Radio Opole » Poranna rozmowa Radia Opole » Poranna rozmowa Radia Opole » Łukasz Sowada: Zgodność między PO PiS od pewnego…
2023-04-21, 09:34 Autor: Aneta Skomorowska-Kobza

Łukasz Sowada: Zgodność między PO PiS od pewnego czasu jest prawidłowością

Łukasz Sowada o sesji rady miasta i podjętych na niej decyzjach
- Zgodność między Platformą i PiSem od pewnego czasu jest prawidłowością - powiedział w Porannej Rozmowie Radia Opole Łukasz Sowada przewodniczący Rady Miasta Opola z Klubu Radnych Arkadiusza Wiśniewskiego. Tak skomentował wypowiedzi radnych PiS i PO w sprawie pomysłu uruchomienia linii ekspresowej autobusu MZK.
Radni działania związane z utworzeniem takiej linii nazwali socjalizmem, komunizmem i naprawianiem tego, co wcześniej się samemu popsuło.

Gość Radia Opole powiedział, że rozmowy ze spółką miejską MZK trwały od jakiegoś czasu, a zanotowany wzrost sprzedaży biletów i większa liczba pasażerów dają możliwość uruchomienia ekspresowej linii.

Zaznaczył przy tym, że jest trudna sytuacja gospodarcza, rząd nie ułatwia samorządom zadania, drożeją energia i paliwa.
- Spółka musi mieć coraz większe wpływy, aby utrzymać to co ma, my utrzymujemy i rozwijamy - stwierdził Łukasz Sowada.

Pytany o linie nocne, zlikwidowane kilka miesięcy temu powiedział, że trwają konsultacje.
- Będziemy chcieli je w tym roku przywrócić w pewnym zakresie - zapowiedział radny z Klubu Radnych Arkadiusza Wiśniewskiego.

Gość Porannej Rozmowy Radia Opole jest członkiem ruchu Tak dla Polski, który skupia samorządowców. Skomentował stwierdzenie wiceprzewodniczącego Platformy Obywatelskiej na Opolszczyźnie, który w Radiu Opole powiedział, że na liście wyborczej do sejmu z woj. opolskiego nie będzie nikogo z tego ruchu.

- Myślę, że to bardziej problem Platformy Obywatelskiej niż nas. Samorządowcy stanowią o sile i potencjale, są rozpoznawalni w swoich środowiskach i myślę, że mogli by wesprzeć wszelkie partie opozycyjne - powiedział Sowada.

Zaznaczył, że Tak dla Polski rozmawia o umieszczeniu ich kandydatów na listach wszystkich partii opozycyjnych, nie tylko z Platformą. Stwierdził także, że ma wrażenie, że problem jest w PO.

- Pojawiła się w mediach informacja, że może pan marszałek zostanie przymuszony do startu, być może pani senator będzie musiała startować do Sejmu a nie do Senatu - mówił Sowada.

Zobacz także

2023-09-01, godz. 08:50 Paweł Kukiz o "jedynce" na liście PiS-u, pieniądzach dla Fundacji Potrafisz Polsko i nawoływaniu do plucia w twarz - Ja będę świętować, jeśli uda się w końcu, po blisko 25 latach, uchwalić te postulaty, o które walczę - powiedział gość Radia Opole, poseł Paweł… » więcej 2023-08-31, godz. 09:07 Grzegorz Peczkis o planach powrotu do senatu, przyszłości portu w Kędzierzynie-Koźlu i reparacjach wojennych od Ni… - Jest to coś, za czym rzeczywiście można się stęsknić - tak o powrocie do polityki powiedział dzisiejszy poranny gość Radia Opole, senator PiS IX kadencji… » więcej 2023-08-30, godz. 08:47 Rafał Tkacz o zgłoszeniach do obwodowych komisji wyborczych i głosowaniu w ogólnokrajowym referendum - Do komisji wyborczej można zgłosić się samodzielnie. Zgłoszenia przyjmują urzędy gmin i my w Krajowym Biurze Wyborczym w Opolu na Piastowskiej przyjmujemy… » więcej 2023-08-29, godz. 08:51 Michał Siek o brakujących nauczycielach, zarobkach w polskich szkołach i wynikach matur - Jeśli chodzi o pełne etaty, to brakuje nam około 200 nauczycieli. To około 1 procent całości. W przypadku pozostałych wakatów, chodzi o wymiar pracy… » więcej 2023-08-24, godz. 20:01 Wojciech Dąbrowski o rynku energii elektrycznej w Polsce, a także planach wobec Elektrowni Opole - Dzisiaj ceny energii w Polsce należą do jednych z najniższych w Europie. W internecie pojawia się wiele fake newsów, że ceny w Polsce są wysokie i oczywiście… » więcej 2023-08-24, godz. 18:14 Tomasz Siemoniak o starcie w wyborach z opolskiego okręgu - Województwo opolskie jest superważne na mapie politycznej Polski i liderowanie liście tutaj jest po prostu zaszczytem - oceniał w porannej rozmowie Radia… » więcej 2023-08-24, godz. 08:48 Wojciech Jarczak o walce z nielegalnymi składowiskami odpadów i złotej aldze w Januszkowicach - Mimo, że o niektórych miejscach wiemy od lat, cały proces, czyli ustalanie właściciela, próba wyegzekwowania usunięcia tych odpadów, to procesy czasochłonne… » więcej 2023-08-22, godz. 09:03 Szymon Ogłaza o kolei regionalnej i wykluczeniu transportowym - To są ciągle te same problemy, problemy taborowe [...] Rezerwy nie mamy, dlatego że oprócz napraw okresowych, zdarzają się również wypadki. I to jest… » więcej 2023-08-21, godz. 09:09 Violetta Porowska o rozmowach z Pawłem Kukizem, pytaniach referendalnych i promocji badmintona - Opozycja nie ma programu to musi grać personaliami. My program mamy, ten program Polakom prezentowaliśmy, przez całe 8 lat realizowaliśmy swój program… » więcej 2023-08-18, godz. 09:26 Ryszard Galla gościem "Porannej Rozmowy Radia Opole" Gościem porannej rozmowy był poseł Mniejszości Niemieckiej Ryszard Galla. Parlamentarzystę pytaliśmy o start w nadchodzących wyborach, a także kwestię… » więcej
12345
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »