Radio Opole » Poranna rozmowa Radia Opole » Poranna rozmowa Radia Opole » Michał Kobosko (Polska 2050) o sojuszu z PSL i ustalaniu…
2023-05-11, 15:20 Autor: Ireneusz Prochera

Michał Kobosko (Polska 2050) o sojuszu z PSL i ustalaniu list wyborczych

Michał Kobosko: "Ten sojusz ma rację bytu, ma sens dla wielu wyborców"
-Premię za zjednoczenie mam nadzieję, że zobaczymy w dniu wyborów, bo to jest jedyny prawdziwy sondaż - mówił w Porannej Rozmowie Radia Opole Michał Kobosko, I wiceprzewodniczący Polska 2050 Szymona Hołowni, odnosząc się do pierwszych sondaży po ogłoszeniu, że jego partia i PSL pójdą wspólnie do wyborów parlamentarnych. - Ale szczerze: prawie 15 procent już dziś dla sojuszu politycznego to nie jest w Polsce mało - dodał gość RO.
Michał Kobosko podkreślił również, że Polska 2050 i PSL są jedynymi ugrupowaniami opozycji, które dotąd siadły ze sobą do rozmów.

- Chcemy pokazać, że jest możliwa trzecia droga, a nie wyłącznie głosowanie przeciw PiS albo przeciw PO - dodał.

Michał Kobosko odniósł się także do spekulacji, kto będzie "jedynką" w woj.opolskim.

Przypomnijmy, wcześniej na antenie Radia Opole Marcin Oszańca, lider ludowców w regionie mówił, że jest duża szansa na to, "żeby lokomotywa była właśnie z naszego ugrupowania. Przewodniczący partii w regionie musi wziąć odpowiedzialność za losy partii".

Wiceprzewodniczący Polska 2050 Szymona Hołowni podkreślał, że nic nie jest jeszcze ustalone:

- Listy wyborcze nie są zamknięte, nie są finalnie zdecydowane. Ja słyszałem najrozmaitsze plotki, pogłoski. Muszę zdementować taką informację, że wszelkie decyzje już zapadły, że są ostateczne. To jest taki czas kiedy przyglądamy się kandydatom na kandydatów. Nie ma tak, że ktoś może czuć się pewny, że będzie miał jedynkę, bo takie decyzje dopiero przed nami.

Zobacz także

2023-09-15, godz. 08:32 Sławomir Kłosowski o złotej aldze w Kanale Gliwickim i laptopach dla uczniów - Nic nie zamiatamy pod dywan. Wszystkie informacje dotyczące sytuacji w Kanale Gliwickim są dostępne między innymi w moich mediach społecznościowych - powiedział… » więcej 2023-09-14, godz. 08:44 Poseł Witold Zembaczyński (KO) o sporze z P.Kukizem i sytuacji w Kanale Gliwickim - To wielkie zwycięstwo, wielka nadzieja dla wyborców opozycji. Wygrałem z Kukizem w sądzie. Sąd rozstrzygnął, że wniosek był nietrafny formalnie, ale… » więcej 2023-09-13, godz. 08:38 Wojciech Komarzyński o embargu i rekompensatach dla opolskich rolników - Uważam, że dość ucierpieliśmy za sprawą decyzji Komisji Europejskiej po wpuszczeniu na nasz rynek zbóż z Ukrainy. Polska nie miała tutaj możliwości… » więcej 2023-09-12, godz. 08:56 Marcin Oszańca o gospodarczych pomysłach Trzeciej Drogi - Oferta socjalna jest i musi być, ale chcemy premiować tych, o których ostatnio się zapomina - tak w Porannej Rozmowie Radia Opole słowa lidera PSL tłumaczył… » więcej 2023-09-11, godz. 08:33 Dr Rafał Tkacz z KBW o rejestrowaniu list i przygotowaniach do wyborów -Na ten moment mamy siedem zarejestrowanych list, a ostatecznie możemy mieć nawet dziewięć do wyborów do sejmu, wszystko zależy od tego, jak potoczą się… » więcej 2023-09-08, godz. 08:51 Mirosław Patoła o zarejestrowaniu listy Komitetu Wyborczego Bezpartyjni Samorządowcy - Ponad 350 tys. podpisów pod listami udało się zebrać w całym kraju, w woj. opolskim to ok. 9 tys. podpisów. Trzy tygodnie mieliśmy pracowite. Wyciągnęliśmy… » więcej 2023-09-07, godz. 08:35 Prof. Marcin Lorenc o starcie w wyborach do senatu, zarobkach naukowców i przyszłości mniejszych uczelni - Dostałem propozycję z zaskoczenia, bo nie spodziewałem się jej. Faktem jest, że wcześniej były prowadzone rozmowy, ale uważałem, że moja rola jest… » więcej 2023-09-06, godz. 09:19 Poseł Katarzyna Czochara o listach i obietnicach wyborczych -Jesteśmy Zjednoczoną Prawicą, stąd obecność w pierwszej szóstce listy wyborczej kandydatów spoza PiS. Uważam, że ta lista jest dobrze ułożona. Są… » więcej 2023-09-05, godz. 09:00 Piotr Woźniak o konkurencyjnym kandydacie MN, pakcie senackim i agresji w życiu politycznym - Broń Boże, to nie jest żaden atak tylko racjonalne patrzenie na sprawę: jeśli pojawia się kolejny kandydat, na którego będą głosować wyborcy nie z… » więcej 2023-09-04, godz. 09:09 Witold Zembaczyński o fundacji związanej z Pawłem Kukizem i liście wyborczej PIS w regionie Porannym gościem Radia Opole w poniedziałek był poseł Koalicji Obywatelskiej Witold Zembaczyński. Parlamentarzystę pytaliśmy o pomysły na kampanię wyborczą… » więcej
12345
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »