Radio Opole » Poranna rozmowa Radia Opole » Poranna rozmowa Radia Opole » Prezydent Arkadiusz Wiśniewski o stadionie Odry…
2023-05-25, 09:06 Autor: Ireneusz Prochera

Prezydent Arkadiusz Wiśniewski o stadionie Odry, KFPP, Budżecie Obywatelskim i ambicjach politycznych

Prezydent Opola Arkadiusz Wiśniewski m.in. o przygotowaniach do 60 KFPP
- Stadion kosztuje 160 mln zł. 200 mln zł to cena brutto. I na razie te koszty nie rosną, choć czas nie sprzyja, bo inflacja jest faktycznie wysoka - mówił w Porannej Rozmowy Radia Opole, Arkadiusz Wiśniewski, prezydent Opola, pytany o to czy stadion przy ul. Północnej będzie w ostatecznym rozrachunku droższy.
Prezydent podkreślał, że koszt budowy stadionu jest porównywalny z kosztem budowy dworca wschodniego i centrum przesiadkowego czy z trzema kilometrami obwodnicy.
Arkadiusz Wiśniewski odniósł się także to wspólnego apelu prezydentów Opola, Katowic i Sosnowca o rządowe wsparcie dla budowy obiektów sportowych.
- Chcemy być traktowani sprawiedliwie. Okazało się, że taką dotację dostaje Chorzów. Opole też ma piękne sportowe tradycje - dodał prezydent Wiśniewski.
Poinformował także, że trwają przygotowania do modernizacji stadionu Kolejarza. Są pieniądze na sporządzenie dokumentacji budowy.

Pytany o zbliżający się 60. KFPP prezydent Opola, o układ i zawartość koncertów odpowiedział:
- Ja nigdy nie jestem zadowolony. Każdy ma swoją własną listę, trzeba trafić. To jest jednak 60. festiwal i musi być dużo wspominkowych rzeczy, ale telewizja jest znana z tego, że takie koncerty potrafi dobrze zrealizować. - mówił prezydent. Podkreślał przy tym, że, że historia i teraźniejszość jest silnie związana z festiwalem, o czym przypomina mnóstwo miejsc, aleja gwiazd, murale itp.

Arkadiusz Wiśniewski mówił także o poczatku przyjmowania wniosków do 10.Budżetu Obywatelskiego oraz swoich ambicjach politycznych.

Zobacz także

2023-09-13, godz. 08:38 Wojciech Komarzyński o embargu i rekompensatach dla opolskich rolników - Uważam, że dość ucierpieliśmy za sprawą decyzji Komisji Europejskiej po wpuszczeniu na nasz rynek zbóż z Ukrainy. Polska nie miała tutaj możliwości… » więcej 2023-09-12, godz. 08:56 Marcin Oszańca o gospodarczych pomysłach Trzeciej Drogi - Oferta socjalna jest i musi być, ale chcemy premiować tych, o których ostatnio się zapomina - tak w Porannej Rozmowie Radia Opole słowa lidera PSL tłumaczył… » więcej 2023-09-11, godz. 08:33 Dr Rafał Tkacz z KBW o rejestrowaniu list i przygotowaniach do wyborów -Na ten moment mamy siedem zarejestrowanych list, a ostatecznie możemy mieć nawet dziewięć do wyborów do sejmu, wszystko zależy od tego, jak potoczą się… » więcej 2023-09-08, godz. 08:51 Mirosław Patoła o zarejestrowaniu listy Komitetu Wyborczego Bezpartyjni Samorządowcy - Ponad 350 tys. podpisów pod listami udało się zebrać w całym kraju, w woj. opolskim to ok. 9 tys. podpisów. Trzy tygodnie mieliśmy pracowite. Wyciągnęliśmy… » więcej 2023-09-07, godz. 08:35 Prof. Marcin Lorenc o starcie w wyborach do senatu, zarobkach naukowców i przyszłości mniejszych uczelni - Dostałem propozycję z zaskoczenia, bo nie spodziewałem się jej. Faktem jest, że wcześniej były prowadzone rozmowy, ale uważałem, że moja rola jest… » więcej 2023-09-06, godz. 09:19 Poseł Katarzyna Czochara o listach i obietnicach wyborczych -Jesteśmy Zjednoczoną Prawicą, stąd obecność w pierwszej szóstce listy wyborczej kandydatów spoza PiS. Uważam, że ta lista jest dobrze ułożona. Są… » więcej 2023-09-05, godz. 09:00 Piotr Woźniak o konkurencyjnym kandydacie MN, pakcie senackim i agresji w życiu politycznym - Broń Boże, to nie jest żaden atak tylko racjonalne patrzenie na sprawę: jeśli pojawia się kolejny kandydat, na którego będą głosować wyborcy nie z… » więcej 2023-09-04, godz. 09:09 Witold Zembaczyński o fundacji związanej z Pawłem Kukizem i liście wyborczej PIS w regionie Porannym gościem Radia Opole w poniedziałek był poseł Koalicji Obywatelskiej Witold Zembaczyński. Parlamentarzystę pytaliśmy o pomysły na kampanię wyborczą… » więcej 2023-09-01, godz. 08:50 Paweł Kukiz o "jedynce" na liście PiS-u, pieniądzach dla Fundacji Potrafisz Polsko i nawoływaniu do plucia w twarz - Ja będę świętować, jeśli uda się w końcu, po blisko 25 latach, uchwalić te postulaty, o które walczę - powiedział gość Radia Opole, poseł Paweł… » więcej 2023-08-31, godz. 09:07 Grzegorz Peczkis o planach powrotu do senatu, przyszłości portu w Kędzierzynie-Koźlu i reparacjach wojennych od Ni… - Jest to coś, za czym rzeczywiście można się stęsknić - tak o powrocie do polityki powiedział dzisiejszy poranny gość Radia Opole, senator PiS IX kadencji… » więcej
12345
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »