Radio Opole » Poranna rozmowa Radia Opole » Poranna rozmowa Radia Opole » Rzecznik opolskich strażaków Łukasz Nowak o pożarach…
2023-07-24, 11:07 Autor: Ireneusz Prochera

Rzecznik opolskich strażaków Łukasz Nowak o pożarach w Grecji

Łukasz Nowak [fot. K.Bucyk]
Łukasz Nowak [fot. K.Bucyk]
-Polscy strażacy w okolicach Aten dogaszają pożary i pilnują, by nie pojawiły się nowe ogniska. Zluzowali z tych stanowisk greckich kolegów, którzy zostali skierowani do akcji na Rodos. Jeśli tak postanowi sztab akcji gaśniczej, Polacy mogą pójść ich śladem.- mówił w Porannej Rozmowie Radia Opole mł. kpt Łukasz Nowak rzecznik polskiej grupy strażaków, na co dzień rzecznikujący w Opolu.
Mł.Kpt.Nowak podkreślił, że warunki w jakich przyszło działać polskim strażakom w Grecji są trudne.- Na miejscu mamy 42 stopnie upału i mocno zmienny wiatr co sprzyja przenoszeniu się ognia na coraz to nowe strefy. - wyjaśnił rzecznik.

Podkreślił jednak, że polski kontyngent składa się z doświadczonych ludzi, z których część uczestniczyła już w podobnych misjach.

Wstępnie misja planowana jest na dwa tygodnie, ale jak wyjaśnił rozmówca Radia Opole, na prośbę strony greckiej może zostać w każdej chwili przedłużona.
Z Łukaszem Nowakiem rozmawia Ireneusz Pochera (24.07.2023)

Zobacz także

2023-10-12, godz. 08:24 Tomasz Siemoniak o niezdecydowanych i ruchach kadrowych w wojsku - To była bardzo intensywna kampania. Pełna emocji, bo stawka wyborów ogromna. Udało się porozmawiać o wielu ważnych sprawach. Pewne narracje poniosły… » więcej 2023-10-11, godz. 11:00 Rafał Tkacz o ostatnich przygotowaniach do wyborów - Wczoraj ostatnie gminy otrzymały karty do głosowania. Teraz będą miały miejsca posiedzenia obwodowych komisji wyborczych, gdzie te karty będą przeliczone… » więcej 2023-10-10, godz. 08:43 Poseł Katarzyna Czochara o kończącej się kampanii wyborczej - Nasze banery pozrywane, poniszczone a pozostali kandydaci wiszą dalej! Ta skala zniszczeń materiałów wyborczych kandydatów Zjednoczonej Prawicy jest naprawdę… » więcej 2023-10-09, godz. 08:50 Adam Gomoła o pomysłach Trzeciej Drogi na przekonanie do siebie wyborców Gościem porannej rozmowy w poniedziałek był Adam Gomoła - opolski nr ① Trzeciej Drogi. Kandydata w wyborach do sejmu zapytaliśmy o pomysły na przekonanie… » więcej 2023-10-06, godz. 08:40 Kandydat do Senatu Piotr Woźniak o programie Lewicy -Dziwnie to zabrzmi z ust lewicowego polityka, ale ja jestem zwolennikiem podatków sprawiedliwych i niekoniecznie wysokich. Jestem zwolennikiem podatku liniowego… » więcej 2023-10-04, godz. 15:59 Roman Kolek o tym, do czego potrzebni są lekarze-samorządowcy w Sejmie -Jestem zaangażowany w politykę regionalną od wielu lat, ale też jestem zaangażowany w politykę na szczeblu krajowym, chociażby dlatego, że jestem przewodniczącym… » więcej 2023-10-04, godz. 08:57 Sławomir Kłosowski o końcówce kampanii wyborczej, kontroli NIK i przyszłości Odry - Na razie kampania trochę się wyciszyła i wierzę, że jej finisz nie doprowadzi do jakiejś eskalacji przekazu. Zawsze apeluję, by dyskutować merytorycznie… » więcej 2023-10-03, godz. 08:50 Adrian Czubak o raporcie NIK na temat wydatków w czasie pandemii, konwencji PiS i kampanii wyborczej - Absolutnie nie mam sobie nic do zarzucenia - tak komentuje wyniki kontroli NIK były wojewoda opolski Adrian Czubak. Przypomnijmy, w ubiegłym tygodniu ujawniono… » więcej 2023-10-02, godz. 08:41 Senator Danuta Jazłowiecka o marszu opozycji i zamykaniu granic - To nie jest czas, by wybierać sobie miejsce, to jest czas, by być tam gdzie się jest najbardziej potrzebnym - tak senator Danuta Jazłowiecka (KO) tłumaczyła… » więcej 2023-09-29, godz. 08:58 Włodzimierz Skalik o ustaleniach NIK, konwencji konfederacji i Grzegorzu Braunie Gościem porannej rozmowy Radia Opole w piątek był Włodzimierz Skalik z Konfederacji, którego zapytaliśmy o niedawną konwencję organizowaną przez ugrupowanie… » więcej
34567
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »