Radio Opole » Poranna rozmowa Radia Opole » Poranna rozmowa Radia Opole » Poseł Czochara o konwencji programowej: To są propozycje…
2023-05-17, 09:00 Autor: Aneta Skomorowska-Kobza

Poseł Czochara o konwencji programowej: To są propozycje realne, które będą na pewno realizowane, kiedy otrzymamy mandat zaufania

Poseł Czochara o konwencji programowej: To są propozycje realne, które będą na pewno realizowane, kiedy otrzymamy mandat zaufania
- Jest to rzecz nierealna, żeby to mogło być od czerwca i pan Donald Tusk, który proponuje coś takiego dobrze o tym wie. Jest cały proces legislacyjny i z racji tego nie da się tego w tak szybkim tempie, mamy do 1 czerwca dwa tygodnie. To jest po prostu po raz kolejny absurdalna, nierealna propozycja Tuska - powiedziała w Porannej Rozmowie Radia Opole poseł Prawa i Sprawiedliwości Katarzyna Czochara.
- My, jeżeli proponujemy cokolwiek, to są propozycje oparte o szczegółowe wyliczenia i analizy - dodała.
Posłanka PiS powiedziała, że zarówno obietnice z 2015 jak i 2019 roku zostały zrealizowane, a w czasach kryzysów związanych z pandemią i wojną były dodatkowe działania jak tarcze ochronne.

- To są propozycje realne, które będą na pewno realizowane w momencie, kiedy otrzymamy mandat zaufania - zapewniła poseł Czochara.

Koalicja Obywatelska złożyć dzisiaj (17.05) swój projekt waloryzacji 500 + podnoszący to świadczenie od 1 czerwca. Gość Radia Opole pytana, czy Prawo i Sprawiedliwość poprze projekt tej ustawy jeśli będzie procedowana powiedziała:

- Zgodnie z zapowiedzią pana prezesa Jarosława Kaczyńskiego taki projekt zostanie przedstawiony przez nasze ugrupowanie. Dzisiaj jest spotkanie rządu, przyjęty będzie harmonogram działań w kontekście 800+, jak i darmowych autostrad oraz leków dla dzieci, młodzieży i seniorów.

Autostrady darmowe, te należące do państwa mają być według zapowiedzi polityków PiS darmowe już od wakacji, jeśli chodzi o leki, to szczegóły będą ustalone w najbliższym czasie.

Poseł Czochara pytana o to, czy spełnienie obietnic nie spowoduje podniesienia lub utrzymania inflacji powiedziała, że według danych europejskich inflacja stopniowo spada, a można z nią walczyć na różne sposoby.
- Jednym ze sposobów, jaki wybrał Balcerowicz w latach 90-tych, to były zamykane zakłady i utrata miejsc pracy, głodowe wynagrodzenia. To co było realizowane przez pana premiera Morawieckiego i jego rząd spowodowało, że Polska, według danych Eurostat, ma jeden z najniższych poziomów bezrobocia, tempo rozwoju gospodarczego jest dość szybkie, a są dane, które mówią, że jeżeli tempo rozwoju gospodarczego będzie utrzymane przez 10 lat, to jesteśmy w stanie dogonić kraje wysoko rozwinięte UE - podkreślała poseł Czochara.

Zapowiedziała także, że w najbliższą niedziele z wizytą na Opolszczyźnie będzie gościła marszałek Sejmu Elżbieta Witek.

W internetowej części rozmowy odniosła się także do ostatniego sondażu, przeprowadzonego w dniach 12-14 maja, z którego wynika, że nawet gdyby PiS i Konfederacja po wyborach zawiązały koalicję, to zabraknie im 14 głosów do większości parlamentarnej. Czy propozycje z konwencji programowej podniosą wyniki sondażowe?

- Warto poczekać do jesiennych wyborów, jestem przekonana, że społeczeństwo polskie dokona właściwego wyboru - powiedziała poseł Katarzyna Czochara. Wymieniła także osiągnięcia rządu, a także zrealizowane inwestycje. Mówiła także o rosnącym budżecie państwa i rozwoju gospodarki.

Zobacz i posłuchaj całą rozmowę!

Zobacz także

2023-09-15, godz. 08:32 Sławomir Kłosowski o złotej aldze w Kanale Gliwickim i laptopach dla uczniów - Nic nie zamiatamy pod dywan. Wszystkie informacje dotyczące sytuacji w Kanale Gliwickim są dostępne między innymi w moich mediach społecznościowych - powiedział… » więcej 2023-09-14, godz. 08:44 Poseł Witold Zembaczyński (KO) o sporze z P.Kukizem i sytuacji w Kanale Gliwickim - To wielkie zwycięstwo, wielka nadzieja dla wyborców opozycji. Wygrałem z Kukizem w sądzie. Sąd rozstrzygnął, że wniosek był nietrafny formalnie, ale… » więcej 2023-09-13, godz. 08:38 Wojciech Komarzyński o embargu i rekompensatach dla opolskich rolników - Uważam, że dość ucierpieliśmy za sprawą decyzji Komisji Europejskiej po wpuszczeniu na nasz rynek zbóż z Ukrainy. Polska nie miała tutaj możliwości… » więcej 2023-09-12, godz. 08:56 Marcin Oszańca o gospodarczych pomysłach Trzeciej Drogi - Oferta socjalna jest i musi być, ale chcemy premiować tych, o których ostatnio się zapomina - tak w Porannej Rozmowie Radia Opole słowa lidera PSL tłumaczył… » więcej 2023-09-11, godz. 08:33 Dr Rafał Tkacz z KBW o rejestrowaniu list i przygotowaniach do wyborów -Na ten moment mamy siedem zarejestrowanych list, a ostatecznie możemy mieć nawet dziewięć do wyborów do sejmu, wszystko zależy od tego, jak potoczą się… » więcej 2023-09-08, godz. 08:51 Mirosław Patoła o zarejestrowaniu listy Komitetu Wyborczego Bezpartyjni Samorządowcy - Ponad 350 tys. podpisów pod listami udało się zebrać w całym kraju, w woj. opolskim to ok. 9 tys. podpisów. Trzy tygodnie mieliśmy pracowite. Wyciągnęliśmy… » więcej 2023-09-07, godz. 08:35 Prof. Marcin Lorenc o starcie w wyborach do senatu, zarobkach naukowców i przyszłości mniejszych uczelni - Dostałem propozycję z zaskoczenia, bo nie spodziewałem się jej. Faktem jest, że wcześniej były prowadzone rozmowy, ale uważałem, że moja rola jest… » więcej 2023-09-06, godz. 09:19 Poseł Katarzyna Czochara o listach i obietnicach wyborczych -Jesteśmy Zjednoczoną Prawicą, stąd obecność w pierwszej szóstce listy wyborczej kandydatów spoza PiS. Uważam, że ta lista jest dobrze ułożona. Są… » więcej 2023-09-05, godz. 09:00 Piotr Woźniak o konkurencyjnym kandydacie MN, pakcie senackim i agresji w życiu politycznym - Broń Boże, to nie jest żaden atak tylko racjonalne patrzenie na sprawę: jeśli pojawia się kolejny kandydat, na którego będą głosować wyborcy nie z… » więcej 2023-09-04, godz. 09:09 Witold Zembaczyński o fundacji związanej z Pawłem Kukizem i liście wyborczej PIS w regionie Porannym gościem Radia Opole w poniedziałek był poseł Koalicji Obywatelskiej Witold Zembaczyński. Parlamentarzystę pytaliśmy o pomysły na kampanię wyborczą… » więcej
12345
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »