Radio Opole » Poranna rozmowa Radia Opole » Poranna rozmowa Radia Opole » Katarzyna Czochara: Warto to święto promować i…
2023-05-02, 09:00 Autor: Aneta Skomorowska-Kobza

Katarzyna Czochara: Warto to święto promować i pokazywać, że polska flaga to my

Katarzyna Czochara o święcie flagi w Moszczance
- Rozpoczynamy o godzinie 14. mszą w intencji ojczyzny, po czym udajemy się pod pomnik Tysiąclecia Państwa Polskiego, tam odbędzie część oficjalna w asyście kompanii honorowej 10. Opolskiej Brygady Logistycznej - powiedziała w Porannej Rozmowie Radia Opole Katarzyna Czochara, poseł PiS z województwa Opolskiego.
Tak będą wyglądały obchody Dnia Flagi Rzeczpospolitej, które patronatem honorowym objął premier Mateusz Morawiecki. Współorganizatorem jest wojewoda opolski. W organizację włączyli się także samorządowcy.

Po części oficjalnej rozpocznie się zabawa na boisku w Moszczance.

- Dla każdego znajdzie się punkt programu, który będzie bardzo atrakcyjny - zapowiada poseł Czochara.

Oprócz występów dziecięcych i młodzieżowych zespołów będzie także pokaz husarski.
- To zawsze cieszy się ogromnym zainteresowaniem - powiedziała poseł Czochara.
Gwiazdą wieczoru będzie Cleo, a po niej zagra grecki zespół Orfeusz.

Moszczanka to niewielka wieś u podnóża Gór Opawskich. Pierwsza miejscowość na Opolszczyźnie, która "zareagowała" na stosunkowo młode święto. Zostało one ustanowione 19 lat temu. Uroczystości i świętowanie w Moszczance odbywa się już po raz 15.

- Jak to przeanalizowaliśmy, to byliśmy jednymi z pierwszych w kraju - mówi o początkach organizacji Dnia Flagi w Moszczance gość Radia Opole. - To było młodziutkie święto, trzy lata wcześniej ustanowione. Dla nas bardzo ważne są kwestie dotyczące polskości, naszych symboli. Moszczanka to w stu procentach mieszkańcy kresów wschodnich i z dziada pradziada były przekazywane te wartości. Wspólnie postanowiliśmy, że warto to święto promować i pokazywać, że polska flaga to my.

Poseł Katarzyna Czochara powiedziała także, że zauważa, że coraz częściej polskie flagi są wywieszane na domach już 2 maja. - Cieszymy się z flagi, jesteśmy dumni. Patriotyzm jest coraz mocniejszy.

Zobacz także

2023-09-05, godz. 09:00 Piotr Woźniak o konkurencyjnym kandydacie MN, pakcie senackim i agresji w życiu politycznym - Broń Boże, to nie jest żaden atak tylko racjonalne patrzenie na sprawę: jeśli pojawia się kolejny kandydat, na którego będą głosować wyborcy nie z… » więcej 2023-09-04, godz. 09:09 Witold Zembaczyński o fundacji związanej z Pawłem Kukizem i liście wyborczej PIS w regionie Porannym gościem Radia Opole w poniedziałek był poseł Koalicji Obywatelskiej Witold Zembaczyński. Parlamentarzystę pytaliśmy o pomysły na kampanię wyborczą… » więcej 2023-09-01, godz. 08:50 Paweł Kukiz o "jedynce" na liście PiS-u, pieniądzach dla Fundacji Potrafisz Polsko i nawoływaniu do plucia w twarz - Ja będę świętować, jeśli uda się w końcu, po blisko 25 latach, uchwalić te postulaty, o które walczę - powiedział gość Radia Opole, poseł Paweł… » więcej 2023-08-31, godz. 09:07 Grzegorz Peczkis o planach powrotu do senatu, przyszłości portu w Kędzierzynie-Koźlu i reparacjach wojennych od Ni… - Jest to coś, za czym rzeczywiście można się stęsknić - tak o powrocie do polityki powiedział dzisiejszy poranny gość Radia Opole, senator PiS IX kadencji… » więcej 2023-08-30, godz. 08:47 Rafał Tkacz o zgłoszeniach do obwodowych komisji wyborczych i głosowaniu w ogólnokrajowym referendum - Do komisji wyborczej można zgłosić się samodzielnie. Zgłoszenia przyjmują urzędy gmin i my w Krajowym Biurze Wyborczym w Opolu na Piastowskiej przyjmujemy… » więcej 2023-08-29, godz. 08:51 Michał Siek o brakujących nauczycielach, zarobkach w polskich szkołach i wynikach matur - Jeśli chodzi o pełne etaty, to brakuje nam około 200 nauczycieli. To około 1 procent całości. W przypadku pozostałych wakatów, chodzi o wymiar pracy… » więcej 2023-08-24, godz. 20:01 Wojciech Dąbrowski o rynku energii elektrycznej w Polsce, a także planach wobec Elektrowni Opole - Dzisiaj ceny energii w Polsce należą do jednych z najniższych w Europie. W internecie pojawia się wiele fake newsów, że ceny w Polsce są wysokie i oczywiście… » więcej 2023-08-24, godz. 18:14 Tomasz Siemoniak o starcie w wyborach z opolskiego okręgu - Województwo opolskie jest superważne na mapie politycznej Polski i liderowanie liście tutaj jest po prostu zaszczytem - oceniał w porannej rozmowie Radia… » więcej 2023-08-24, godz. 08:48 Wojciech Jarczak o walce z nielegalnymi składowiskami odpadów i złotej aldze w Januszkowicach - Mimo, że o niektórych miejscach wiemy od lat, cały proces, czyli ustalanie właściciela, próba wyegzekwowania usunięcia tych odpadów, to procesy czasochłonne… » więcej 2023-08-22, godz. 09:03 Szymon Ogłaza o kolei regionalnej i wykluczeniu transportowym - To są ciągle te same problemy, problemy taborowe [...] Rezerwy nie mamy, dlatego że oprócz napraw okresowych, zdarzają się również wypadki. I to jest… » więcej
12345
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »