Radio Opole » Poranna rozmowa Radia Opole » Poranna rozmowa Radia Opole » Burmistrz Hubert Ibrom zaprasza na obchody 800-lecia…
2023-05-15, 09:00 Autor: Ireneusz Prochera

Burmistrz Hubert Ibrom zaprasza na obchody 800-lecia Ujazdu

Burmistrz Hubert Ibrom zaprasza na obchody 800-lecia Ujazdu
- To rzeczywiście dla nas rok szczególny: 800 lat od nadania praw miejskich Ujazdowi, dla najmniejszego miasta województwa opolskiego, ale siódmego najstarszego miasta w Polsce - mówił w "Porannej Rozmowie Radia Opole" burmistrz Ujazdu Hubert Ibrom, komentując ostatnie przygotowania do obchodów jubileuszu miasta.
Jak podkreślał burmistrz Ibrom, w nadchodzący weekend odbędzie się kulminacja świętowania. Podczas jubileuszowego weekendu zaplanowano mnóstwo atrakcji. Gwiazdą wieczoru w niedzielę (21.05) będzie Agnieszka Chylińska, której koncert rozpocznie się o godzinie 21:30 na tamtejszym stadionie. Do wspólnego biesiadowania zaproszone są rodziny, mieszkańcy oraz goście. Nie zabraknie atrakcji dla dzieci, młodzieży i osób starszych. Będą stoiska gastronomiczne, stragany i wesołe miasteczko.

Obchody 800-lecia Ujazdu odbywają się pod patronatem Radia Opole.

Zdaniem burmistrza Ujazd ma co świętować, bo jego Strefa Aktywności Gospodarczej, mimo napięć w gospodarce, nadal znajduje inwestorów.

- Dużo nowych tematów! - zapewnia burmistrz, podkreślając, że każdy nowy inwestor to nowe miejsca pracy, ale i podatki zasilające kasę gminy.

- Trzeba powiedzieć, że w inwestycjach jest ostatnio zastój, z powodów zewnętrznych, a mimo to w Strefie powstają nowe firmy, kolejne się budują. - podkreślał Hubert Ibrom.

Zobacz także

2023-09-15, godz. 08:32 Sławomir Kłosowski o złotej aldze w Kanale Gliwickim i laptopach dla uczniów - Nic nie zamiatamy pod dywan. Wszystkie informacje dotyczące sytuacji w Kanale Gliwickim są dostępne między innymi w moich mediach społecznościowych - powiedział… » więcej 2023-09-14, godz. 08:44 Poseł Witold Zembaczyński (KO) o sporze z P.Kukizem i sytuacji w Kanale Gliwickim - To wielkie zwycięstwo, wielka nadzieja dla wyborców opozycji. Wygrałem z Kukizem w sądzie. Sąd rozstrzygnął, że wniosek był nietrafny formalnie, ale… » więcej 2023-09-13, godz. 08:38 Wojciech Komarzyński o embargu i rekompensatach dla opolskich rolników - Uważam, że dość ucierpieliśmy za sprawą decyzji Komisji Europejskiej po wpuszczeniu na nasz rynek zbóż z Ukrainy. Polska nie miała tutaj możliwości… » więcej 2023-09-12, godz. 08:56 Marcin Oszańca o gospodarczych pomysłach Trzeciej Drogi - Oferta socjalna jest i musi być, ale chcemy premiować tych, o których ostatnio się zapomina - tak w Porannej Rozmowie Radia Opole słowa lidera PSL tłumaczył… » więcej 2023-09-11, godz. 08:33 Dr Rafał Tkacz z KBW o rejestrowaniu list i przygotowaniach do wyborów -Na ten moment mamy siedem zarejestrowanych list, a ostatecznie możemy mieć nawet dziewięć do wyborów do sejmu, wszystko zależy od tego, jak potoczą się… » więcej 2023-09-08, godz. 08:51 Mirosław Patoła o zarejestrowaniu listy Komitetu Wyborczego Bezpartyjni Samorządowcy - Ponad 350 tys. podpisów pod listami udało się zebrać w całym kraju, w woj. opolskim to ok. 9 tys. podpisów. Trzy tygodnie mieliśmy pracowite. Wyciągnęliśmy… » więcej 2023-09-07, godz. 08:35 Prof. Marcin Lorenc o starcie w wyborach do senatu, zarobkach naukowców i przyszłości mniejszych uczelni - Dostałem propozycję z zaskoczenia, bo nie spodziewałem się jej. Faktem jest, że wcześniej były prowadzone rozmowy, ale uważałem, że moja rola jest… » więcej 2023-09-06, godz. 09:19 Poseł Katarzyna Czochara o listach i obietnicach wyborczych -Jesteśmy Zjednoczoną Prawicą, stąd obecność w pierwszej szóstce listy wyborczej kandydatów spoza PiS. Uważam, że ta lista jest dobrze ułożona. Są… » więcej 2023-09-05, godz. 09:00 Piotr Woźniak o konkurencyjnym kandydacie MN, pakcie senackim i agresji w życiu politycznym - Broń Boże, to nie jest żaden atak tylko racjonalne patrzenie na sprawę: jeśli pojawia się kolejny kandydat, na którego będą głosować wyborcy nie z… » więcej 2023-09-04, godz. 09:09 Witold Zembaczyński o fundacji związanej z Pawłem Kukizem i liście wyborczej PIS w regionie Porannym gościem Radia Opole w poniedziałek był poseł Koalicji Obywatelskiej Witold Zembaczyński. Parlamentarzystę pytaliśmy o pomysły na kampanię wyborczą… » więcej
12345
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »