Radio Opole » Poranna rozmowa Radia Opole » Poranna rozmowa Radia Opole » Łukasz Sowada: Zgodność między PO PiS od pewnego…
2023-04-21, 09:34 Autor: Aneta Skomorowska-Kobza

Łukasz Sowada: Zgodność między PO PiS od pewnego czasu jest prawidłowością

Łukasz Sowada o sesji rady miasta i podjętych na niej decyzjach
- Zgodność między Platformą i PiSem od pewnego czasu jest prawidłowością - powiedział w Porannej Rozmowie Radia Opole Łukasz Sowada przewodniczący Rady Miasta Opola z Klubu Radnych Arkadiusza Wiśniewskiego. Tak skomentował wypowiedzi radnych PiS i PO w sprawie pomysłu uruchomienia linii ekspresowej autobusu MZK.
Radni działania związane z utworzeniem takiej linii nazwali socjalizmem, komunizmem i naprawianiem tego, co wcześniej się samemu popsuło.

Gość Radia Opole powiedział, że rozmowy ze spółką miejską MZK trwały od jakiegoś czasu, a zanotowany wzrost sprzedaży biletów i większa liczba pasażerów dają możliwość uruchomienia ekspresowej linii.

Zaznaczył przy tym, że jest trudna sytuacja gospodarcza, rząd nie ułatwia samorządom zadania, drożeją energia i paliwa.
- Spółka musi mieć coraz większe wpływy, aby utrzymać to co ma, my utrzymujemy i rozwijamy - stwierdził Łukasz Sowada.

Pytany o linie nocne, zlikwidowane kilka miesięcy temu powiedział, że trwają konsultacje.
- Będziemy chcieli je w tym roku przywrócić w pewnym zakresie - zapowiedział radny z Klubu Radnych Arkadiusza Wiśniewskiego.

Gość Porannej Rozmowy Radia Opole jest członkiem ruchu Tak dla Polski, który skupia samorządowców. Skomentował stwierdzenie wiceprzewodniczącego Platformy Obywatelskiej na Opolszczyźnie, który w Radiu Opole powiedział, że na liście wyborczej do sejmu z woj. opolskiego nie będzie nikogo z tego ruchu.

- Myślę, że to bardziej problem Platformy Obywatelskiej niż nas. Samorządowcy stanowią o sile i potencjale, są rozpoznawalni w swoich środowiskach i myślę, że mogli by wesprzeć wszelkie partie opozycyjne - powiedział Sowada.

Zaznaczył, że Tak dla Polski rozmawia o umieszczeniu ich kandydatów na listach wszystkich partii opozycyjnych, nie tylko z Platformą. Stwierdził także, że ma wrażenie, że problem jest w PO.

- Pojawiła się w mediach informacja, że może pan marszałek zostanie przymuszony do startu, być może pani senator będzie musiała startować do Sejmu a nie do Senatu - mówił Sowada.

Zobacz także

2023-08-17, godz. 08:48 Anna Sułek o wyborczych ambicjach Konfederacji i pomysłach na tańsze mieszkania - Na ten moment nie piszemy żadnych scenariuszy i nie trwają rozmowy na ten temat - tak o ewentualnych powyborczych sojuszach Konfederacji powiedziała dziś… » więcej 2023-08-16, godz. 09:15 Marcelina Zawisza o referendum, wyborczych aspiracjach Lewicy i dotychczasowej działalności w sejmie - Uważamy, że jesli organizować referendum, to nie w dniu wyborów, ponieważ w ten sposób Prawo i Sprawiedliwość próbuje obchodzić limity finansowania… » więcej 2023-08-14, godz. 08:50 Szymon Oparowski o manewrach grup ratowniczych i szkoleniu psów poszukiwawczych - To ma na celu przede wszystkim wymianę doświadczeń związanych ze szkoleniem psów. Kiedy mówimy, że jakaś osoba zaginęła, to idziemy po prostu w las… » więcej 2023-08-11, godz. 08:50 Janusz Kowalski o LGBT w szkołach, nowej gazecie i... internetowych memach - W województwie opolskim powinniśmy mieć bardzo dobrych posłów. Drużyna Zjednoczonej Prawicy akurat jest silna, ale Platforma Obywatelska to jest kompletny… » więcej 2023-08-10, godz. 09:06 Katarzyna Czochara o układaniu list wyborczych i kontroli wyborów przez obywateli - Jeśli chodzi o listy, kształt tych list, to zawsze takimi sprawami zajmuje się kierownictwo partii i kierownictwo partii też prezentuje poszczególnych kandydatów… » więcej 2023-08-09, godz. 09:45 Andrzej Buła o wyborach parlamentarnych, pieniądzach dla regionu i Europejskiej Inicjatywie Społecznej Marszałek regionu Andrzej Buła nie wystartuje w wyborach parlamentarnych. Gość porannej rozmowy Radia Opole zdementował w środę (09.08) informacje o swojej… » więcej 2023-08-08, godz. 08:38 Sławomir Kłosowski o piknikach promujących program Rodzina 800 Plus, nadchodzących wyborach parlamentarnych i likwidacji… - Ja oczywiście byłem pytany o to, czy ewentualnie brałbym pod uwagę kandydowanie. Jak zawsze w mojej partii powiedziałem, że jestem do dyspozycji pana prezesa… » więcej 2023-08-02, godz. 10:40 Artur Tomasik o odrodzeniu branży lotniczej po pandemii i inwestycjach na lotnisku Katowice-Pyrzowice - Zapowiada się bardzo dobry rok. Już w ubiegłym mieliśmy poziom obsługi pasażerów zbliżony do tego najlepszego 2019 roku. W tym planujemy znacznie powyżej… » więcej 2023-08-03, godz. 08:56 Tomasz Kostuś o możliwym rozłamie w Trzeciej drodze i bezpieczeństwie militarnym Polski - Platforma Obywatelska jest dla wszystkich tych, którzy chcą powrotu do normalności. Platforma Obywatelska jest dla wszystkich tych, którzy chcą Polski europejskiej… » więcej 2023-08-02, godz. 08:43 Paweł Kukiz o planach związanych ze startem w nadchodzących wyborach do sejmu Wciąż nie ma decyzji w sprawie startu Pawła Kukiza z list Prawa i Sprawiedliwości. Polityk zapowiedział w porannej rozmowie Radia Opole, że jego obecność… » więcej
23456
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »