Radio Opole » Poranna rozmowa Radia Opole » Poranna rozmowa Radia Opole » Rafał Pydych o tym, kiedy A4 będzie miała po 3…
2023-04-26, 09:21 Autor: Aneta Skomorowska-Kobza

Rafał Pydych o tym, kiedy A4 będzie miała po 3 pasy ruchu

Rafał Pydych o obwodnicy Praszki, nowych inwestycjach GDDKiA i zaśmieconych
- Jeśli nic w gospodarce się nie zmieni i plany się nie zmienią to data jest realna - powiedział Rafał Pydych dyr GDDKiA w Opolu pytany o to, czy w 2030 roku autostrada A4 będzie miała już 3 pasy ruchu w obu kierunkach.
O tym, że są pieniądze na poszerzenie A4 poinformował we wtorek wiceminister infrastruktury.
Rozbudowany będzie odcinek między Wrocławiem a Tarnowem. Nie ustalono jeszcze, czy prace będą prowadzone etapami, czy na całym odcinku jednocześnie. Wiadomo natomiast, że większość obiektów nad autostradą jak wiadukty, mosty, zjazdy trzeba będzie poszerzyć, prawdopodobnie rozebrać i wybudować na nowo.

We wtorek oddano do użytku obwodnicę Praszki, w tym roku planowane jest także oddanie do użytku obwodnicy Olesna.

Rozmawialiśmy także o utrzymaniu czystości na drogach i autostradach. W 2020 roku GDDKiA wydała na ten ciel 80 mln zł.
- Można za to wybudować około 8 km drogi krajowej lub 2 km autostrady na gruntach słabonośnych - powiedział dyrektor Pydych.

Sprzątanie dróg, to nie tylko drobne śmieci wyrzucane przez okno, ale także gruz, opony i inne duże odpady porzucone w rowach.

- Widzimy, że zmiana przepisów dotycząca tzw. podatku śmieciowego nie rozwiązała tego problemu. Zwracamy uwagę, że problem nie sprowadza się tylko do kosztów. Każde wyjście firmy sprzątającej na drogę wiąże się z ekspozycją pracowników na niebezpieczeństwo - powiedział Rafał Pydych.

- Średnio co 86 godzin na drodze ekspresowej lub autostradzie dochodzi do wypadku z udziałem firm utrzymaniowych. Na przestrzeni 4 lat zginęło 20 pracowników tych firm a ponad 200 zostało rannych - podkreślał gość Radia Opole.

Zobacz także

2023-09-05, godz. 09:00 Piotr Woźniak o konkurencyjnym kandydacie MN, pakcie senackim i agresji w życiu politycznym - Broń Boże, to nie jest żaden atak tylko racjonalne patrzenie na sprawę: jeśli pojawia się kolejny kandydat, na którego będą głosować wyborcy nie z… » więcej 2023-09-04, godz. 09:09 Witold Zembaczyński o fundacji związanej z Pawłem Kukizem i liście wyborczej PIS w regionie Porannym gościem Radia Opole w poniedziałek był poseł Koalicji Obywatelskiej Witold Zembaczyński. Parlamentarzystę pytaliśmy o pomysły na kampanię wyborczą… » więcej 2023-09-01, godz. 08:50 Paweł Kukiz o "jedynce" na liście PiS-u, pieniądzach dla Fundacji Potrafisz Polsko i nawoływaniu do plucia w twarz - Ja będę świętować, jeśli uda się w końcu, po blisko 25 latach, uchwalić te postulaty, o które walczę - powiedział gość Radia Opole, poseł Paweł… » więcej 2023-08-31, godz. 09:07 Grzegorz Peczkis o planach powrotu do senatu, przyszłości portu w Kędzierzynie-Koźlu i reparacjach wojennych od Ni… - Jest to coś, za czym rzeczywiście można się stęsknić - tak o powrocie do polityki powiedział dzisiejszy poranny gość Radia Opole, senator PiS IX kadencji… » więcej 2023-08-30, godz. 08:47 Rafał Tkacz o zgłoszeniach do obwodowych komisji wyborczych i głosowaniu w ogólnokrajowym referendum - Do komisji wyborczej można zgłosić się samodzielnie. Zgłoszenia przyjmują urzędy gmin i my w Krajowym Biurze Wyborczym w Opolu na Piastowskiej przyjmujemy… » więcej 2023-08-29, godz. 08:51 Michał Siek o brakujących nauczycielach, zarobkach w polskich szkołach i wynikach matur - Jeśli chodzi o pełne etaty, to brakuje nam około 200 nauczycieli. To około 1 procent całości. W przypadku pozostałych wakatów, chodzi o wymiar pracy… » więcej 2023-08-24, godz. 20:01 Wojciech Dąbrowski o rynku energii elektrycznej w Polsce, a także planach wobec Elektrowni Opole - Dzisiaj ceny energii w Polsce należą do jednych z najniższych w Europie. W internecie pojawia się wiele fake newsów, że ceny w Polsce są wysokie i oczywiście… » więcej 2023-08-24, godz. 18:14 Tomasz Siemoniak o starcie w wyborach z opolskiego okręgu - Województwo opolskie jest superważne na mapie politycznej Polski i liderowanie liście tutaj jest po prostu zaszczytem - oceniał w porannej rozmowie Radia… » więcej 2023-08-24, godz. 08:48 Wojciech Jarczak o walce z nielegalnymi składowiskami odpadów i złotej aldze w Januszkowicach - Mimo, że o niektórych miejscach wiemy od lat, cały proces, czyli ustalanie właściciela, próba wyegzekwowania usunięcia tych odpadów, to procesy czasochłonne… » więcej 2023-08-22, godz. 09:03 Szymon Ogłaza o kolei regionalnej i wykluczeniu transportowym - To są ciągle te same problemy, problemy taborowe [...] Rezerwy nie mamy, dlatego że oprócz napraw okresowych, zdarzają się również wypadki. I to jest… » więcej
12345
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »