Radio Opole » Poranna rozmowa Radia Opole » Poranna rozmowa Radia Opole » Kapitan Sobieszczański: 'Impreza jest tłusta' -…
2023-05-09, 09:20 Autor: Aneta Skomorowska-Kobza

Kapitan Sobieszczański: "Impreza jest tłusta" - III Opolski Plebiscyt Żeglarski

Gala Opolskiego Plebiscytu Żeglarskiego Dar Opola wraca po czterech latach nieobecności!
Dwa lata pandemii, rejs, remont jachtu, to wszystko spowodowało czteroletnią przerwę w organizacji Opolskiego plebiscytu żeglarskiego. Wraca on w najbliższą sobotę 13 maja.
Jak mówi jego organizator zainteresowanie imprezą zaskoczyło go.
- Impreza zrobiła się międzynarodową. Przyjeżdżają na nią żeglarze wywodzący się z Opolszczyzny, którzy z powodów prywatnych wyemigrowali. Mamy potwierdzonych gości z Niemiec i z całej Polski no i oczywiście z Opolszczyzny - powiedział Ryszard Sobieszczański ze stowarzyszenia Pieśń pod Żaglami. - Będzie kilkaset osób. Impreza jest tłusta.

W plebiscycie jest 7 kategorii: żeglarz roku, żeglarz sportowy roku, wydarzenie żeglarskie, rejs roku, zdjęcie, film, opowieść żeglarska roku. W kapitule plebiscytu zasiadają 33 osoby, głosować mogą także internauci.
- To "Bitwa morska", zagłosowało w niej 20 tys. osób - podkreśla kapitan Sobieszczański.

Na zakończenie gali plebiscytu będzie koncert, który będzie transmitowany przez Radio Opole.

Kapitan Ryszard Sobieszczański w Porannej Rozmowie Radia Opole powiedział także o tradycjach Opolszczyzny związanych z żeglarstwem.

- W latach 60-tych, 70-tych, 80-tych Opolszczyzna należała do czołówki środowisk, które szkoliły żeglarzy nie tylko śródlądowych, ale i morskich. Stąd środowisko było bardzo duże. W latach 70-tych było 15 tys. żeglarzy na Opolszczyźnie.

Zobacz także

2023-09-11, godz. 08:33 Dr Rafał Tkacz z KBW o rejestrowaniu list i przygotowaniach do wyborów -Na ten moment mamy siedem zarejestrowanych list, a ostatecznie możemy mieć nawet dziewięć do wyborów do sejmu, wszystko zależy od tego, jak potoczą się… » więcej 2023-09-08, godz. 08:51 Mirosław Patoła o zarejestrowaniu listy Komitetu Wyborczego Bezpartyjni Samorządowcy - Ponad 350 tys. podpisów pod listami udało się zebrać w całym kraju, w woj. opolskim to ok. 9 tys. podpisów. Trzy tygodnie mieliśmy pracowite. Wyciągnęliśmy… » więcej 2023-09-07, godz. 08:35 Prof. Marcin Lorenc o starcie w wyborach do senatu, zarobkach naukowców i przyszłości mniejszych uczelni - Dostałem propozycję z zaskoczenia, bo nie spodziewałem się jej. Faktem jest, że wcześniej były prowadzone rozmowy, ale uważałem, że moja rola jest… » więcej 2023-09-06, godz. 09:19 Poseł Katarzyna Czochara o listach i obietnicach wyborczych -Jesteśmy Zjednoczoną Prawicą, stąd obecność w pierwszej szóstce listy wyborczej kandydatów spoza PiS. Uważam, że ta lista jest dobrze ułożona. Są… » więcej 2023-09-05, godz. 09:00 Piotr Woźniak o konkurencyjnym kandydacie MN, pakcie senackim i agresji w życiu politycznym - Broń Boże, to nie jest żaden atak tylko racjonalne patrzenie na sprawę: jeśli pojawia się kolejny kandydat, na którego będą głosować wyborcy nie z… » więcej 2023-09-04, godz. 09:09 Witold Zembaczyński o fundacji związanej z Pawłem Kukizem i liście wyborczej PIS w regionie Porannym gościem Radia Opole w poniedziałek był poseł Koalicji Obywatelskiej Witold Zembaczyński. Parlamentarzystę pytaliśmy o pomysły na kampanię wyborczą… » więcej 2023-09-01, godz. 08:50 Paweł Kukiz o "jedynce" na liście PiS-u, pieniądzach dla Fundacji Potrafisz Polsko i nawoływaniu do plucia w twarz - Ja będę świętować, jeśli uda się w końcu, po blisko 25 latach, uchwalić te postulaty, o które walczę - powiedział gość Radia Opole, poseł Paweł… » więcej 2023-08-31, godz. 09:07 Grzegorz Peczkis o planach powrotu do senatu, przyszłości portu w Kędzierzynie-Koźlu i reparacjach wojennych od Ni… - Jest to coś, za czym rzeczywiście można się stęsknić - tak o powrocie do polityki powiedział dzisiejszy poranny gość Radia Opole, senator PiS IX kadencji… » więcej 2023-08-30, godz. 08:47 Rafał Tkacz o zgłoszeniach do obwodowych komisji wyborczych i głosowaniu w ogólnokrajowym referendum - Do komisji wyborczej można zgłosić się samodzielnie. Zgłoszenia przyjmują urzędy gmin i my w Krajowym Biurze Wyborczym w Opolu na Piastowskiej przyjmujemy… » więcej 2023-08-29, godz. 08:51 Michał Siek o brakujących nauczycielach, zarobkach w polskich szkołach i wynikach matur - Jeśli chodzi o pełne etaty, to brakuje nam około 200 nauczycieli. To około 1 procent całości. W przypadku pozostałych wakatów, chodzi o wymiar pracy… » więcej
12345
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »