Radio Opole » Poranna rozmowa Radia Opole » Poranna rozmowa Radia Opole » Poseł Witold Zembaczyński (KO) o sporze z P.Kukizem…
2023-09-14, 08:44 Autor: Ireneusz Prochera

Poseł Witold Zembaczyński (KO) o sporze z P.Kukizem i sytuacji w Kanale Gliwickim

"Mamy to, wygrałem z Kukizem w sądzie " Witold Zembaczyński
- To wielkie zwycięstwo, wielka nadzieja dla wyborców opozycji. Wygrałem z Kukizem w sądzie. Sąd rozstrzygnął, że wniosek był nietrafny formalnie, ale przyznał mi też prawdę materialną, czyli sąd stwierdził w swoim postanowieniu, że mówię prawdę. Sąd w uzasadnieniu stwierdził, że mówiłem prawdę na temat Kukiza, Fundacji i milionów od kancelarii premiera - powiedział w Porannej Rozmowie poseł Nowoczesnej/Koalicji Obywatelskiej. Sam poseł Kukiz, utrzymuje, że trudno mówić o zwycięstwie skoro wniosek oddalono z przyczyn formalnych, a sąd wskazuje, że Fundacja nie ma siedziby, gdy na informacji z KRS jest podany jej adres w Lewinie Brzeskim, co nazywa "dowodem na to, że sądy mogą kłamać i manipulować".
Poseł Zembaczyński stwierdził również, że ma zastrzeżenia do przepływów finansowych Fundacji Potrafisz Polsko oraz, że skierował odpowiednie wnioski o ich zbadanie do organów nadzoru finansowego. Wymienił m.in. zbiórkę na kwotę ok. miliona złotych, na którą złożyć się miały także wpłaty od podmiotów prawnych, jak mówił poseł, prawdopodobnie od spółek skarbu państwa. Powiązał to z działalnością polityczną P.Kukiza oraz jego wsparciem dla rządu w głosowaniach.

Gość Porannej Rozmowy Radia Opole oskarżył także wojewodę opolskiego o to, że jego zdaniem, próbuje "zamiatać pod dywan" skalę katastrofy ekologicznej w Kanale Gliwickim, a rząd o to, że zaniechał działań, które powstrzymałyby wzrost zasolenia jego wód.

Zobacz także

2023-12-08, godz. 08:48 Martin Ziaja o okresowych skokach cen nabiału i zamykaniu polskich mleczarni Gościem porannej rozmowy w piątek był prezes Opolskiego Związku Producentów Mleka i Hodowców Bydła, Martin Ziaja. Naszego rozmówcę zapytaliśmy o powody… » więcej 2023-12-07, godz. 09:09 Jan Woźniak o planach Czechów na powstanie kopalni odkrywkowej w okolicach Vidnavy Tę inwestycję nazywa się „Czeskim Turowem”. W okolicach Vidnavy ma powstać na 70 metrów kopalnia odkrywkowa. Planom Czechów sprzeciwiają się mieszkańcy… » więcej 2023-12-06, godz. 08:37 Beniamin Godyla o komisjach śledczych, formowaniu nowego rządu i powrocie do handlu w niedzielę - Ta praca na pewno nie poszła na marne - tak o działalności senackiej komisji, która w poprzedniej kadencji badała wątek wykorzystywania systemu Pegasus… » więcej 2023-12-05, godz. 09:51 Kordian Kolbiarz o efekcie zmian w rozkładzie jazdy na kolei oraz przyszłości lokalnej koalicji z Prawem i Sprawied… Wraz z nowym rozkładem jazdy na kolei, znikną bezpośrednie połączenia z Nysy do Wrocławia. We wtorek na ten temat będą obradować nyscy radni. W porannej… » więcej 2023-12-04, godz. 09:01 Włodzimierz Skalik o działaniach rządu w czasie pandemii, komisjach śledczych i alternatywach dla in vitro - Jeśli policzymy liczbę ofiar śmiertelnych w okresie tak zwanej pandemii wskutek błędnej polityki rządu Mateusza Morawieckiego, no to należy się do tego… » więcej 2023-12-01, godz. 08:45 Senator Piotr Woźniak o negocjacjach rządowych i pierwszych inicjatywach ustawowych - Edukacja musi pozostać apolityczna i wolna od indoktrynacji i liczę, że ta kadencja będzie renesansem zawodu nauczyciela - mówił w Porannej Rozmowie senator… » więcej 2023-11-30, godz. 09:55 Wojewoda Sławomir Kłosowski o nielegalnych składach odpadów - Samorząd powinien podjąć energiczne starania o to, aby to usunąć , a za koszty usunięcia później obciążyć albo właściciela odpadów, albo terenu… » więcej 2023-11-29, godz. 09:05 Agata Ślusarek o sztucznej inteligencji i bezpieczeństwie w sieci W środowy poranek rozmawiamy o bezpieczeństwie w sieci, a także o zagrożeniach, które niesie rozwój sztucznej inteligencji. W ostatnim czasie w internecie… » więcej 2023-11-28, godz. 09:00 Jerzy Czerwiński o nowym rządzie i swojej politycznej przyszłości - Przypominam, że na Prawo i Sprawiedliwość głosowało prawie 8 mln ludzi i ten rząd jest wyjściem w kierunku tych osób, ale nie tylko, z ofertą dobrego… » więcej 2023-11-27, godz. 08:36 Katarzyna Sołtys-Bolibrzuch o rosnącej liczbie zachorowań na grypę i COVID -Rośnie liczba chorych na COVID i grypę, ale od 6 grudnia będą dostępne najnowsze szczepionki przeciwko koronawirusowi. - powiedziała w Porannej Rozmowie… » więcej
12345
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »