Radio Opole » Poranna rozmowa Radia Opole » Poranna rozmowa Radia Opole » Tomasz Garbowski o kształceniu narybku i zamieszaniu…
2023-06-07, 09:11 Autor: Ireneusz Prochera

Tomasz Garbowski o kształceniu narybku i zamieszaniu z sędzia Marciniakiem

Tomasz Garbowski o kształceniu narybku i zamieszaniu z sędzia Marciniakiem
- Piłka nożna ma to do siebie, że coś się kończy i coś się zaczyna. Wciąż jest komu kibicować. A w sobotę Finał Ligii Mistrzów, najważniejszy mecz klubowej piłki nożnej w Europie. - mówił prezes OZPN, podkreślając wagę wyróżnienia jakie spotkało polskiego sędziego Szymona Marciniaka, który będzie sędzią głównym tego spotkania. Choć nie brakło kontrowersji, a nawet groźby zmiany sędziego po tym, gdy pojawiła się skarga na udział Marciniaka w imprezie organizowanej przez jednego z polityków.
-Szymon musi zdać sobie sprawę, że musi analizować z kim się spotyka, komu udziela wywiadu, komu pokazuje swoją twarz, bo jest osobą znaną, popularną i nie zawsze przystoi być gdzieś tam. Jedni będą to popierali inni nie, musi bardziej uważać - powiedział gość Porannej Rozmowy Radia Opole.

Tomasz Garbowski odniósł się także do bieżącej działalności Opolskiego Związku Piłki Nożnej.
- Chodzi o to, byśmy nie byli postrzegani jako polska piłka nożna wyłącznie w wymiarze fizyczności, braku kreatywności. Oczywiście nie będziemy Brazylijczykami, Portugalczykami, ale mamy utalentowaną młodzież, co pokazała drużyna U17 i te turnieje mają pokazać, by dzieci mogły się rozwijać bawiąc się i podejmowały ryzyko, a nie czekały na instrukcje trenera czy rodzica. - mówił prezes Opolskiego Związku Piłki Nożnej, odnosząc się do rozgrywek w Brzegu. Na Stadionie Miejskim zaprezentują się najlepsi dryblerzy w swoich akademiach podczas finału regionalnego Turnieju Gry 1×1. Rywalizacja toczyć się będzie w czterech kategoriach wśród dziewczynek i chłopców.

To jeden z turniejów jakie organizuje OZPN dla dzieci i młodzieży.

Dziś (07.06) odbędzie się też przekazanie umowy dotacyjnej dla Opolskiego Związku Piłki Nożnej w ramach konkursu „Opolskie programy centralne”.
- Złożyliśmy wniosek na grant 100 tys. do PZPN na turnieje dla dzieci, ale i dla oldbojów i złożyliśmy wniosek na wkład własny do Urzędu Marszałkowskiego i właśnie dziś podpisujemy umowę. - wyjaśniał Tomasz Garbowski.
Z Tomaszem Garbowskim rozmawia Ireneusz Prochera 07.06.2023

Zobacz także

2023-10-04, godz. 08:57 Sławomir Kłosowski o końcówce kampanii wyborczej, kontroli NIK i przyszłości Odry - Na razie kampania trochę się wyciszyła i wierzę, że jej finisz nie doprowadzi do jakiejś eskalacji przekazu. Zawsze apeluję, by dyskutować merytorycznie… » więcej 2023-10-03, godz. 08:50 Adrian Czubak o raporcie NIK na temat wydatków w czasie pandemii, konwencji PiS i kampanii wyborczej - Absolutnie nie mam sobie nic do zarzucenia - tak komentuje wyniki kontroli NIK były wojewoda opolski Adrian Czubak. Przypomnijmy, w ubiegłym tygodniu ujawniono… » więcej 2023-10-02, godz. 08:41 Senator Danuta Jazłowiecka o marszu opozycji i zamykaniu granic - To nie jest czas, by wybierać sobie miejsce, to jest czas, by być tam gdzie się jest najbardziej potrzebnym - tak senator Danuta Jazłowiecka (KO) tłumaczyła… » więcej 2023-09-29, godz. 08:58 Włodzimierz Skalik o ustaleniach NIK, konwencji konfederacji i Grzegorzu Braunie Gościem porannej rozmowy Radia Opole w piątek był Włodzimierz Skalik z Konfederacji, którego zapytaliśmy o niedawną konwencję organizowaną przez ugrupowanie… » więcej 2023-09-28, godz. 08:59 Violetta Porowska o kontrolach granicznych, sporze z Ukrainą i spadających cenach paliw - To, co się w tej chwili pojawia w przestrzeni publicznej; ta informacja, komunikat o tym, ze będą elastyczne kontrole, to wszystko zgodnie z kodeksem wizowym… » więcej 2023-09-27, godz. 08:47 Tomasz Siemoniak o polskich zbrojeniach i Marszu Miliona Serc - Ja się cieszę, że są pieniądze na wojsko, na obronę narodową. One są potrzebne! Ważne, żeby te pieniądze wydawać racjonalnie. Tego nie ma! Czy pieniądze… » więcej 2023-09-26, godz. 10:27 Adam Gomoła o 800+, barierze na granicy i funduszu covidowym - W sprawie 800+ jest prawie pełna zgoda. W Sejmie jako koalicja Trzecia Droga zagłosowaliśmy przeciw temu rozwiązaniu, które daje te pieniądze wszystkim… » więcej 2023-09-25, godz. 08:39 Poseł Janusz Kowalski o mniejszości niemieckiej i sytuacji w rolnictwie - Jak rozmawiam z przedstawicielami mniejszości niemieckiej, to mam przekonanie, że tam większość zagłosuje na prawicę, dlatego, że widzą, że Towarzystwo… » więcej 2023-09-22, godz. 08:44 Posłanka Marcelina Zawisza o programie lewicy -Wsparcie naszego sąsiada walczącego z agresorem jest kluczowe, także ze względu na bezpieczeństwo Polski - oceniła w Porannej Rozmowie RO posłanka Nowej… » więcej 2023-09-21, godz. 08:42 Poseł Katarzyna Czochara o wojewódzkiej konwencji Prawa i Sprawiedliwości - W kuluarach rozmawialiśmy nie tylko o polityce, bo czasem dobrze jest porozmawiać o trochę innych rzeczach. Można powiedzieć, że po tym spotkaniu mamy… » więcej
12345
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »