Opolu 20 marca w Brzegu odbyła się obywatelska debata na temat przyszłości Odry. W Porannej Rozmowie Radia Opole gościliśmy członka zarządu Polskiego Klastra… » więcej
56789
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »