Radio Opole » Poranna rozmowa Radia Opole » Poranna rozmowa Radia Opole » Prezydent Arkadiusz Wiśniewski o stadionie Odry…
2023-05-25, 09:06 Autor: Ireneusz Prochera

Prezydent Arkadiusz Wiśniewski o stadionie Odry, KFPP, Budżecie Obywatelskim i ambicjach politycznych

Prezydent Opola Arkadiusz Wiśniewski m.in. o przygotowaniach do 60 KFPP
- Stadion kosztuje 160 mln zł. 200 mln zł to cena brutto. I na razie te koszty nie rosną, choć czas nie sprzyja, bo inflacja jest faktycznie wysoka - mówił w Porannej Rozmowy Radia Opole, Arkadiusz Wiśniewski, prezydent Opola, pytany o to czy stadion przy ul. Północnej będzie w ostatecznym rozrachunku droższy.
Prezydent podkreślał, że koszt budowy stadionu jest porównywalny z kosztem budowy dworca wschodniego i centrum przesiadkowego czy z trzema kilometrami obwodnicy.
Arkadiusz Wiśniewski odniósł się także to wspólnego apelu prezydentów Opola, Katowic i Sosnowca o rządowe wsparcie dla budowy obiektów sportowych.
- Chcemy być traktowani sprawiedliwie. Okazało się, że taką dotację dostaje Chorzów. Opole też ma piękne sportowe tradycje - dodał prezydent Wiśniewski.
Poinformował także, że trwają przygotowania do modernizacji stadionu Kolejarza. Są pieniądze na sporządzenie dokumentacji budowy.

Pytany o zbliżający się 60. KFPP prezydent Opola, o układ i zawartość koncertów odpowiedział:
- Ja nigdy nie jestem zadowolony. Każdy ma swoją własną listę, trzeba trafić. To jest jednak 60. festiwal i musi być dużo wspominkowych rzeczy, ale telewizja jest znana z tego, że takie koncerty potrafi dobrze zrealizować. - mówił prezydent. Podkreślał przy tym, że, że historia i teraźniejszość jest silnie związana z festiwalem, o czym przypomina mnóstwo miejsc, aleja gwiazd, murale itp.

Arkadiusz Wiśniewski mówił także o poczatku przyjmowania wniosków do 10.Budżetu Obywatelskiego oraz swoich ambicjach politycznych.

Zobacz także

2023-09-21, godz. 08:42 Poseł Katarzyna Czochara o wojewódzkiej konwencji Prawa i Sprawiedliwości - W kuluarach rozmawialiśmy nie tylko o polityce, bo czasem dobrze jest porozmawiać o trochę innych rzeczach. Można powiedzieć, że po tym spotkaniu mamy… » więcej 2023-09-20, godz. 09:30 Socjolog Marcin Palade o roli sondaży w kampanii wyborczej -Będzie duża brutalność tej kampanii, przede wszystkim ze strony dwóch wiodących ugrupowań. To jest gra o najwyższą stawkę. Wygrana PiS oznacza rządy… » więcej 2023-09-19, godz. 08:41 Ryszard Galla o kampanii wyborczej, kryzysie zbożowym i polityce imigracyjnej -Sondaże sondażami, ale nadal liczymy na przywrócenie tego stanu, który był kiedyś, czyli dwóch mandatów dla Mniejszości - mówił Ryszard Galla, poseł… » więcej 2023-09-18, godz. 09:09 Paweł Kukiz o tym kim jest "Pan Z." i o potrzebie głębokich zmian ustrojowych Pan Z.- Z, bo nie będę go lansował - sobie zrobił lans na Kukizie i ośmiu gwiazdkach. To jest jego cały pomysł na Polskę. - mówił w Porannej Rozmowie… » więcej 2023-09-15, godz. 08:32 Sławomir Kłosowski o złotej aldze w Kanale Gliwickim i laptopach dla uczniów - Nic nie zamiatamy pod dywan. Wszystkie informacje dotyczące sytuacji w Kanale Gliwickim są dostępne między innymi w moich mediach społecznościowych - powiedział… » więcej 2023-09-14, godz. 08:44 Poseł Witold Zembaczyński (KO) o sporze z P.Kukizem i sytuacji w Kanale Gliwickim - To wielkie zwycięstwo, wielka nadzieja dla wyborców opozycji. Wygrałem z Kukizem w sądzie. Sąd rozstrzygnął, że wniosek był nietrafny formalnie, ale… » więcej 2023-09-13, godz. 08:38 Wojciech Komarzyński o embargu i rekompensatach dla opolskich rolników - Uważam, że dość ucierpieliśmy za sprawą decyzji Komisji Europejskiej po wpuszczeniu na nasz rynek zbóż z Ukrainy. Polska nie miała tutaj możliwości… » więcej 2023-09-12, godz. 08:56 Marcin Oszańca o gospodarczych pomysłach Trzeciej Drogi - Oferta socjalna jest i musi być, ale chcemy premiować tych, o których ostatnio się zapomina - tak w Porannej Rozmowie Radia Opole słowa lidera PSL tłumaczył… » więcej 2023-09-11, godz. 08:33 Dr Rafał Tkacz z KBW o rejestrowaniu list i przygotowaniach do wyborów -Na ten moment mamy siedem zarejestrowanych list, a ostatecznie możemy mieć nawet dziewięć do wyborów do sejmu, wszystko zależy od tego, jak potoczą się… » więcej 2023-09-08, godz. 08:51 Mirosław Patoła o zarejestrowaniu listy Komitetu Wyborczego Bezpartyjni Samorządowcy - Ponad 350 tys. podpisów pod listami udało się zebrać w całym kraju, w woj. opolskim to ok. 9 tys. podpisów. Trzy tygodnie mieliśmy pracowite. Wyciągnęliśmy… » więcej
12345
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »