Radio Opole » Poranna rozmowa Radia Opole » Poranna rozmowa Radia Opole » Piotr Sitnik z Polska 2050: Taki populizm, czyli…
2023-05-19, 09:46 Autor: Aneta Skomorowska-Kobza

Piotr Sitnik z Polska 2050: Taki populizm, czyli rzucenie hasła 800+ jest nieodpowiedzialne

Piotr Sitnik z Polska 2050: Taki populizm, czyli rzucenie hasła 800+ jest nieodpowiedzialne
- Jako partia odpowiedzialna za państwo, przyglądamy się finansom i widzimy, że budżet ma ogromny deficyt, więc na ten moment nie stać nas na taki populizm - powiedział w Porannej Rozmowie Radia Opole Piotr Sitnik, lider Polski 2050 pytany o 800+.
Przypomnijmy, Prawo i Sprawiedliwość zapowiedziało podwyżkę świadczenia na dziecko od stycznia, Platforma Obywatelska proponuje, aby nastąpiło to od czerwca.
Polska 2050 mówi, że jeśli taki krok, to z kryterium dochodowym.

- Taki populizm, czyli rzucenie hasła 800+ jest nieodpowiedzialne - stwierdził gość Radia Opole. Zaznaczył, że jeżeli polskie rodziny miałyby bardzo dobrą opiekę żłobkową, zdrowotna, szkolną nie musiały by dostawać tego świadczenia, jeśli pieniądze były by przeznaczone przez państwo na poprawę funkcjonowania powyższych obszarów.

PO zaproponowała zwiększenie kwoty wolnej od podatku do 60 tys. zł. Polska 2050 jest temu przeciwna, między innymi dlatego, że wpłynęłoby to negatywnie na finanse samorządów.

- Zastanawiam się, jak miałaby utrata dochodów z PIT być zrekompensowana samorządom. Już teraz samorządy funkcjonują w trudnych warunkach ekonomicznych, finansowanie jest niejasne, wpływają jakieś transze, ciężko się rządzi.

Piotr Sitnik, lider Polska 2050 na Opolszczyźnie mówił także, że podniesienie kwoty świadczenia na dziecko do 800 złotych spowodowało by wzrost inflacji.

- 800 plus, jak wyliczają ekonomiści, byłby to impuls do jeszcze wyższej inflacji.

Polska 2050 porozumiała się z Polskim Stronnictwem Ludowym w sprawie wspólnego startu w wyborach parlamentarnych jesienią. Ogłoszono, że komitet wyborczy będzie nosił nazwę "Trzecia droga".

- Ogromna grupa społeczeństwa zmęczona jest polaryzacją, podziałem na tych, którzy są po stronie PiS-u lub Platformy. My dajemy wybór, tej trzeciej drogi. Mówimy, że chcemy wziąć odpowiedzialność za państwo, deklarujemy, że w przyszłym parlamencie będziemy współtworzyć rząd, z demokratyczną opozycją - powiedział Piotr Sitnik w Porannej Rozmowie Radia Opole.

Zapowiedział także, że w sobotę w Namysłowie będzie gościł poseł Polski 2050 Tomasz Zimoch.

W internetowej części rozmowy Piotr Sitnik mówił o tym, jak będzie układana lista wyborcza "Trzeciej drogi" w okręgu obejmującym Opolszczyznę, oraz o spotkaniach z wyborcami.

Zobacz całą rozmowę!

Zobacz także

2023-09-15, godz. 08:32 Sławomir Kłosowski o złotej aldze w Kanale Gliwickim i laptopach dla uczniów - Nic nie zamiatamy pod dywan. Wszystkie informacje dotyczące sytuacji w Kanale Gliwickim są dostępne między innymi w moich mediach społecznościowych - powiedział… » więcej 2023-09-14, godz. 08:44 Poseł Witold Zembaczyński (KO) o sporze z P.Kukizem i sytuacji w Kanale Gliwickim - To wielkie zwycięstwo, wielka nadzieja dla wyborców opozycji. Wygrałem z Kukizem w sądzie. Sąd rozstrzygnął, że wniosek był nietrafny formalnie, ale… » więcej 2023-09-13, godz. 08:38 Wojciech Komarzyński o embargu i rekompensatach dla opolskich rolników - Uważam, że dość ucierpieliśmy za sprawą decyzji Komisji Europejskiej po wpuszczeniu na nasz rynek zbóż z Ukrainy. Polska nie miała tutaj możliwości… » więcej 2023-09-12, godz. 08:56 Marcin Oszańca o gospodarczych pomysłach Trzeciej Drogi - Oferta socjalna jest i musi być, ale chcemy premiować tych, o których ostatnio się zapomina - tak w Porannej Rozmowie Radia Opole słowa lidera PSL tłumaczył… » więcej 2023-09-11, godz. 08:33 Dr Rafał Tkacz z KBW o rejestrowaniu list i przygotowaniach do wyborów -Na ten moment mamy siedem zarejestrowanych list, a ostatecznie możemy mieć nawet dziewięć do wyborów do sejmu, wszystko zależy od tego, jak potoczą się… » więcej 2023-09-08, godz. 08:51 Mirosław Patoła o zarejestrowaniu listy Komitetu Wyborczego Bezpartyjni Samorządowcy - Ponad 350 tys. podpisów pod listami udało się zebrać w całym kraju, w woj. opolskim to ok. 9 tys. podpisów. Trzy tygodnie mieliśmy pracowite. Wyciągnęliśmy… » więcej 2023-09-07, godz. 08:35 Prof. Marcin Lorenc o starcie w wyborach do senatu, zarobkach naukowców i przyszłości mniejszych uczelni - Dostałem propozycję z zaskoczenia, bo nie spodziewałem się jej. Faktem jest, że wcześniej były prowadzone rozmowy, ale uważałem, że moja rola jest… » więcej 2023-09-06, godz. 09:19 Poseł Katarzyna Czochara o listach i obietnicach wyborczych -Jesteśmy Zjednoczoną Prawicą, stąd obecność w pierwszej szóstce listy wyborczej kandydatów spoza PiS. Uważam, że ta lista jest dobrze ułożona. Są… » więcej 2023-09-05, godz. 09:00 Piotr Woźniak o konkurencyjnym kandydacie MN, pakcie senackim i agresji w życiu politycznym - Broń Boże, to nie jest żaden atak tylko racjonalne patrzenie na sprawę: jeśli pojawia się kolejny kandydat, na którego będą głosować wyborcy nie z… » więcej 2023-09-04, godz. 09:09 Witold Zembaczyński o fundacji związanej z Pawłem Kukizem i liście wyborczej PIS w regionie Porannym gościem Radia Opole w poniedziałek był poseł Koalicji Obywatelskiej Witold Zembaczyński. Parlamentarzystę pytaliśmy o pomysły na kampanię wyborczą… » więcej
12345
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »