Radio Opole » Poranna rozmowa Radia Opole » Poranna rozmowa Radia Opole » Sławomir Kłosowski o złotej aldze w Kanale Gliwickim…
2023-09-15, 08:32 Autor: Ireneusz Prochera

Sławomir Kłosowski o złotej aldze w Kanale Gliwickim i laptopach dla uczniów

Sławomir Kłosowski o złotej aldze w Kanale Gliwickim i laptopach dla uczniów
- Nic nie zamiatamy pod dywan. Wszystkie informacje dotyczące sytuacji w Kanale Gliwickim są dostępne między innymi w moich mediach społecznościowych - powiedział w Porannej Rozmowie Radia Opole wojewoda opolski Sławomir Kłosowski. Była to odpowiedź na zarzuty, jakie wysunął poseł Witold Zembaczyński (KO), mówiąc, że władze próbują ukrywać skalę katastrofy ekologicznej i doszło do zaniechań w ograniczaniu zasolenia wód.
Wojewoda zapewniał, że działania służb zostały podjęte w porę i adekwatnie do sytuacji.
Gość Porannej Rozmowy Radia Opole odrzucił także zarzut, że zbyt późno wydano zakaz zrzutu zasolonej wody do Kanału. Uznał, że nie da się tego zrobić profilaktycznie, "na zapas", bo wcześniej nie było takiej potrzeby. Podkreślił, że nawet zamknięcie kopalń nie rozwiąże problemu złotej algi, bo występuje on za granicą także tam, gdzie nie działają kopalnie.Podkreślił, że budowa instalacji odsalania wody w kopalniach to koszt ok.4 mld złotych, a więc trudny do udźwignięcia przez kopalnie.

Wojewoda pytany też był o rządowy program dostarczania laptopów uczniom czwartych klas szkoły podstawowej. Zapewnił, że sprzęt dotrze do końca września, a nie udało się tego zrobić wraz z początkiem roku z powodu opóźnień po stronie dostawców.

Zobacz także

2023-12-08, godz. 08:48 Martin Ziaja o okresowych skokach cen nabiału i zamykaniu polskich mleczarni Gościem porannej rozmowy w piątek był prezes Opolskiego Związku Producentów Mleka i Hodowców Bydła, Martin Ziaja. Naszego rozmówcę zapytaliśmy o powody… » więcej 2023-12-07, godz. 09:09 Jan Woźniak o planach Czechów na powstanie kopalni odkrywkowej w okolicach Vidnavy Tę inwestycję nazywa się „Czeskim Turowem”. W okolicach Vidnavy ma powstać na 70 metrów kopalnia odkrywkowa. Planom Czechów sprzeciwiają się mieszkańcy… » więcej 2023-12-06, godz. 08:37 Beniamin Godyla o komisjach śledczych, formowaniu nowego rządu i powrocie do handlu w niedzielę - Ta praca na pewno nie poszła na marne - tak o działalności senackiej komisji, która w poprzedniej kadencji badała wątek wykorzystywania systemu Pegasus… » więcej 2023-12-05, godz. 09:51 Kordian Kolbiarz o efekcie zmian w rozkładzie jazdy na kolei oraz przyszłości lokalnej koalicji z Prawem i Sprawied… Wraz z nowym rozkładem jazdy na kolei, znikną bezpośrednie połączenia z Nysy do Wrocławia. We wtorek na ten temat będą obradować nyscy radni. W porannej… » więcej 2023-12-04, godz. 09:01 Włodzimierz Skalik o działaniach rządu w czasie pandemii, komisjach śledczych i alternatywach dla in vitro - Jeśli policzymy liczbę ofiar śmiertelnych w okresie tak zwanej pandemii wskutek błędnej polityki rządu Mateusza Morawieckiego, no to należy się do tego… » więcej 2023-12-01, godz. 08:45 Senator Piotr Woźniak o negocjacjach rządowych i pierwszych inicjatywach ustawowych - Edukacja musi pozostać apolityczna i wolna od indoktrynacji i liczę, że ta kadencja będzie renesansem zawodu nauczyciela - mówił w Porannej Rozmowie senator… » więcej 2023-11-30, godz. 09:55 Wojewoda Sławomir Kłosowski o nielegalnych składach odpadów - Samorząd powinien podjąć energiczne starania o to, aby to usunąć , a za koszty usunięcia później obciążyć albo właściciela odpadów, albo terenu… » więcej 2023-11-29, godz. 09:05 Agata Ślusarek o sztucznej inteligencji i bezpieczeństwie w sieci W środowy poranek rozmawiamy o bezpieczeństwie w sieci, a także o zagrożeniach, które niesie rozwój sztucznej inteligencji. W ostatnim czasie w internecie… » więcej 2023-11-28, godz. 09:00 Jerzy Czerwiński o nowym rządzie i swojej politycznej przyszłości - Przypominam, że na Prawo i Sprawiedliwość głosowało prawie 8 mln ludzi i ten rząd jest wyjściem w kierunku tych osób, ale nie tylko, z ofertą dobrego… » więcej 2023-11-27, godz. 08:36 Katarzyna Sołtys-Bolibrzuch o rosnącej liczbie zachorowań na grypę i COVID -Rośnie liczba chorych na COVID i grypę, ale od 6 grudnia będą dostępne najnowsze szczepionki przeciwko koronawirusowi. - powiedziała w Porannej Rozmowie… » więcej
12345
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »