Radio Opole » Poranna rozmowa Radia Opole » Poranna rozmowa Radia Opole » Agata Konarska, rzecznik jubileuszowego KFPP: Sześćdziesięciolecie…
2023-06-09, 09:43 Autor: Aneta Skomorowska-Kobza

Agata Konarska, rzecznik jubileuszowego KFPP: Sześćdziesięciolecie zobowiązuje do tego, żeby oddać hołd artystom.

Agata Konarska "60-lecie zobowiązuje, aby oddać hołd tym artystom, którzy byli i są związani z KFPP"
- Czekam na każdy z koncertów, każdy koncert jest zupełnie inny, każdy zaproponuje inne emocje - powiedziała w Porannej Rozmowie Radia Opole Agata Konarska, rzecznik 60. Krajowego Festiwalu Piosenki Polskiej.
Wieczorem rusza trzydniowe święto piosenki w Opolu. Jubileuszowy festiwal to sześć koncertów. Nie zabraknie debiutów i premier, koncertu podsumowującego ostatni rok w branży muzycznej, a także koncertów jubileuszowych.
Agata Konarska odniosła się także do stwierdzeń, że na deskach opolskiego amfiteatru cały czas występują ci sami artyści.

- Przy okazji 60. festiwalu myślę, że tak musi być. Możemy sobie dyskutować jak powinien wygladać festiwal w następnym roku, ale kiedy mamy sześćdziesięciolecie, to ono zobowiązuje do tego, żeby przypomnieć, oddać hołd artystom. Od samego początku przygotowań do festiwalu taka idea nam towarzyszyła - powiedziała.

W tym roku nie będzie czwartego dnia festiwalu, który przez kilka ostatnich lat odbywał się w poniedziałek i prezentował muzykę alternatywną.

- On został inaczej zaproponowany widzom. Nie ma poniedziałku, za to są dwa festiwalowe wieczory na Stegu Arenie w Opolu, tam będą odbywały się koncerty w ramach Offpola i to będą koncerty, które są propozycją dla miłośników trochę innej muzyki - wyjaśniła.

W internetowej części rozmowy rzecznik festiwalu mówiła o jego kulisach.
Jak długo trwają przygotowania do trzydniowego festiwalu?
Kto z artystów przyjechał w tym roku do Opola z rodziną?
Czy któraś z gwiazd, wzorem lat ubiegłych, przyleci na festiwal śmigłowcem?

Zobacz całą rozmowę, żeby poznać odpowiedzi na te pytania!

Zobacz także

2023-09-21, godz. 08:42 Poseł Katarzyna Czochara o wojewódzkiej konwencji Prawa i Sprawiedliwości - W kuluarach rozmawialiśmy nie tylko o polityce, bo czasem dobrze jest porozmawiać o trochę innych rzeczach. Można powiedzieć, że po tym spotkaniu mamy… » więcej 2023-09-20, godz. 09:30 Socjolog Marcin Palade o roli sondaży w kampanii wyborczej -Będzie duża brutalność tej kampanii, przede wszystkim ze strony dwóch wiodących ugrupowań. To jest gra o najwyższą stawkę. Wygrana PiS oznacza rządy… » więcej 2023-09-19, godz. 08:41 Ryszard Galla o kampanii wyborczej, kryzysie zbożowym i polityce imigracyjnej -Sondaże sondażami, ale nadal liczymy na przywrócenie tego stanu, który był kiedyś, czyli dwóch mandatów dla Mniejszości - mówił Ryszard Galla, poseł… » więcej 2023-09-18, godz. 09:09 Paweł Kukiz o tym kim jest "Pan Z." i o potrzebie głębokich zmian ustrojowych Pan Z.- Z, bo nie będę go lansował - sobie zrobił lans na Kukizie i ośmiu gwiazdkach. To jest jego cały pomysł na Polskę. - mówił w Porannej Rozmowie… » więcej 2023-09-15, godz. 08:32 Sławomir Kłosowski o złotej aldze w Kanale Gliwickim i laptopach dla uczniów - Nic nie zamiatamy pod dywan. Wszystkie informacje dotyczące sytuacji w Kanale Gliwickim są dostępne między innymi w moich mediach społecznościowych - powiedział… » więcej 2023-09-14, godz. 08:44 Poseł Witold Zembaczyński (KO) o sporze z P.Kukizem i sytuacji w Kanale Gliwickim - To wielkie zwycięstwo, wielka nadzieja dla wyborców opozycji. Wygrałem z Kukizem w sądzie. Sąd rozstrzygnął, że wniosek był nietrafny formalnie, ale… » więcej 2023-09-13, godz. 08:38 Wojciech Komarzyński o embargu i rekompensatach dla opolskich rolników - Uważam, że dość ucierpieliśmy za sprawą decyzji Komisji Europejskiej po wpuszczeniu na nasz rynek zbóż z Ukrainy. Polska nie miała tutaj możliwości… » więcej 2023-09-12, godz. 08:56 Marcin Oszańca o gospodarczych pomysłach Trzeciej Drogi - Oferta socjalna jest i musi być, ale chcemy premiować tych, o których ostatnio się zapomina - tak w Porannej Rozmowie Radia Opole słowa lidera PSL tłumaczył… » więcej 2023-09-11, godz. 08:33 Dr Rafał Tkacz z KBW o rejestrowaniu list i przygotowaniach do wyborów -Na ten moment mamy siedem zarejestrowanych list, a ostatecznie możemy mieć nawet dziewięć do wyborów do sejmu, wszystko zależy od tego, jak potoczą się… » więcej 2023-09-08, godz. 08:51 Mirosław Patoła o zarejestrowaniu listy Komitetu Wyborczego Bezpartyjni Samorządowcy - Ponad 350 tys. podpisów pod listami udało się zebrać w całym kraju, w woj. opolskim to ok. 9 tys. podpisów. Trzy tygodnie mieliśmy pracowite. Wyciągnęliśmy… » więcej
12345
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »