Radio Opole » Poranna rozmowa Radia Opole » Poranna rozmowa Radia Opole » Tomasz Garbowski o kształceniu narybku i zamieszaniu…
2023-06-07, 09:11 Autor: Ireneusz Prochera

Tomasz Garbowski o kształceniu narybku i zamieszaniu z sędzia Marciniakiem

Tomasz Garbowski o kształceniu narybku i zamieszaniu z sędzia Marciniakiem
- Piłka nożna ma to do siebie, że coś się kończy i coś się zaczyna. Wciąż jest komu kibicować. A w sobotę Finał Ligii Mistrzów, najważniejszy mecz klubowej piłki nożnej w Europie. - mówił prezes OZPN, podkreślając wagę wyróżnienia jakie spotkało polskiego sędziego Szymona Marciniaka, który będzie sędzią głównym tego spotkania. Choć nie brakło kontrowersji, a nawet groźby zmiany sędziego po tym, gdy pojawiła się skarga na udział Marciniaka w imprezie organizowanej przez jednego z polityków.
-Szymon musi zdać sobie sprawę, że musi analizować z kim się spotyka, komu udziela wywiadu, komu pokazuje swoją twarz, bo jest osobą znaną, popularną i nie zawsze przystoi być gdzieś tam. Jedni będą to popierali inni nie, musi bardziej uważać - powiedział gość Porannej Rozmowy Radia Opole.

Tomasz Garbowski odniósł się także do bieżącej działalności Opolskiego Związku Piłki Nożnej.
- Chodzi o to, byśmy nie byli postrzegani jako polska piłka nożna wyłącznie w wymiarze fizyczności, braku kreatywności. Oczywiście nie będziemy Brazylijczykami, Portugalczykami, ale mamy utalentowaną młodzież, co pokazała drużyna U17 i te turnieje mają pokazać, by dzieci mogły się rozwijać bawiąc się i podejmowały ryzyko, a nie czekały na instrukcje trenera czy rodzica. - mówił prezes Opolskiego Związku Piłki Nożnej, odnosząc się do rozgrywek w Brzegu. Na Stadionie Miejskim zaprezentują się najlepsi dryblerzy w swoich akademiach podczas finału regionalnego Turnieju Gry 1×1. Rywalizacja toczyć się będzie w czterech kategoriach wśród dziewczynek i chłopców.

To jeden z turniejów jakie organizuje OZPN dla dzieci i młodzieży.

Dziś (07.06) odbędzie się też przekazanie umowy dotacyjnej dla Opolskiego Związku Piłki Nożnej w ramach konkursu „Opolskie programy centralne”.
- Złożyliśmy wniosek na grant 100 tys. do PZPN na turnieje dla dzieci, ale i dla oldbojów i złożyliśmy wniosek na wkład własny do Urzędu Marszałkowskiego i właśnie dziś podpisujemy umowę. - wyjaśniał Tomasz Garbowski.
Z Tomaszem Garbowskim rozmawia Ireneusz Prochera 07.06.2023

Zobacz także

2023-09-21, godz. 08:42 Poseł Katarzyna Czochara o wojewódzkiej konwencji Prawa i Sprawiedliwości - W kuluarach rozmawialiśmy nie tylko o polityce, bo czasem dobrze jest porozmawiać o trochę innych rzeczach. Można powiedzieć, że po tym spotkaniu mamy… » więcej 2023-09-20, godz. 09:30 Socjolog Marcin Palade o roli sondaży w kampanii wyborczej -Będzie duża brutalność tej kampanii, przede wszystkim ze strony dwóch wiodących ugrupowań. To jest gra o najwyższą stawkę. Wygrana PiS oznacza rządy… » więcej 2023-09-19, godz. 08:41 Ryszard Galla o kampanii wyborczej, kryzysie zbożowym i polityce imigracyjnej -Sondaże sondażami, ale nadal liczymy na przywrócenie tego stanu, który był kiedyś, czyli dwóch mandatów dla Mniejszości - mówił Ryszard Galla, poseł… » więcej 2023-09-18, godz. 09:09 Paweł Kukiz o tym kim jest "Pan Z." i o potrzebie głębokich zmian ustrojowych Pan Z.- Z, bo nie będę go lansował - sobie zrobił lans na Kukizie i ośmiu gwiazdkach. To jest jego cały pomysł na Polskę. - mówił w Porannej Rozmowie… » więcej 2023-09-15, godz. 08:32 Sławomir Kłosowski o złotej aldze w Kanale Gliwickim i laptopach dla uczniów - Nic nie zamiatamy pod dywan. Wszystkie informacje dotyczące sytuacji w Kanale Gliwickim są dostępne między innymi w moich mediach społecznościowych - powiedział… » więcej 2023-09-14, godz. 08:44 Poseł Witold Zembaczyński (KO) o sporze z P.Kukizem i sytuacji w Kanale Gliwickim - To wielkie zwycięstwo, wielka nadzieja dla wyborców opozycji. Wygrałem z Kukizem w sądzie. Sąd rozstrzygnął, że wniosek był nietrafny formalnie, ale… » więcej 2023-09-13, godz. 08:38 Wojciech Komarzyński o embargu i rekompensatach dla opolskich rolników - Uważam, że dość ucierpieliśmy za sprawą decyzji Komisji Europejskiej po wpuszczeniu na nasz rynek zbóż z Ukrainy. Polska nie miała tutaj możliwości… » więcej 2023-09-12, godz. 08:56 Marcin Oszańca o gospodarczych pomysłach Trzeciej Drogi - Oferta socjalna jest i musi być, ale chcemy premiować tych, o których ostatnio się zapomina - tak w Porannej Rozmowie Radia Opole słowa lidera PSL tłumaczył… » więcej 2023-09-11, godz. 08:33 Dr Rafał Tkacz z KBW o rejestrowaniu list i przygotowaniach do wyborów -Na ten moment mamy siedem zarejestrowanych list, a ostatecznie możemy mieć nawet dziewięć do wyborów do sejmu, wszystko zależy od tego, jak potoczą się… » więcej 2023-09-08, godz. 08:51 Mirosław Patoła o zarejestrowaniu listy Komitetu Wyborczego Bezpartyjni Samorządowcy - Ponad 350 tys. podpisów pod listami udało się zebrać w całym kraju, w woj. opolskim to ok. 9 tys. podpisów. Trzy tygodnie mieliśmy pracowite. Wyciągnęliśmy… » więcej
12345
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »