Radio Opole » Poranna rozmowa Radia Opole » Poranna rozmowa Radia Opole » Jerzy Naszkiewicz o programie Mój Prąd 5.0
2023-04-28, 09:27 Autor: Aneta Skomorowska-Kobza

Jerzy Naszkiewicz o programie Mój Prąd 5.0

Jerzy Naszkiewicz o programie "Mój prąd 5.0"
- 58 tys. zł, jakie możemy pozyskać z programu "Mój prąd 5.0" to jest "kumulacja" - powiedział w Porannej Rozmowie Radia Opole Jerzy Naszkiewicz wiceprezes Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki w Opolu.
22.04 uruchomiono kolejny nabór wniosków o dofinansowanie ekologicznych rozwiązań w domach. Co należy zrobić, aby móc otrzymać 58 tys z programu?

- Założyć mikroinstalację fotowoltaiczną, założyć gruntową pompę ciepła, magazyn energii elektrycznej , system zarządzania energią i kolektory słoneczne na ciepłą wodę użytkową - wyliczał gość Radia Opole.

Można się także starać na poszczególne wymienione wyżej elementy. Mogą to zrobić ci, którzy już mają je zainstalowane w domu i rozliczają się w systemie net-billingu.
- Jest więc inaczej niż w "Czystym powietrzu" gdzie najpierw składamy wniosek, potem realizujemy inwestycję, a potem wnioskujemy o płatność. Tutaj składamy jeden wniosek. Musimy wszystko zrealizować, zapłacić za to, a potem wystąpić z wnioskiem o dotację i czekać na wypłatę - wyjaśnił wiceprezes Naszkiewicz.

Nabór - co ważne - prowadzi Narodowy Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej. Wnioski trzeba więc składać do tej warszawskiej instytucji, a nie w Opolu.
Wnioskuje się drogą elektroniczną, poprzez wypełnienie formularza. Jak mówi wiceprezes Naszkiewicz trwa to od 5 do 10 minut i nie trzeba korzystać w pomocy firm, które na wypełnianiu wniosków zarabiają.

Gość Radia Opole zaznaczył, że WFOŚiGW w Opolu pomaga wnioski wypełnić, robi to za darmo. W siedzibie funduszu w Opolu są także stanowiska komputerowe, przygotowane dla tych, którzy nie dysponują komputerem, a chcą wniosek samodzielnie złożyć.

Jakie są zasady piątej edycji programu Mój Prąd?
Posłuchaj całej rozmowy!

Zobacz także

2023-09-05, godz. 09:00 Piotr Woźniak o konkurencyjnym kandydacie MN, pakcie senackim i agresji w życiu politycznym - Broń Boże, to nie jest żaden atak tylko racjonalne patrzenie na sprawę: jeśli pojawia się kolejny kandydat, na którego będą głosować wyborcy nie z… » więcej 2023-09-04, godz. 09:09 Witold Zembaczyński o fundacji związanej z Pawłem Kukizem i liście wyborczej PIS w regionie Porannym gościem Radia Opole w poniedziałek był poseł Koalicji Obywatelskiej Witold Zembaczyński. Parlamentarzystę pytaliśmy o pomysły na kampanię wyborczą… » więcej 2023-09-01, godz. 08:50 Paweł Kukiz o "jedynce" na liście PiS-u, pieniądzach dla Fundacji Potrafisz Polsko i nawoływaniu do plucia w twarz - Ja będę świętować, jeśli uda się w końcu, po blisko 25 latach, uchwalić te postulaty, o które walczę - powiedział gość Radia Opole, poseł Paweł… » więcej 2023-08-31, godz. 09:07 Grzegorz Peczkis o planach powrotu do senatu, przyszłości portu w Kędzierzynie-Koźlu i reparacjach wojennych od Ni… - Jest to coś, za czym rzeczywiście można się stęsknić - tak o powrocie do polityki powiedział dzisiejszy poranny gość Radia Opole, senator PiS IX kadencji… » więcej 2023-08-30, godz. 08:47 Rafał Tkacz o zgłoszeniach do obwodowych komisji wyborczych i głosowaniu w ogólnokrajowym referendum - Do komisji wyborczej można zgłosić się samodzielnie. Zgłoszenia przyjmują urzędy gmin i my w Krajowym Biurze Wyborczym w Opolu na Piastowskiej przyjmujemy… » więcej 2023-08-29, godz. 08:51 Michał Siek o brakujących nauczycielach, zarobkach w polskich szkołach i wynikach matur - Jeśli chodzi o pełne etaty, to brakuje nam około 200 nauczycieli. To około 1 procent całości. W przypadku pozostałych wakatów, chodzi o wymiar pracy… » więcej 2023-08-24, godz. 20:01 Wojciech Dąbrowski o rynku energii elektrycznej w Polsce, a także planach wobec Elektrowni Opole - Dzisiaj ceny energii w Polsce należą do jednych z najniższych w Europie. W internecie pojawia się wiele fake newsów, że ceny w Polsce są wysokie i oczywiście… » więcej 2023-08-24, godz. 18:14 Tomasz Siemoniak o starcie w wyborach z opolskiego okręgu - Województwo opolskie jest superważne na mapie politycznej Polski i liderowanie liście tutaj jest po prostu zaszczytem - oceniał w porannej rozmowie Radia… » więcej 2023-08-24, godz. 08:48 Wojciech Jarczak o walce z nielegalnymi składowiskami odpadów i złotej aldze w Januszkowicach - Mimo, że o niektórych miejscach wiemy od lat, cały proces, czyli ustalanie właściciela, próba wyegzekwowania usunięcia tych odpadów, to procesy czasochłonne… » więcej 2023-08-22, godz. 09:03 Szymon Ogłaza o kolei regionalnej i wykluczeniu transportowym - To są ciągle te same problemy, problemy taborowe [...] Rezerwy nie mamy, dlatego że oprócz napraw okresowych, zdarzają się również wypadki. I to jest… » więcej
12345
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »